Ielts | Ielts Sınavı | Ielts Sınavı Hazırlık

 Ielts , Ielts Sınavı, Ielts Sınavı Hazırlık Programı

Ielts, Ielts Sınavı, Ielts Sınavı Hazırlık Programı İçeriği

1 - Ielts Sınavı Hazırlık ( Bireysel - Özel Ielts Sınavı Hazırlık kursu )
2 -  Ielts Sınavı Hazırlık  ( 4 kişi - Grup   Ielts Sınavı Hazırlık kursu )

Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık  için birebir özel Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursları  verildiği gibi istek halinde grup kursları da programımızda mevcuttur. IELTS uluslararası akademik  seviyede bir sınav olduğundan bu tür sınavlar için Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık merkezi birimlerimizde birebir özel Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursu alınması daha akılcıdır. Zira  grup kursları  uygulamalarında homojen ( İngilizce seviyeleri eşit yada denk olan ) grup oluşturmak mümkün olmamaktadır. Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kurslarında adayların farklı yönleri güçlü olmakta ve grup oluşturmak güçleşmektedir. Kimi  adayın reading yeteneği gelişmişken kimi  adayın writing yeteneği daha güçlü olmakta ve grup Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursunda ders işlemek  adayın aleyhine işlemektedir Bu nedenle IELTS sınavı  için  özel ders almanın daha yararlı olduğu düşünülür.

NEDEN BİZ

 1 -  İngilizce hocası olmakla Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık hocası olmak farklıdır.  Sınav hazırlık kursunda sınavın çözüm tekniklerini ve  sınav çözüm taktiklerini öğretebilen Ielts Sınavı hazırlık hocası nadir bulunur. Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursunda görev alan hocalar sınav konusunda uzman ve deneyimli hocalardır.
2 - Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık eğitimi sınıflarımızda IELTS sınavı hazırlık programının uygulamasında  hazırlık adaylarına başarıda çok önemli bir görevi olan akademik kelimeler listesi ve listedeki kelimelerin özümsenmesi ve akılda kalıcı olabilmesini sağlayan akademik kelime alıştırmaları öğrencilere verilir.
3 -  Akademik kelimelerle ilgili çalışmalar Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursu günlerinin dışında kalan günlerde testler yapılarak  adayların gelişimi izlenir.
4 - Akademik kelimelerle ilgili testlerin Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kurs günlerinin haricinde yapılması ile adayın ders saatleri azalmaz ve bu durum aday üzerinde onu akademik kelime çalışmaya mecbur eden  itici bir unsur olur.

 

 Ielts Nedir ?

Ielts Nedir ?
IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların ingilizce dil seviyelerini tespit etmek  için hazırlanmış bir sınavdır.
IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir İngilizce lisan sınavıdır.

 

IELTS | IELTS ACADEMIC (writing reading listening speaking)

IELTS ACADEMİC WRITING
Ielts Academic ingilizce sınavlarında ”writing” çok önem kazanır :
1 -  Task 1 : Ielts academic sınavının bu bölümünde sınava girenlere verilen 3 türlü çizelgeden ( bar chart , line chart , pie chart) birinin düz yazı şeklinde ifade edilmesi istenir.
2 - Task 2 : Ielts writing  (essay ) yazımında ielts adayının not almasında önemli rol oynayan cümle yapılarının nasıl kurulması gerektiği önceden hazırlanmış yazım kalıpları ile öğretilir.

  IELTS | IELTS Listening

Ortalama  İngilizce  kullanabilen biri bile sınavın  IELTS Listening bölümünden en yüksek puanı toplayabilir. Bütün yapmanız gereken kalıpları bilmek ve çok sayıda pratik test yapmaktır.
A – En önemli şey sınavın birinci bölümünden dördüncü bölümüne doğru gittikçe dinleme parçasının zorlaştığını hatırlamaktır, dördüncü bölüm IELTS Listening sınavının en zor bölümüdür. Bu zorluk soruları cevaplayamayacağınız anlamına gelmez. Listening ( dinleme  ) anında nelerin dikkatle dinlenmesi ve akılda tutulması gerektiği öğrenilince listening bölümünün çözümü kolaylaşır.

 IELTS READıNG

Sınavın  en zor bölümüdür.
Ielts Academic sınavında  ve Ielts General Training (gt) sınavı’nda Ielts Reading
Bu bölümde ki zorluklar:
1 – Ielts reading bölümünde zamanın kısıtlı olması
2 – Bu kısa süre içinde okuma parçasını kavrama zorluğu
3 – Okuma parçalarında parçanın ana fikrinin bulunduğu yeri saptama
 
Derste öğretilenler:
A – Okuma parçalarında sorulan sorular 15  tür olduğu için  hangi tür soruda parçanın  bütünün yada hangi tür soruda paragrafın neresine bakılacağının öğrenilmesi ile reading çözümü kolaylaşır

 IELTS  SINAVINDA 7 (Yedi) ALMAYI NASIL BAŞARABİLİRSİNİZ ?

       Bunu başarmak için sürekli pratik yapmanız gerekir. Ielts Sınavında en zor bölüm şüphesiz ki Okuma parçalarıdır. Okuma parçalarının çözümünde zaman kısıtlı olduğu için önce zaman sonrada Ana Fikri bulmak için çalışmak zorundasınız. Bu şekilde okuma pasajının size ne anlattığını  ve bu ana fikrin parçanın neresinde yer aldığını bulmanız gerekir.

 IELTS WRITING ( ESSAY )

Ielts Writing ( Ielts Academic Writing ) ( Ielts Gt Writing ) eğitimi Ielts Essay yazımında zorluk çeken öğrenciler için verilir. Bu eğitim aşamasında öğrenciye Ielts Essay yazımında paragrafların yazılacak  Ieltsessay in türüne göre nasıl oluşturalacağı ve paragrafları oluştururken ne tür cümle yapıları (Sentence Stucture) vede özellikle body paragraflarda (Body Paragraph) cümleler arasında nasıl  geçiş ifadeleri kullanılması gerektiği verilir.

Comments are closed.

web tasarim