İngilizce Dilbilgisinin Önemi

İngilizce Dil bilgisinin Önemi Hakkında Yapılan Ayrıntılı Açıklamalar

İngilizce Dil bilgisinin Önemi Konusunda Görüşler ve Fikirler

Ahşap, çivi, vida veya tutkal içermeyen bir ev inşa etmeye çalıştığınızı düşünün.

Yapı nasıl bir arada kalır?

Olmaz. Parçalar düşecektir.

Doğru dil bilgisi olmadan İngilizce konuşmak böyle bir şey.

Her cümle sadece karışık bir kelime yığınıdır!

İngilizce dil bilgisi dil eğitiminizin en önemli öğelerinden biridir. Ne yazık ki, en karmaşık ve zor olanlardan biri de olabilir.

Bu makalede, İngilizce dil bilgisinin gayri resmi konuşmalardan profesyonel iletişime kadar neden farklı durumlarda olduğunu göstereceğiz .

Ayrıca sizin  için en önemli kavramlara ve göz ardı edemeyeceğiniz üç temel İngilizce dil bilgisi kurallarına odaklanarak dil bilgisini daha verimli bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacağız .

İngilizce Dil bilgisi Günlük Yaşamda Ne Kadar Önemli?

Doğru dil bilgisi, akıcı ve güvenli bir şekilde İngilizce konuşmanın anahtarıdır. Dil bilginizi bilmek, İngilizce sesinizi anadili İngilizce olan kişiler için tuhaf yapan hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak İngilizce dil bilgisinin özellikle önemli olduğu bazı durumlar vardır . Örneğin, İngilizce konuşulan bir ülkede iş görüşmesi yapacaksanız, işveren sözlü ve yazılı İngilizce'nizin kalitesiyle ilgilenecektir. Aslında, İngiltere'deki işverenlerin yakın zamanda yaptığı bir ankette, % 50'si kötü yazım ve dil bilgisinin bir uygulamayı beğenmemesinin en büyük nedeni olduğunu söylemekte.

Doğru dil bilgisi sadece İngilizce becerilerinizi göstermez, aynı zamanda gayretli olduğunuzu ve ayrıntılara dikkat ettiğinizi gösterir.

Yurt dışında eğitim görmeyi hedefliyorsanız bu da aynı derecede önemlidir. Kolejler ve üniversiteler  büyük ölçüde İngilizce dil bilgisi bilginize dayanarak akademik İngilizcenizi değerlendirecektir .

Dil bilgisi sosyal hayatınız için bile önemlidir . Çevrim içi randevu uygulamalarındaki kişilerin kötü dilbilgisi kullanan biriyle sohbet etme olasılığının% 14 daha düşük olduğunu biliyor muydunuz ? Ayrıca, yeni insanlarla tanışırken veya yeni yerleri ziyaret ederken, istediğiniz son şey yanlış anlaşılmaktır! Arkadaşlarınızı şaşırtmaktan, hatta istediğinizden daha fazla içecek sipariş etmekten kaçınmak için, kelimelerinizi nasıl yapılandıracağınız konusunda sağlam bir fikriniz olması gerekir.

Tüm bunlarla birlikte , bazı durumlarda dil bilginizi gevşetmenin uygun olduğunu unutmayın . Yakın bir arkadaşınıza mesaj attığınızda, sıradan veya daha basitleştirilmiş bir dil kullanmak iyi olur. Çevrim içi konuşmak , samimi ve baskısız bir ortamda anadili İngilizce olanlarla ve diğer İngilizce öğrenenlerle bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

Sizin için En Önemli İngilizce Gramer Nasıl Uygulanır?

Daha önce gördüğümüz gibi, İngilizce Dil bilgisinin Önemi farklı nedenlerle farklı insanlar için değişiktir.. ABD'ye seyahat için temel dil bilgisi öğreniyorsanız, İngilizce konuşulan bir üniversitede bir lisans programına başvuran birinden farklı ihtiyaçlarınız vardır.

Comments are closed.

web tasarim