İngilizce derslerini neden sevmiyoruz.

İngilizce derslerini neden sevmiyoruz konusu

İngilizce derslerini neden sevmiyoruz Konusu Hakkında Açıklama

1 - İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 - İngilizce Dersleri  ( 4 Öğrenci ile İngilizce Dersleri )

İngilizce dersleri, insanların İngilizce eğitimi almasının en popüler yoludur. O kadar şaşırtıcı derecede popülerler ki çoğu insan İngilizce öğrenmeyi bile düşünmüyor . Süreç otomatiktir: İngilizce öğrenmek istiyorum, bu yüzden İngilizce kursuna kaydoluyorum. Biraz para ödeyeceğim, haftada birkaç saat sınıfta oturacağım ve iyi İngilizce alacağım.

Bu çok şaşırtıcı, çünkü İngilizce dersleri İngilizce öğrenmenin çok zayıf bir yoludur . Yaşamlarımızın büyük bir bölümünü İngilizce derslerinde (lise, kolej ve dil okullarında) geçirdik ve nasıl olduklarını biliyoruz. İngilizce dersleri ve kursları hakkındaki tüm bilgilerimizle, İngilizce derslerine giderek İngilizce konuşmayı öğrenen biriyle tanışırsak şaşırırız.

İngilizce derslerine katılıyorsanız, haftada birçok saat geçiriyorsunuz. Genellikle, çok fazla para harcarsınız. Zaman ve para için ne elde edersiniz? İşte bir İngiliz sınıfında yapabileceklerini:

Bazen kötü İngilizce dinleyin. Telaffuz , gramer ve kelime bilgisi diğer öğrencilerin (ve bazen öğretmen, çok) kötü olur. Bazen bu kadar kötü , ya da daha kötüsü de olabilir. Elbette bu insanları dinlemek İngilizcenizi daha iyi hale getirmeyecektir.

İngilizce beş cümle söyle. Sınıfta genellikle 10-20 öğrenci vardır, bu yüzden İngilizce konuşmanız için çok az zaman vardır. Normal İngilizce dersleri çok zayıf konuşma pratiğidir. (Konuşma sınıfları daha iyidir.)

Sıkıcı bir ders kitabı okuyun . Hemen hemen tüm İngilizce öğretmenleri ders kitapları kullanmaktadır . Nedenini bilmek ister misiniz? Çünkü işlerini kolaylaştırıyor. Her sınıfa hazırlanmak zorunda değiller. Kitaptaki bir sonraki birimi yaparlar. Ders kitapları öğretimi kolaylaştırır. Ve öğrenmeyi sıkıcı ve etkisiz hale getiriyorlar . Michael Jackson veya Afrika ormanında iki yıl yaşayan bir kadın hakkında aptalca hikayeler okumalısın. O zaman onlar hakkındaki soruları cevaplamalı ve onlar hakkında diğer öğrencilerle konuşmalısınız. Bu delilik! Tüm bu saçmalıklar umurunda değilse,  İngilizce öğrenmenin sıkıcı olduğunu düşünmenizi sağlar

.
“ Mevcut sürekli zaman, gelişmekte olan ve değişen durumlar hakkında konuşmak için kullanılır ” gibi birkaç dilbilgisi kuralını dinleyin . Düzinelerce dilbilgisi kuralını ezberlemek, yapabileceğiniz en aptalca şeydir. İki ana sebep: 1) Zaten bu yüzlerce dilbilgisi kuralını ezberlemek imkansız , 2) İngilizce konuşurken düşünmek için zamanınız yok: “ Ne zaman kullanmalıyım? Bakalım ... Şimdiye kadar devam eden eylem fikrini sunmak istiyorum, bu yüzden şimdiki mükemmel zamanı kullanmalıyım. “İngilizcenizi doğal olarak kullanmak istiyorsunuz. Dilbilgisi kuralları, sınavlardaki puanlarınızı artırabilir, ancak İngilizcenizi geliştirmez.

