Yds Özel Ders

YDS ÖZEL DERS PROGRAMLARI

Yds Özel Ders  Programlarının İçeriği

1 – Yds Özel Ders ( Birebir Yds Özel Ders )
2 – Yds Özel Ders ( 4 Kişilik Gruplarla  Yds Özel Ders )

1 – Yds Özel Ders ( Birebir Yds Özel Ders ) : YDS özel ders  konusunda kurulan özel departmanlarda verilen birebir YDS özel ders programlarında,  çağımızın yeni öğretim sistemine  uygun en son geliştirilmiş  yöntem ve yaklaşımla gerçekleştirilen, kapsamında YDS sınavıyla ilgili tüm gereksinim duyulacak bilgilerin yer aldığı, sınav sorularının nasıl çözülmesi gerektiği hakkında açıklamaların bulunduğu, sınavın en önemli unsurlarında biri olan akademik kelimelerle ilgili çalışmaların ve   okuma parçalarının hangisinin nasıl çözülmesi gerektiği hakkında açıklamaların olduğu, çarpıcı, öğretici, öğrenci sever, ciddi programlar uzman eller aracılığı ile uygulanır.

YDS özel ders hakkında yapılan faaliyetler bünyesinde ki YDS ders programlarında yer almak isteyen aday öğrencilere, birebir YDS dersi almalarının mükafatı olarak, programların uygulanacağı günleri, saatleri seçme ve belirleme önceliği verilir. Bu yöntemle,  aday öğrenci, günlük yaşamında her hangi bir değişime gitmeden yani normal günlük hayatına devam ederek, gereksinimi olan dersi rahatlıkla alır. Elbette ki bu durum ders alacak öğrenci için bir kazanç yaratsın amacı ve isteği ile  konulmuş bir kural yada prensip kararıdır.

YDS özel ders ile ilgili öğretilerde   bireysel özel YDS ders programına dahil olan aday öğrencilere kaç ders verilmesi gerektiği, yapılan seviye sınav sonucundan elde edilen verilere ve adayın sınavda almak zorunda olduğu “SKORA“ göre düzenlenerek program tüm incelik, ayrıntı ve özellikleri ile eksiksiz bir biçimde uygulanarak öğrenci sınava hazır bir hale getirilir.

2 – Yds Özel Ders ( 4 Kişilik Gruplarla  Yds Özel Ders ) : YDS özel ders  etkinlikleri çerçevesinde uygulanan YDS özel ders programının içeriğinde bulunan unsurlarla öğrenciyi hazırlık aşamasında çalışması için motive eden, sağlam temeller üzerine kurulu esas bilgilerle öğrencinin YDS sınavı konusundaki her sorusuna yanıt veren ve ona soruların nasıl çözülmesi gerektiğini öğreten, zayıf kelime haznesi olan öğrencileri yapısında bulunan özel kelime çalışmaları aracılığı ile geliştiren ve bilgilerini genişleten bu tür programların  kullanılması ile toplu yapılan YDS dersleri birebir ders niteliğine  ulaştırılır.

YDS özel ders seminerlerinde bu programların eşliğinde birebir YDS özel ders kalitesine ulaşmak için yeni bir yaklaşımla düzenlenen ve  4 kişiden kurulu gruplarda  yer alarak  hemen, hemen  birebir YDS özel ders kalitesi ve özelliklerine çok yakın ölçü ve değerlerde ders alabilmek mümkün. Grup derslerinin birebir özel ders özelliklerine  ulaşması  için  grup sayısı 4 kişi ile sabit tutulmuş  ve bu şekilde aynen özel derste olduğu gibi öğrencilere anlamadıkları yerlerle ve konularla ilgili soru sorabilme fırsatı ve olanağı yaratılmıştır. Ayrıca, dersi veren  hocanın da öğrencilerle birebir ilgilenebilme şansı ve olanağı   bu yolla arttırılmıştır.

YDS ÖZEL DERS için NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • YDS özel ders platformunda gerek birebir YDS özel ders gerekse 4 kişiden oluşmuş toplu ders veren hocalar, konularında yıllarca  ders vermiş ve  bu  konuda uzmanlık seviyesine ulaşmış gerçek  akademik seviyede hocalardır.
  • YDS gibi akademik sınavlarda mümkün olduğu kadar  çok sayıda kelime bilmek çok önemlidir ve çoğu sınava giren öğrenci bu gerçeği bilmez yada bilmek istemez. Bu yüzden,  YDS sınavına giren aday ne kadar çok akademik kelime bilirse, geçme ihtimali de o kadar artar. Bunu sağlamak yani öğrenciyi kelime konusunda geliştirmek ve dağarcığını genişletmek amacı ile YDS özel ders çalışmalarında özel hazırlanmış kelime alıştırmaları adaylara verilerek bunları çalışmaları tüm alıştırmaların eksiksiz bir biçimde tamamlanması  istenir ve yapılan çalışmalar yakından izlenir .Çalışmayan öğrenciler uyarılır.
  • YDS özel ders seminerleri içeriğinde yer alan YDS programlarında yer alan öğrencilere gerek kalmadıkça genel İngilizce bilgisinden ziyade ” YDS sınav teknikleri ve taktikleri ” konusunda ayrıntılar verilerek, sınavda öğrencilerin soruları daha çabuk ve  doğru olarak cevaplamaları  sağlanır.

NEDEN YDS ÖZEL DERS

  • Nereden bakılırsa bakılsın yüksek bir skor elde etmek açısından YDS de yasal sınır olan 50-55 puanın üzerine çıkmak isteyen adayların özel ders almasında kendileri açısından çok büyük yarar vardır. Zira, kalabalık gruplarla yapılan ve kurumlarda verilen kurslara katılan adaya bir ders boyunca ya bir yada iki kez sıra söz sırası gelir. Üstelik, anlamadığın bir konu hakkında soru sorabilme gibi bir fırsat yada imkanın  yoktur. İnsanlara daha ucuz gibi gelse de gerçekte hesap  yapıldığında YDS özel ders ile grup dersi arasında pek bir önemli fark olmadığı gözlemlenir. Tüm dersler bittiğinde  ödenen ücret aşağı yukarı aynıdır. Sadece, ödemeler kursta uzun zamana yayılır. YDS özel derste ise, kurslarda verilen 5 ders, özel derste bir derste verildiği için ödeme süresi daha kısa aralıklıdır ama özel ders daha kısa bir zaman diliminde biter ve zamandan çok kazanılır. Özel ders birebir olduğundan, istenilen her konuda soru sorulabilir hatta ders tekrarı bile anlaşılmayan konu için talep edilebilir. Üstelik,yüksek not isteyen adaylar özel ders alacağından, kalabalık grup derslerinde fazla ayrıntılara girilmez. Oysa,yüksek not almak ayrıntılarda saklıdır ve ancak ayrıntılı bilgi alarak oluşabilir.Kalabalık gruplarda buna imkan yoktur. Bu yüzden birebir  özel YDS dersi  almak, sınavda başarılı olmanın garantisi gibidir. Elbette, bu geçme ihtimali % 100 olan bir yöntem veya sistem değildir ama diğerine oranla başarı ihtimali  çok daha yüksektir. Birde, iyi bir hoca bulunmuş ve ondan ders alınıyorsa bu ihtimal daha da artar. Başka bir soruna daha değinmekte yarar var.  Zaman,zaman İngilizcesi sıfır olanlarda YDS için hazırlanmak istiyorlar. Bu tür insanların, birebir  YDS özel ders almaları ve bu programlara katılarak sadece katılmak istediği sınava  özgü ders almaları gerekir. Aksi halde , sınavda şansları sıfırdır.

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim