Ielts Özel Ders

IELTS ÖZEL DERS PROGRAMLARI

IELTS Özel Ders Programları İçeriği

1 - Ielts Özel Ders ( Birebir  Ielts Özel Ders )
2 - Ielts Özel Ders ( 4 Kişilik Gruplarla Yapılan Ielts Özel Ders )

1 - IELTS ÖZEL DERS ( BİREBİR  IELTS ÖZEL DERS ): Özel ders programını birebir  alan aday öğrenciler, derslerin yapılacağı gün  ve saatlerle ilgili olarak söz söyleme hakkın sahip olur. programın uygulanacağı zamanı günlük yaşamına uyumlu bir biçimde  organize edebilir. Böylece, özel yaşamında bir sıkışıklık yaşamaktan kurtulur hem yaşamına devam eder hemde ihtiyacı olan eğitimi alır. Birebir  özel ders almak isteyen aday öğrenciye kaç derslik bir program uygulanacağı, adayın seviyesine ve sınavda elde etmesi gereken skora bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Birebir özel ders eğitimi, eğitim alan öğrencinin kimliğine bağlı olarak onun anlama kapasitesine göre özel olarak ayarlanır. Yani, eğitim tamamen başarıya odaklı ve kişiye özgü bir sistemdir.

2 - IELTS ÖZEL DERS ( 4 KİŞİLİK GRUPLARLA YAPILAN IELTS ÖZEL DERS ): Grupların mevcudu az 4 öğrenci gibi bir sayıdan oluşturulması ve küçük gruplar şekline dönüştürülmesi eğitimde aşağı yukarı birebir özel ders kalitesini yakalayabilmek için belirlenmiştir. Bu şekilde, seviyeleri bir birine çok yakın olan aday öğrencilerden oluşturulan 4 kişilik küçük gruplarda; birebir özel derse yakın bir kalitede ve özellikte ders vermek mümkün olur.

Birebir özel ders kalitesini yakalamak amacı ile yapılan ve düzenlenen bu küçük grupların sebebi, mevcudun  az olmasından yararlanarak öğrencilere hem istedikleri zaman soru sorabilme ve yanıt alabilme  hemde eğitmenin kalabalık olmadığı için öğrencilerle çok daha iyi ilgilenmesini sağlamak içindir.

IELTS ÖZEL DERS için  NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • Programlarda dersleri veren eğitmenler sınav konusunda  deneyimli,uzman ve gerçek  hocalardır.
  • Dileyen aday öğrenciler sadece yetersiz olan  bir yanları için, mesela sadece " writing veya speaking  " dersi alabilir.
  • Sınava hazırlanan aday öğrencilere, tek amacı sınavda öğrencinin başarı kazanmasını sağlamak olan  " sınav çözüm teknikleri dersi " de verilir. Bu şekilde aday öğrencinin başarılı olması kolaylaştırılır.
  • Bu tür sınavlarda , sınava girenlerin akademik kelime bilgisi başarılı olmasında etken bir güce sahiptir. Bu nedenle, eğitim alan aday öğrencilerin akademik kelime bilgilerini geliştirici ve sayısını çoğaltan  özel alıştırmalarla öğrenciler desteklenir.
  • Eğitim programlarında yer alan aday öğrencilere "  SENET "  yapılmaz. Ödemeler taksitle ve öğrencinin uygun gördüğü zaman dilimlerinde tahsil edilir.

NEDEN  BİREBİR ÖZEL DERS

  • Özellikle, sınavdan yüksek bir skor alması istenen aday öğrenciler için önerilir. Zira bire bir yada face to face denilen yüz yüze yapılan derslerde, sınava girecek olan aday öğrencinin istediği soruları sorabilmesi ve sorulan soruların nitelik ve niceliğine bağlı olarak hoca tarafından cevap verilmesi için  kesin bir sükunet ve odaklanma ister ki bu da ancak birebir özel ders ile  sağlanabilir.
  • Özel birebir işlenen ders programlarının  grup derslerine oranla daha pahalı olduğu düşünülse de gerçek dışarıdan görüldüğü gibi değildir. Çünkü, sınava hazırlanan öğrenci gereken bilgiye sahipse ve düzeyi sınav için yeterli ise çok sayıda ders almasına gerek yoktur.


SO
N SÖZ

  • 37 yılı aşkın bir süre akademik seviyelerde ders verdikten sonra söylenebilecek tek şey, sınavda % 100 başarılı olmak ve istenen  amaca ulaşmak için özel ders alarak  çalışmak, grup dersi almaktan çok daha iyidir.  Her şeyden öncesi sınavda başarılı olunacağına tam olarak inanmak ve çok iyi bir sınav öncesi hazırlık dönemi geçirmek gerekir. Elbette, burada , ders alınan hocanın çok iyi seçilmesi ve çalışılması istenen konuların savsaklanmadan çalışılması sınavda  başarıya giden yolun açılmasını sağlar.

No Comments Yet.

Leave a reply

web tasarim