Bazı gramer alıştırmaları yapın . Dilbilgisi kuralları hakkında konuştuktan sonra, öğretmenler genellikle çoktan seçmeli veya boşluk doldurma testleri gibi bazı alıştırmalar yaparlar. Dilbilgisi alıştırmalarının iki işlevi vardır: 1) dilbilgisi kurallarını gözden geçirmenizi sağlar, 2) İngilizcenizi test ederler. İlk işlev işe yaramaz çünkü dilbilgisi kuralları işe yaramaz (bkz. Önceki bölüm). Bilginizi diğer insanlarla karşılaştırmak istiyorsanız, ikinci fonksiyon olan test iyidir. Ancak test etmek size İngilizce öğretmez.
Ödev verir . Ödev genellikle bir dilbilgisi alıştırması ( önceki bölüme bakınız) veya bir bestedir . Kompozisyonun konusu genellikle umursadığınız bir şey olacaktır. Örnekler: atasözü üzerine Fikriniz “Kan sudan daha kalındır” , ünlü olmanın iyi midir? . Ne saçmalık. Sıkıcı şeyler yapmak İngilizcenize yardımcı olmayacaktır. Sadece motivasyonunuzu azaltacaktır .

İngilizce dersleri size iyi telaffuz öğretmeyecektir (ki bu sadece iletişim için gereklidir!). Çoğu öğretmen bunu tamamen görmezden gelir, çünkü bazen kendi telaffuzları kötüdür. Bazı öğretmenler konuşurken hatalarınızı düzeltir. Ancak çok az öğretmen size aynı hataları tekrar yapmaktan nasıl kaçınabileceğinizi söyleyecektir. Çok az öğretmen İngilizce seslerini ve kelimelerin telaffuzu hakkında nasıl sözlük kullanılacağını anlatacak .

Öğretmenlerin çoğu sizi İngilizce okumaya, iyi bir İngilizce-İngilizce sözlük satın almaya , İngilizce kayıtları kendi başınıza dinlemeye teşvik etmez . Sadece ders kitaplarını ve içindeki alıştırmaları yapacaklar . Eğer öğretmeniniz farklıysa, şanslısınız demektir.

Çoğu İngilizce dersi böyle görünüyor. Sınıflarınızı düşünün. Eğer böylelerse - sıkıcı ve etkisiz - o zaman zamanını boşa zaman harcıyorsun. (Merak etmeyin: yalnız değilsiniz. Dünyadaki milyonlarca insan İngilizcelerini geliştirmeseler bile İngilizce derslerine giderek zamanlarını boşa harcıyor.)

Etkisiz ve sıkıcı sınıfları İngilizce'nizi gerçekten geliştirecek ilginç şeylerle değiştirebilirsiniz :

Sınıfta kötü İngilizce dinlemek yerine TV'nizi açın ve CNN International veya başka bir İngilizce kanalını izleyin. Mükemmel İngilizce bir sürü mükemmel cümle elde edeceksiniz.
İngilizce beş cümle söylemek için iki saat oturmak yerine, anadili İngilizce olan bir konuşma sınıfına kaydolun . Veya en iyi arkadaşınızla İngilizce konuşmaya başlayın.
Sıkıcı bir ders kitabıyla çalışmak yerine ilginç bir şey okuyun. İngilizce çok ilginç metinler var! Web üzerindeki İngilizce sitelerde gezinin. İngilizce iyi bir kitap okuyun. Basitçe, ilginizi çeken bir şey okuyun. Seni ölümüne uğratmayacak bir şey.
Yerine  gramer kurallarını ezberlemek ve dilbilgisi egzersizleri yaparken, okuma ve İngilizce dinle.  , etkileyici , doğal İngilizce öğrenmenin tek yoludur .

Öğretmeninizin size verdiği konu hakkında kompozisyonlar yazmak yerine, önem verdiğiniz bir şey hakkında yazın. Örneğin, İngilizce bir e-posta yazın. Öğretmenin için yazma - kendin için yaz!

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim