İngilizce derslerini neden sevmiyoruz.

İngilizce derslerini neden sevmiyoruz konusu

İngilizce derslerini neden sevmiyoruz Konusu Hakkında Açıklama

1 - İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 - İngilizce Dersleri  ( 4 Öğrenci ile İngilizce Dersleri )

İngilizce dersleri, insanların İngilizce eğitimi almasının en popüler yoludur. O kadar şaşırtıcı derecede popülerler ki çoğu insan İngilizce öğrenmeyi bile düşünmüyor . Süreç otomatiktir: İngilizce öğrenmek istiyorum, bu yüzden İngilizce kursuna kaydoluyorum. Biraz para ödeyeceğim, haftada birkaç saat sınıfta oturacağım ve  İngilizce öğreneceğim

Bu çok şaşırtıcı, çünkü İngilizce dersleri İngilizce öğrenmenin çok zayıf bir yoludur . Yaşamlarımızın büyük bir bölümünü İngilizce derslerinde geçirdik ve nasıl olduklarını biliyoruz. Genellikle, çok fazla para harcarsınız. Zaman ve para için ne elde edersiniz? İşte bir İngiliz sınıfında yapabilecekleriniz:

Bazen kötü İngilizce dinleyin. Telaffuz , gramer ve kelime bilgisi diğer öğrencilerin (ve bazen öğretmen, çok) kötü olur. Bazen bu kadar kötü , ya da daha kötüsü de olabilir. Elbette bu insanları dinlemek İngilizcenizi daha iyi hale getirmeyecektir.

Sıkıcı bir ders kitabı okuyun . Hemen hemen tüm İngilizce öğretmenleri ders kitapları kullanmaktadır . Nedenini bilmek ister misiniz? Çünkü işlerini kolaylaştırıyor. Her sınıfa hazırlanmak zorunda değiller. Kitaptaki bir sonraki birimi yaparlar. Ders kitapları öğretimi kolaylaştırır. Ve öğrenmeyi sıkıcı ve etkisiz hale getiriyorlar . Michael Jackson veya Afrika ormanında iki yıl yaşayan bir kadın hakkında aptalca hikayeler okumalısın. O zaman onlar hakkındaki soruları cevaplamalı ve onlar hakkında diğer öğrencilerle konuşmalısınız. Bu delilik! Tüm bu saçmalıklar umurunda değilse,  İngilizce öğrenmenin sıkıcı olduğunu düşünmenizi sağlar

Bazı gramer alıştırmaları yapın . Dilbilgisi kuralları hakkında konuştuktan sonra, öğretmenler genellikle çoktan seçmeli veya boşluk doldurma testleri gibi bazı alıştırmalar yaparlar. Dilbilgisi alıştırmalarının iki işlevi vardır: 1) dilbilgisi kurallarını gözden geçirmenizi sağlar, 2) İngilizcenizi test ederler. İlk işlev işe yaramaz çünkü dilbilgisi kuralları işe yaramaz . Bilginizi diğer insanlarla karşılaştırmak istiyorsanız, ikinci fonksiyon olan test iyidir. Ancak test etmek size İngilizce öğretmez.
Ödev verir . Ödev genellikle bir dilbilgisi alıştırması ( önceki bölüme bakınız) veya bir bestedir . Kompozisyonun konusu genellikle umursadığınız bir şey olacaktır. Örnekler: atasözü üzerine Fikriniz “Kan sudan daha kalındır” , ünlü olmanın iyi midir? . Ne saçmalık. Sıkıcı şeyler yapmak İngilizcenize yardımcı olmayacaktır. Sadece motivasyonunuzu azaltacaktır .

İngilizce dersleri size iyi telaffuz öğretmeyecektir.  Çoğu öğretmen bunu tamamen görmezden gelir, çünkü bazen kendi telaffuzları kötüdür. Bazı öğretmenler konuşurken hatalarınızı düzeltir. Ancak çok az öğretmen size aynı hataları tekrar yapmaktan nasıl kaçınabileceğinizi söyleyecektir.

Öğretmenlerin çoğu sizi İngilizce okumaya, iyi bir İngilizce-İngilizce sözlük satın almaya , İngilizce kayıtları kendi başınıza dinlemeye teşvik etmez .

 

 

Comments are closed.

web tasarim