İngilizce

İNGİLİZCE PROGRAMI

İNGİLİZCE PROGRAMI İÇERİĞİ


1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )


1 - İngilizce
Dersleri  ( Birebir - Özel İngilizce Dersleri ) :
Bu tür bir programın hazırlanmasında ve uygulanmasında en büyük neden, özellikle akademik sınavlara hazırlanmak üzere kayıt olan öğrencilerin sınavda mutlaka başarılı olmak istemeleri neden oldu. İşte özel olarak titizlikle hazırlanan bu program  birebir özel dersler almak , özellikle akademik seviyedeki ( Yds , Ielts , Toefl , Proficiency ) gibi sınavlara hazırlanmak için ders almak isteyenlere uygulanan bir yöntemdir ve düzenlemedir . Çünkü bu tür sınavlara hazırlananların en büyük sorunu belli bir seviyeyi tutturmak ve kendilerinden istenilen puanlara ulaşmak . Bunu sağlayabilmenin de en güvenilir vede en emin yolu karşılıklı birebir özel ders almaktan geçer . Zira grup derslerinde bu amaçla oluşturulan gruplara katılanların seviyeler çoğu kez bırakın birbirine eş olmalarını denk bile olamamakta ve bu durumda gruba katılanların arzu ettikleri hedefe ulaşmalarında bir engel teşkil etmektedir.

2 - İngilizce Dersleri  (  4 kişi ile yapılan grup - İngilizce Dersleri ) : Grup şeklinde verilen özel  dersler daha çok seviyesi olmayan yani hiç bilmeyenlere veya seviyesi olduğu halde daha önce kalabalık  gruplarda ders alarak hazırlanıp sınava girmiş ama başarılı olamamış yada birebir özel ders almayı sevmeyenlere uygulanan bir yöntemdir . Zira hiç  bilmeyenlerde grup oluşturabilmek daha akıllı bir yöntem olur . Grubu oluşturanların hiç biri  bilmediği için 4 kişiye aynı anda aynı şeyleri anlatabilme vede bilgiyi eşit bir şekilde dağıtma imkanı eğimde bireyler arasında adaleti ve eşitliği sağlar.

Verilen Eğitimler

Yds : Geçmiş yıllarda uygulanan üds ve kpds gibi sınavların kaldırılarak yerine konulan yds sınavı hazırlık programları iki ( 2 ) türlü uygulanır. A. Bire bir özel yds dersleri B.Dört ( 4 ) kişilik grup şeklinde uygulanan yds sınavı hazırlık dersleri  Her iki şekilde de uygulanan ders programlarında adaylara uygulanan ders sayısı gerek bireysel gerekse grup şeklindeki derslerde olsun bütünüyle adayların  seviyeleriyle doğru orantılıdır . Ayrıca, bu adayların sınavdan almak istedikleri notlar da ders sayısının belirlenmesinde etkin bir rol oynar.

Ielts : Ielts Academic ve General Training sınavı hazırlık derslerine katılmak isteyenlere genelde  seviyeleri birbirine denk olan öğrencilerin yan yana getirilmesi zor olduğundan  birebir uygulanan özel  ders programı uygulanır. Özel bireysel  ders programlarında adaylara reading okuma teknikleri ve reading sorularının kolay bir biçimde nasıl çözüleceği, Essay yazımının kalıplarla nasıl oluşturulacağı,listening parçalarını dinlerken dikkat edilmesi gereken konular ve  sınava birebir uyumlu sınav soruları üzerinden speaking çalışmaları yaptırılır.

 

Toefl : Toefl ibt ve pbt programları özel ders şeklinde eğitmenle karşılıklı birebir biçimde uygulanır. Özel ibt ve pbt dersleri programlarında  ibt ve  pbt adaylarına reading okuma teknikleri ve reading sorularının kolay bir biçimde nasıl çözüleceği, Essay yazımının kalıplarla nasıl oluşturulacağı, listening parçalarını dinlerken dikkat edilmesi gereken konular ve ibt ve pbt sınavlarına birebir uyumlu sınav soruları üzerinden speaking çalışmaları yaptırılır.

Proficiency ( İngilizce Hazırlık Atlama ) : Türkiye deki üniversitelerin hazırlık sınıflarının bitiminde yada muafiyet sınavı olarak uygulanan bu sınavları üniversiteden üniversiteye göre değişiklikler içerir. Tüm üniversiteler için üniversitelerin bitim dönem sonu sınavlarına yada hazırlık sınıfını atlamak için yapılan yeterlilik veya diğer adı ile muafiyet sınavına hazırlananlara uygun programlar mevcuttur.

ÜNİVERSİTELER : Yeditepe , Sabancı  , Bilgi , Koç , Aydın , Kadir Has Doğuş , İTÜ  ODTÜ YTÜ  Marmara İstanbul Beykent Bilkent Koç Boğaziçi  

 

web tasarim