İngilizce

İngilizceİNGİLİZCE PROGRAMI

İNGİLİZCE PROGRAMI İÇERİĞİ


1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )


1 - İngilizce
Dersleri  ( Birebir - Özel İngilizce Dersleri ) : İngilizce
platformunda İngilizce seminerlerinde böyle  bir İngilizce  programının İngilizce öğretmek için hazırlanmasında ve uygulanmasında en büyük neden, özellikle İngilizce akademik sınavlara hazırlanmak üzere kayıt olan öğrencilerin İngilizce sınavında mutlaka başarılı olmak istemeleri etken oldu. İşte özel olarak öğrencinin yararlanabileceği tüm bilgi ve İngilizce sınavların çözüm tekniklerini içeren, oluşturduğu sinerji ile öğrencide sınava hazırlık konusunda büyük bir istek, hırs ve çalışma arzusu yaratan, hazırlık aşamasında öğrenciyi her açıdan destekleyerek en büyük öğrenci dostu olduğunu kanıtlayan ve  titizlikle hazırlanan bu İngilizce ders programı  birebir özel dersler almak , özellikle akademik seviyedeki ( Yds , Ielts , Toefl , Proficiency ) gibi İngilizce sınavlara hazırlanmak için İngilizce ders almak isteyenlere uygulanan bir yöntemdir ve düzenlemedir .

Çünkü İngilizce kampüslerinde bu tür İngilizce sınavlarına hazırlananların en büyük sorunu belli bir İngilizce seviyeyi tutturmak ve kendilerinden istenilen puanlara ulaşmaktır . Bunu sağlayabilmenin de en güvenilir vede en emin yolu karşılıklı birebir İngilizce özel ders almaktan geçer . Zira grup derslerinde bu amaçla oluşturulan gruplara katılanların İngilizce seviyeleri çoğu kez bırakın birbirine eş olmalarını denk bile olamamakta ve bu durum da gruba katılanların arzu ettikleri hedefe ulaşmalarında bir engel teşkil etmektedir.

2 - İngilizce Dersleri  (  4 kişi ile yapılan grup - İngilizce Dersleri ) :  İngilizce öğretimle ilgili departmanlarda İngilizce etkinliklerinde bilgi ve bilişim çağının en modern İngilizce eğitim ve öğretim teknikleri ile donatılmış, öğrencinin İngilizce öğrenebilmesi için yeterli tüm bilgileri içeren, çok kalabalık gruplarla yapılan İngilizce derslerinde olumlu sonuçların elde edilmemiş olması nedeni ile özel olarak küçük gruplar için hazırlanan ve öğrenci dostu olan, İngilizce öğrenen bir öğrencide var olan eksikliklerin göz önüne alındığı  İngilizce ders programları ile desteklenen grup şeklinde verilen  İngilizce özel  dersler daha çok seviyesi olmayan yani hiç İngilizce bilmeyenlere veya seviyesi olduğu halde daha önce kalabalık  gruplarda ders alarak hazırlanıp sınava girmiş ama başarılı olamamış yada birebir İngilizce özel ders almayı sevmeyenlere uygulanan bir yöntemdir .

Zira hiç  İngilizce bilmeyenlerden grup oluşturabilmek daha akıllı bir yöntem olur . Grubu oluşturanların hiç biri İngilizce  bilmediği için 4 kişiye aynı anda aynı şeyleri anlatabilme vede bilgiyi eşit bir şekilde dağıtma imkanı eğimde bireyler arasında adaleti ve eşitliği sağlar.

Verilen Eğitimler

 İngilizce yetiştirme derslerinde Yds : Geçmiş yıllarda uygulanan üds ve kpds gibi sınavların kaldırılarak yerine konulan yds sınavı hazırlık programları iki ( 2 ) türlü uygulanır. A. Bire bir özel dersler B.Dört ( 4 ) kişilik grup şeklinde uygulanan sınava hazırlık dersleri  Her iki şekilde de uygulanan ders programlarında adaylara uygulanan ders sayısı gerek bireysel gerekse grup şeklindeki derslerde olsun bütünüyle adayların  seviyeleriyle, bilgi, beceri ve derslerde gösterecekleri performansları ile  doğru orantılıdır . Ayrıca, bu adayların sınavdan almak istedikleri notlar da ders sayısının belirlenmesinde etkin bir rol oynar.

 İngilizce öğrenim sınıflarında Ielts : Ielts Academic ve General Training sınavı hazırlık derslerine katılmak isteyenlere genelde İngilizce seviyeleri birbirine denk olan öğrencilerin yan yana getirilmesi zor olduğundan  birebir uygulanan öğrencinin seviyesini en kısa zamanda yukarı çeken , bilgi ve becerisini arttıran bir yaklaşımla hazırlanmış özel  ders programı uygulanır. Özel bireysel  ders programlarında adaylara reading okuma teknikleri ve reading sorularının kolay bir biçimde nasıl çözüleceği, Essay yazımının kalıplarla nasıl oluşturulacağı,listening parçalarını dinlerken dikkat edilmesi gereken konular ve  sınava birebir uyumlu sınav soruları üzerinden speaking çalışmaları yaptırılır.

 

İngilizce  öğretim özel bölümlerimizde Toefl : Toefl ibt ve pbt programları özel ders şeklinde eğitmenle karşılıklı birebir biçimde uygulanır. Özel ibt ve pbt dersleri eğitici ve öğretici, en çağdaş yöntemlerle öğrenci seviyesini yukarı taşıyıcı ve geliştirici programlarında  ibt ve  pbt adaylarına reading okuma teknikleri ve reading sorularının kolay bir biçimde nasıl çözüleceği, Essay yazımının kalıplarla nasıl oluşturulacağı, listening parçalarını dinlerken dikkat edilmesi gereken konular ve ibt ve pbt sınavlarına birebir uyumlu sınav soruları üzerinden speaking çalışmaları yaptırılır.

İngilizce dersler veren departmanlarda  Proficiency ( İngilizce Hazırlık Atlama ) : Türkiye deki üniversitelerin hazırlık sınıflarının bitiminde yada muafiyet sınavı olarak uygulanan bu sınavlar üniversiteden üniversiteye göre değişiklikler içerir. Tüm üniversiteler için üniversitelerin bitim dönem sonu sınavlarına yada hazırlık sınıfını atlamak için yapılan yeterlilik veya diğer adı ile muafiyet sınavına hazırlananlara sınavına girecekleri üniversitelerin sınav çözüm tekniklerini, bilgilerini ve sınavla ilgili tüm ayrıntıları açıklayan uygun programlar mevcuttur.

ÜNİVERSİTELER : Yeditepe , Sabancı  , Bilgi , Koç , Aydın , Kadir Has Doğuş , İTÜ  ODTÜ YTÜ  Marmara İstanbul Beykent Bilkent Koç Boğaziçi  

 

web tasarim