Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders

Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders Programları

Proficiency Sınavı Hazırlık  Özel Ders Programları İçeriği

1 - Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders ( Birebir Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders )
2 - Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders (  4 Kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders )

1 - Proficiency Özel Ders Sınavı Hazırlık ( Birebir  Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders  ) : Ders programlarına bireysel özel ders almak amacı ile katılan adaylara, programların uygulanacağı günler ve saatler konusunda bir öncelik  tanınır ve aday, kendi günlük hayat standardını  değiştirmeden, istediği gün ve saatlerde birebir    ders  programlarına katılabilir. Bilindiği gibi, Türkiye de her  üniversite vermiş olduğu eğitimin özelliklerine ve karakteristiklerine uygun bir biçimde kendi sınavını uygular. Bu nedenle, hiçbir üniversitenin uyguladığı sınav diğer başka bir üniversitenin sınav özelliğini taşımaz. Birebir olarak  özel ders  alan  öğrenciye gideceği üniversitenin sınav özelliğine uygun bir şekilde ders verilir. Burada ortaya sınav için kaç ders alması gerektiği şeklinde bir sorun ortaya çıkar. Bunun üstesinden gelmek amacı ile,  öğrenciye seviye sınavı uygulanır ve bu seviye sınavında öğrencinin , İngilizce de güçlü olduğu yanlar ile bilgisinin az yada yetersiz olduğu yanlar belirlenerek bu belirlemelere göre verilmesi gereken ders sayısı tayin edilir.


 2 - Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders (  4 kişilik Gruplarla  Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders ) : Grup şeklinde ki    programlara katılmak isteyen adaylara , seviye sınavı yapılarak hangi düzeyde bilgi ve beceri sahibi oldukları  ve aynı üniversiteye mensup ve  seviyeleri bir birine çok yakın olan yada denk olan öğrencilerden oluşturulan homojen ( dört ) 4 kişilik gruplarda dersler verilir. Grupların 4 kişiden kurulmasının sebebi : A. Yapılan son araştırmalara göre grup derslerinde verimli sonuç alınabilmesi için grup sayısının 4 olması eğitim açısından en ideal sayıdır. B.Grup sayısının az olması, grup derslerine katılan adaylara, kalabalık gruplarda pek bulunmayan soru sorma imkanını sağlar ve adaylar anlamadıkları yerlerle ilgili soruları rahatlıkla sorabilirler. C. Dört kişiden oluşan bu gruplarda, grubun derslerinde görev yapan hocaların, öğrencilerle  bire bir ilgilenebilmesini sağlar ki ki bu durum grup derslerinin adeta birebir  özel ders niteliği, kalitesi ve özelliği kazanmasına yol açar.

AMAÇ NE

Üniversitelerin hazırlık sınıfını bitirdikten yada hazırlık sınıfı okumaksızın direk birinci sınıfa başlamak isteyen aday öğrencilere bu sınavın hazırlık konusunda kaliteli eğitim vermek

PROFICIENCY SINAVI HAZIRLIK ÖZEL DERS için NEDEN BİZ

  • Bu gibi akademik seviyedeki bir sınavda, başarılı olabilmenin ana faktörlerinden  biri çok sayıda akademik kelime bilmektir. Özellikle eş anlamlı kelimelerin bilinmesi bu sınavda başarılı olabilmenin asli bir unsurudur. Bu yüzden, sınav hazırlık programlarında  adaylara akademik kelimelerle ilgili çalışmalar verilir ve bu yapılan çalışmalar yakından takip edilir.
  • Sınav hazırlık programlarının gerek bireysel gerekse grup olarak yapılan çalışmalarında, eğitimde görev alan hocalar yılların tecrübesine sahip, konusunda uzman gerçek  hocalardır.Gerek bireysel  özel ders gerekse grup şeklinde icra edilen özel ders programlarında adaylara sadece gramer bilgisi verilmez, gramer bilgisinin yanında, sınavda soruları daha hızlı, daha doğru ve daha  rahat   yanıt vermelerine katkı sağlayan sınav  teknikleri ve sınav taktikleri  dersleri de verilir.
  • Programlara katılan adaylara  senet  İMZALATILMAZ. Öğrenci  istediği taktirde ödemelerini daha önceden bildirmek şartı ile taksitle de yapabilir.

 Özel Ders Programlarının Uygulandığı Üniversiteler

Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi , Bahçeşehir Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi , Fatih Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitesi ), YTÜ ( Yıldız Teknik Üniversitesi ), ODTÜ ( Ortadoğu Teknik Üniversitesi ) , Marmara Üniversitesi , İstanbul Üniversitesi

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim