IELTS Sınavı Nedir

IELTS Sınavı nedir?

Nedir IELTS Sınavı ?

IELTS Sınavı Nedir sorusunun yanıtı yazıların yada açıklamaların arasında değil. IELTS Sınavı Nedir sorusunun yanıtı IELTS sınavına nedir diye girenlerin yaptıkları sınav kağıtlarında gizli.


IELTS hazırlık kursu eğitim merkezimizde düzenlenen  IELTS hazırlık kursu programları ile IELTS öğrencilerine eğitimler verilir. "Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi" (IELTS testi) çoğu üniversite ve özellikle Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda'daki birçok büyük şirket tarafından İngilizce becerilerinin kanıtı olarak kabul edilen standartlaştırılmış bir İngilizce sınavıdır . Test "Dünya İngilizcesi" ne dayanmaktadır ve bu nedenle hem Amerikan hem de İngiliz İngilizcesini test eder . Test Cambridge Üniversitesi, British Council ve IDP Education Australia tarafından yapılır . Bu özel IELTS hazırlık kursunda, anadili İngilizce olan bir öğretmen sizi testin 4 kategorisine hazırlar.

IELTS hazırlık kursu hakkında daha fazla bilgi :

Bu kursta ne öğreneceksin?

Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi, İngilizce seviyesini test etmek için kullanılan uluslararası bir İngilizce sınavıdır . Bu test sadece yazılı olarak , yani kağıt üzerinde yapılır ve ayrıca yaklaşık dörtte bir saatlik kısa bir kişisel görüşme içerir.

Amerikan İngilizcesine ek olarak İngiliz İngilizcesi de test edildiğinden, bu test stralia tarafından gerçekleştirilmesiyle desteklenmektedir .özellikle Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda'da kabul edilmektedir . Bu, IELTS'in Cambridge Üniversitesi, British Council ve IDP Education Au parçaları okuma, dinleme ve yazma bir günde tamamlanması gerekir.

IELTS sınavı, tüm dünyada tanınan sertifikalı bir İngilizce sınavıdır . Bunun yardımıyla mevcut İngilizce seviyenizi kanıtlayabilirsiniz . Sınav genellikle uluslararası üniversiteler veya işverenler tarafından dil yeterliliğinin kanıtı olarak istenmektedir . Test sonucunun sadece 2 yıl geçerli olduğunu unutmayın .

IELTS testine ne için ihtiyacınız var?

IELTS sınavı, tüm dünyada tanınan sertifikalı bir İngilizce sınavıdır . Bunun yardımıyla mevcut İngilizce seviyenizi kanıtlayabilirsiniz . Test genellikle uluslararası üniversiteler veya işverenler tarafından dil yeterliliğinin kanıtı olarak istenmektedir . Test sonucunun sadece 2 yıl geçerli olduğunu unutmayın .

6.000 'den fazla akademik kurum, devlet kurumları ve kuruluşları 120 ülkede İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak IELTS kabul eder, onu dünyanın en popüler İngiliz testi .

IELTS Sınavı Nedir ? , İki farklı seçenek var "Akademik Eğitim" ve "Genel Eğitim":.

Akademik IELTS, çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkedeki bir üniversitede veya Almanya'daki İngilizce konuşulan bir üniversitede okumak isteyen öğrenciler tarafından alınır .

Genel IELTS , çoğunlukla mesleki becerilerini veya İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek için İngilizce becerilerini kanıtlamak isteyen kişiler tarafından tamamlanır .

IELTS sınavında kaç puan verilir?

IELTS, B1 ila C2 seviyelerini test eder ve maksimum 9,0'dur . Elde edilen puan sayısına bağlı olarak, İngilizce seviyelerinden birine bölünme ile bulunur .

 

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim