İngilizce

İngilizceİngilizce Programı

İngilizce Programı İçeriği


1 –  İngilizce ( Bireysel – Özel  İngilizce  )

2 –  İngilizce ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce

İngilizcenizi geliştirmek için yapabileceğiniz 101 şey (belirli bir sıra ile değil)

 1. İngilizce de hata yapmaktan korkma. Kendine güven. İnsanlar hatalarınızı ancak yaptığınızı duyduklarında düzeltebilirler.
 2. İngilizce ile kendinizi çevreleyin. Kendinizi pasif bir şekilde öğrenebileceğiniz İngilizce konuşulan bir ortama koyun. Öğrenmenin en iyi yolu konuşmadır.
 3. Her gün İngilizce pratik yap. Kendine bir çalışma planı yap. Haftada ne kadar zaman harcayacağınıza ve buna bağlı kalacağınıza karar verin. Bir rutin oluştur.
 4. Ailenize ve arkadaşlarınıza çalışma planınızdan bahsedin. Seni çalışmaya  zorlamalarını sağla ve seni İngilizce çalışırken rahatsız etmelerine izin verme.
 5. İngilizce de 4 temel beceriyi uygulayın: okuma, yazma, konuşma ve dinleme. İyileşmek için hepsinin üzerinde çalışılması gerekiyor.
 6. Öğrendiğiniz yeni İngilizce kelimelerden bir not defteri tutun. Bunları cümleler halinde kullanın ve konuşurken en az 3 kez söylemeye çalışın.
 7. EC'nin ücretsiz en az günde bir kez İngilizce öğrettiği web sitesini ziyaret edin ve bir ders alın.
 8. İngilizce kelime listelerini  ezberlemek bir teste hazırlanırken kelime dağarcığını öğrenmenin en yaygın yollarından biridir. Bu sadece kısa süreli eğitim için iyi bir egzersizdir, çünkü genellikle bir test için öğrendiğiniz bilgileri elinizde tutmazsınız.
 9. Vücut saatini kullan. Sabah insanı değilseniz öğleden sonra çalışın.
 10. İngilizce bir sözcüğü kendi başına kullanmak yerine örnek bir cümleyi hatırlamaya çalışırsanız kelimeleri daha kolay bulacaksınız.
 11. Teste girmeyi planla. Bir şey için çalışmanız gerektiğinde daha çok çalıştığınızı göreceksiniz.
 12. Bunu söyleyerek, sadece sınava girmek için ders çalışmamak daha iyidir. Büyük resmi düşün. İyi derecede İngilizce bilen varsa ne yapabilirsiniz? Hayatınızın kalitesi nasıl gelişecek?
 13. Kendine uzun vadeli bir amaç ver. Ona doğru çalışmaya odaklanın.
 14. Kendinize kısa vadeli hedefler koyun ve her birini başardığınızda kendinizi ödüllendirin.
 15. Zorunlu olduğun için değil, öğrenmek istediğin için bir atmosfer yarat. Öğrenirken daha fazla öğreneceksin, çünkü istiyorsun.
 16. Sizin için en iyi olanı bilin. Geçmişte sizin için hangi yöntemlerin başarılı olduğunu düşünün ve bunlara bağlı kalın.
 17. Nasıl öğrendiğini çöz. Ezberleyerek, okuyarak, konuşarak, özetleyerek veya diğer yöntemleri kullanarak olabilir. En iyi nasıl çalıştığınızı öğrenin. Kendiniz veya bir grupla sessiz bir yerde de olabilir.
 18. Yardım almak! Eğer bir şeyi anlamıyorsanız birine sormalısınız. Öğretmeninizden, sınıf arkadaşlarınızdan veya arkadaşlarınızdan yardım isteyin.
 19. Gözden geçirmek! Gözden geçirmek! Gözden geçirmek! Geçmişte çalıştığınız şeyleri gözden geçirmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.
 20. Bir seferde 30 dakikadan fazla bir süre kendi başınıza çalışmak iyi bir fikir değil. Düzenli aralar verin, biraz temiz hava alın ve bacaklarınızı gerin.
 21. Bir seviyeye geçmek için bu kadar acele etmeyin. Şu an bulunduğunuz seviyeye konsantre olun.
 22. TV yerine DVD izleyin. İlk kez kaçırmış olabileceğiniz bilgileri yakalamak için tekrar izleyebileceğiniz bir şeyi kullanmak daha iyidir.
 23. Yalnızca TV izlemek yalnızca ilk kez doğru bir şeyler duyma şansını verir. Bu üst düzey öğrenciler için daha iyidir. Anadili İngilizce olanlarla konuşmak için harika bir pratik olabilir, bu yüzden onlardan kendilerini tekrar etmelerini istemenize gerek yok!
 24. Kademeli okuyucu kitaplarını  okuyun. Bu kitaplar özellikle sizin seviyeniz için yazılmıştır. Bütün bir romanı oku. Bunu yapabilirsin! Daha sonra kendinizi harika hissedeceksiniz.
 25. Çocuk kitapları daha kolay kelimeler içerir ve derecelendirilmiş okuyucular için iyi bir alternatiftir.
 26. Gazeteler; pasif yapılar bulmak için iyi bir yer. İngilizce bir makaleyi okuyun ve edilgen cümleleri bulabilecek misiniz bir bakın.
 27. Önce genel anlamını okuyun. Her kelimeyi anlama konusunda endişelenmeyin, sonra geri dönün ve yeni kelimeler arayın.
 28. Bir cümlede anlamadığınız bir kelime için, etrafındaki diğer kelimelere bakın. Sana bir ipucu verecekler. Bağlamdan anlamı tahmin etmeye çalışın.
 29. Kök kelimeleri öğrenin. Kelimelerin anlamını tahmin etmenize yardımcı olurlar. Örneğin: scrib = yazma, min = küçük
 30. Yeni bir kelime öğrenirken, diğer tüm biçimlerini düşünün: Güzel (sıfat), güzellik (isim), güzel (zarf).
 31. Önekleri (dis-, un-, re-) ve sonekleri (-ly, -ment, -ful) öğrenin, bunlar kelimelerin anlamlarını anlamanıza ve kelime bilginizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 32. İngilizce, Japonca veya Fransızca'nın aksine, İngilizce sözcük vurgusu kullanır. Yeni kelimeler için heceleri say ve vurgunun yerini bul. Kelime başına sadece bir stres ve her zaman bir sesli harfle. İki hece fiili, ikinci hecede bir strese sahiptir (beGIN). 2 heceli isim (TEAcher) ve sıfatlar (HAPpy) ilki vurgulamaktadır.
 33. Ne zaman istersen İngilizceyi kullan. Bu kadar basit!
 34. Kendi dilinden İngilizceye çevirme. Akıcılığınızı artırmak için İngilizce düşünün. Kendinizle konuşun… ama otobüste değil, aksi takdirde insanlar deli olduğunuzu düşünecek!
 35. Bir kitaptan İngilizce öğrenemezsiniz. Araba sürmek gibi, sadece bunu yaparak öğrenebilirsiniz.
 36. İngilizce dilbilgisini öğrenmenin en doğal yolu konuşmadır.
 37. İngilizce bir günlük ya da dergi tutun. Günde birkaç cümle yazarak başlayın ve ardından daha fazla yazma alışkanlığına dalın.
 38. Neden çevrim içi bir blog başlatıp yazılarınızı dünyayla paylaşmıyorsunuz?
 39. Daha iyi bir yazar olmak için, gramer veya yazım endişesi olmadan kağıda pek çok fikir ve düşünce beyin fırtınası yapın. O zamanın yapısını düşünün. Ondan sonra, iyi dilbilgisi ve imla kullanarak eserinizi yazın. Sonunda hataları kontrol etmek için okuyunuz veya başkasına veriniz.
 40. İngilizce noktalama işaretlerine dikkat edin, çünkü söylemeye çalıştığınız şeyi tamamen değiştirebilir. Bu iki cümle arasındaki anlam farkına bakın: “Erkeği olmayan bir kadın hiçbir şey değildir” ve “Bir kadın: onsuz, erkek hiçbir şey değildir”.
 41. Kalbini söyle! Dünyaya güzel sesini göster! Akıcılık ve tonlamayı geliştirmek için İngilizce şarkıları öğrenin ve onlarla birlikte şarkı söyleyin…
 42. Bir penfriend edinin veya sohbet odaları, forumlar ve topluluk siteleri kullanın. İngilizce birisiyle konuşamıyorsanız, bu bir sonraki en iyi şeydir.
 43. Gölge İngilizce CD'leri. Birkaç cümleyi dinleyin, sonra duyduklarınızı tekrarlayın. Ritim ve tonlamaya odaklanın.
 44. Evinizde İngilizce radyo var. Aktif olarak dinlemeseniz bile, kulaklarınızı çalıştıracaksınız.
 45. Ayna CD'leri. Bir CD ile birlikte yüksek sesle okuyun. Yine, bu tonlama, telaffuz ve ritim için harika.
 46. Dikte. Bir CD veya arkadaşınızı dinleyin ve duyduklarınızı yazın.
 47. Kimse kendi sesini duymaktan hoşlanmaz, ama cesur ol ve dene! Sesinizi kaydedin ve telaffuzunuzu ve tonunuzu dinleyin. Sorunlu alanlarınızı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.
 48. Yardımcı öğretmenine dersini kaydedebildiğini sor. Bu inceleme için harika bir yoldur. Ayrıca öğretmenlerinizi konuşma hızı ve tonlama dinleyebilirsiniz.
 49. İngilizce düşünmeye devam etmenize yardımcı olacağı için İngilizce / İngilizce sözlük kullanın.
 50. İngilizce / İngilizce bir sözlük korkutucu görünüyorsa, seviyenizdeki İngilizce öğrencileri için öğrencinin sözlükleri vardır.
 51. Sözlüğüne fazla güvenme. Sözlüğün bir asıl öğretmenin değil bir yardım olmalı. Sözlüğünüz için doğrudan gitmek yerine kelimelerin anlamını tahmin etmeye çalışın.
 52. Pes etme! Pozitif kal! Bazen yeterince hızlı öğrenmediğini hissedersin. Herkes böyle hissediyor, endişelenme. Sonunda oraya gideceksin.
 53. Tadını çıkar! Eğlenirken daha fazla şey öğreniriz!
 54. Konuşurken gerginleşirseniz, bir şey söylemeden önce iki derin nefes alın. Kendinizi rahat hissettiğinizde daha iyi konuşacaksınız.
 55. Geçmişte kullandığınız ders kitaplarına ve CD'lere bakarak kendinizi motive edin. Şimdi size ne kadar kolay göründüklerine şaşıracaksınız! Tebrikler, seviyen artıyor!
 56. İngilizce öğrenmeye başlamak için hiçbir zaman çok genç ya da çok büyüksünüz. Öğrenmemek için bahane verme. Ne için bekliyorsun?
 57. Erteleme, başarılı olmanızı engelleyebilir. Ertelemeyi durdurmak için, ertelemenin ders çalışmaktan kaçınmak mı yoksa kötü alışkanlığınız mı olduğunu anlamak önemlidir.
 58. İstediğiniz sonuçları henüz almadıysanız, bunun nedeni dillerde kötü olmanız değil, kendi özel öğrenme yönteminizi henüz bulamadığınız içindir.
 59. Seviyenize uygun kaynaklar kullanın. Çok zor veya çok kolay olan metinleri / dinleme alıştırmalarını kullanmayın. Sizi zorlayan ama sizi sinirlendirmeyen malzemeler kullanın.
 60. Aksanını mükemmelleştirmek için endişelenme. Aksanınızı korumak kültürel kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Anadili İngilizce olan ve  konuşanlar, aksanıyla konuşulan İngilizce'yi dinlemekten zevk alır.
 61. İngiliz, Amerikan, Güney Afrika ve diğerleri: Birçok İngilizce türü vardır. Bunların hiçbiri yanlış ya da önemli değil. İngilizce İngilizcedir.
 62. Bunun yerine, Amerikan ve İngiliz İngilizcesindeki farklılıkların farkında olun ve kelimelerinizi buna göre kullanın. Örneğin: Asansör (ABD) / Asansör (İngiliz).
 63. Geçiş kartlarını yanınızda taşıyın. Bunlar yeni kelimeler yazabileceğiniz küçük kartlardır. Ne zaman bir boş vaktin varsa onları dışarı çekip bakabilirsin.
 64. Post-it notlarını kullanın ve bunları evinizin çevresine yapıştırın. Bunları etiketlemek için kullanabilirsiniz. Evcil köpeğinize bir tane sokun!
 65. Cümle fiillerini (iki kelime fiil) görmezden gelemezsiniz, İngilizce'de yüzlerce kişi var ve yaygın olarak kullanılıyorlar. Anlamlarına ne kadar odaklanırsanız, yenilerinin anlamını o kadar çok tahmin edebilirsiniz. Onların modellerini tanımaya başlayacaksınız.
 66. Sezgini kullan. Bağırsak duygunuzla gidin, ilk tahmininizin doğru tahminin ne sıklıkta olduğunu görünce şaşıracaksınız. Daha önce de söylediğimiz gibi, kendine güven.
 67. Düşüncelerini topla. Ne söyleyeceğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Dilbilgisini biliyorsunuz ama belki konuştuğunuzda doğru kullanmıyorsunuzdur.
 68. Yeni insanlarla tanışmak. Yörenizde ki  İngilizce konuşanlar ile karışmaya çalışın. Bir kulübe katılabilir veya yabancıların takıldığı barlara gidebilirsiniz. Bir içki al, onu seviyorlar!
 69. İngilizce konuşmaya başlayacak kişi olun. Konuşmaları ilerletmeye ve dinleme sözcükleri kullanmaya çalışın ('gerçekten?' / 'Devam et…' / 'sonra ne oldu?') Başkalarının sizinle konuşmasını beklemeyin. Gir içeri!
 70. Tartışma. Gruptaki konuları tartışın. Her insan bir bakış açısı seçmeli (aynı fikirde olmasanız bile) ve grup içinde tartışmalıdır. Nişan aldığına emin ol. Aktif olarak dinlemeyi öğrenin. Aktif dinleme sınıfta yardımcı olacak ve grup çalışması oturumlarından daha fazla yararlanmanıza ve daha fazla katkıda bulunmanıza yardımcı olacaktır. Konuşan kişiye odaklanın. Kıpır kıpır kalmayın veya başkaları veya olaylardan rahatsız olma. Kulaklarınız ve gözlerinizle konuşmacıya konsantre olun. Konuşmacının daha fazla duymak için yaptığı hareketleri takip edin. Başkalarının düşüncelerini anlama çabası içinde söylediklerini tekrar etmenize yardımcı olabilir.
 71. Sadece İngilizce kelimeleri öğrenmek yeterli değil. Bir papağan İngilizce kelimeleri öğretebilirsiniz ama bu İngilizce konuşabileceği anlamına gelmez! Hala gramer bilgisine sahip olmanız gerekiyor.
 72. Fiil zamanlar İngilizce konuşanlar tarafından eylemlerin zamanlaması hakkında konuşmak için kullanılır. Aynı ifadeleri kendi dilinizde de olmayabilir. Bu zamanları ve ne zaman kullanacağınızı bilmeniz önemlidir.
 73. İngilizcede birçok düzensiz fiil vardır. Kendini üzerinde denemelisin.
 74. Aynen böyle devam! İngilizce konuşmakta bir mola verirseniz, seviyenizin azaldığını ve tüm sıkı çalışmanızın boşa gittiğini göreceksiniz.
 75. Kötü bir test sonucu ertelemeyin. Bazen öğrenciler İngilizce testini geçme yeteneğine sahiptir, ancak İngilizce konuşanlar ile iyi iletişim kuramazlar. İngilizce'yi özgürce konuşabiliyorsanız, kendinizle gurur duymalısınız.
 76. En iyisini denediğiniz sürece, başardığınızı unutmayın!
 77. Bir arkadaşınızla İngilizce öğrenin. Pratik yapabileceğiniz birisine sahip olacaksınız ve ders çalışmak için birbirinizi motive edebilirsiniz.
 78. Unutmayın, İngilizce yazma biçimimiz, telaffuz edilme şekli ile aynı değil. Örneğin, 'Ough' 6'dan fazla telaffuza sahiptir. Fonetik Alfabesini tanıyın. Sözlükteki kelimeleri doğru telaffuz etmenize yardımcı olacaktır.
 79. 'Schwa' sese alışın [ə] - vurgusuz ve eğlencesiz bir nötr sesli ses. 'Schwa', İngilizce'deki en yaygın ünlü sesidir. Örneğin, yaklaşık 'a' ve arzdaki 'u'.
 80. Seviyemiz yüksek olduğunda iyileştirmenin daha uzun sürdüğünü unutmayın. Genellikle en hızlı ilerleme biz yeni başlayanlar için yapılır. Artık aniden öğrenmediğinizi düşünmeyin, bu sadece daha az dikkat çeken bir gelişmedir.
 81. İngilizcenizin bu duruma uyduğundan emin olun. Arkadaşlarınızla argo kullanmak sorun değil, bir iş toplantısında değil. Hangi durumda öğrendiğiniz kelimeleri ve cümleleri kullanmaya karar verin.
 82. Ders kitabı İngilizce, genellikle konuşma biçimimizden farklıdır. Gündelik 'argo' filmlerini izlemek için bu tarz pek kullanılmaz.
 83. Deyimler ezberlemek zor olabilir, ancak kullanımı çok eğlencelidir ve İngilizcenizi daha renkli hale getireceklerdir.
 84. Konuşurken genellikle kelimeleri birbirine bağlarız, böylece iki kelime aynı ses çıkarır. Basitçe söylemek gerekirse, ünsüz bir sesle biten kelimeleri sesli bir harfle (ünsüz> sesli) başlayan kelimelerle ilişkilendiririz. Bir sesli harfle biten kelimeleri, sesli bir harfle (sesli> sesli) başlayan kelimelere bağlarız. Dinleme ve telaffuzunuzu geliştirmek için bunları uygulayın.
 85. İnternetten yararlanın. Öğrenmenize yardımcı olacak kaynaklarla dolu: BBC İngilizce Öğrenmek;
 86. Güçlü ve zayıf noktalarınızı düşünün. Hangi alanlarda iyileştirmek istediğinizi yazın ve geliştirmek için çalışın. Tabii ki, güçlü noktalarınızı göz ardı etmeyin. Ne kadar iyi yaptığın için kendini tebrik et!
 87. Hatalarını öğren. Muhtemelen aynı gramer hatalarını tekrar tekrar yapıyorsunuz. İngilizce test sonuçlarını çalışma aracı olarak kullanın. Hatalarını gözden geçir ve odaklanmak istediğin birini veya ikisini seç. Kuralları kontrol etmek için favori dilbilgisi kitabınızı kullanın.
 88. Doğru makaleyi kullanın (a / a, the). Bu kuralın a / an = özel olmayan, özel = değerinden daha fazla olduğunu unutmayın. Örneğin: Bir üniversite (bir üniversite değil çünkü ünsüz bir sesle başlar). Bir saat (bir saat değil çünkü 'h' genellikle sessizdir).
 89. Akıcılık için, görüntü eğitimini deneyin. O restorana gitmeden önce garsonun size söyleyebileceği şeyleri düşünün. Hangi ifadeleri kullanacağınızı düşünün.
 90. Çok fazla iletişim beden dili ve jest yoluyla gelir. Bunlar kültürler ve ülkeler arasında farklı olabilir. Örneğin, zafer sembolü için iki parmaklı "V" ince avuç içidir. Avucunuza doğru bakacak şekilde yaparsanız, bir İngiliz kişiyi rahatsız edersiniz. Bu demek oluyor ki… peki, siz bir İngiliz kişiye sorun ve kendiniz bulun!
 91. En kolay - Uyku! İyi bir gece uykusundan sonra daha fazlasını öğreneceksiniz. Daha fazla konsantre olabilirsiniz.
 92. İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce kursu alın.
 93. Yurtdışında eğitim görüyorsanız, yalnızca kendi ülkenizdeki insanlarla değil, diğer ülkelerden gelen insanlarla karıştırın. Kendi ülkenizdeki insanlarla paylaşılan bir evde yaşamak sizin için iyi bir fikir değil. Diğer milletlerle zaman geçirerek daha kültürel bir deneyim yaşayın.
 94. Yurtdışında iş bulmayı veya staj yapmayı düşündün mü?
 95. Kendine nitelikli bir öğretmen bul. Kim yanlış şeyler öğrenmek ister?
 96. Hiç kimse tek başına İngilizce dilini öğrenemez. Denemek için endişelenmenize gerek yok. Öğrenmenin faydalı bir kısayolu, İngilizce'de, aynı telaffuza sahip ancak çok farklı bir yazım ve anlam içeren birçok sözcüğümüzün olmasıdır. Örneğin, 'buraya gelin', 'kuşları duyabiliyorum' ile aynı telaffuza sahiptir. Farklı anlamları bilerek kelime oluşturmayı daha kolay bulabilirsiniz.
 97. Basit bir İngilizce seviyesine sahip olduğunuzda, aynı şeyi söyleyebileceğiniz farklı yolları keşfedin. Bu İngilizceyi dinleyici için daha ilginç kılıyor ve sizin için çok zor olmamalı çünkü zaten temelleri biliyorsunuz. Mesela, İngilizce'de 'Hoşçakal' diyebiliriz.
 98. İngilizce kursunuzdayken sınıfınıza hazırlıklı olun. Ödevini en kısa zamanda yap ve zamanında teslim et. Dersten birkaç dakika önce notlarınızı ve son dersinizi gözden geçirin. Bunu yapmak hafızanızı tazeleyecek ve ders için ısınacaksınız.
 99. Sınıfta dikkati dağılma. Derse odaklan, pencereden dışarı bakma. Geç kalma, dersin başlamasından birkaç dakika önce gel. Sizinle İngilizce konuşamayacak insanların yanına oturmayın. Telefonunu kapat. Düzenli olun, ders kitabınızı, not defterinizi ve kaleminizi almayı unutmayın.
 100. Sessiz çalışma için rahat, huzurlu bir yer bulun. % 100 odaklanabileceğin bir yere ihtiyacın var.

 


1 - İngilizce
  ( Birebir - Özel İngilizce ) : 
İngilizce platformunda yer alan ve İngilizce dersler verilen  İngilizce seminerlerinde böyle  bir İngilizce  programının İngilizce öğretmek için hazırlanmasında ve uygulanmasında en büyük neden, özellikle İngilizce akademik sınavlara hazırlanmak üzere kayıt olan öğrencilerin İngilizce sınavında mutlaka başarılı olmak istemeleri etken oldu. İşte özel olarak öğrencinin yararlanabileceği tüm bilgi ve İngilizce sınavların çözüm tekniklerini içeren, oluşturduğu sinerji ile öğrencide İngilizce sınava hazırlık konusunda büyük bir istek, hırs ve çalışma arzusu yaratan, hazırlık aşamasında öğrenciyi her açıdan destekleyerek en büyük öğrenci dostu olduğunu kanıtlayan ve  titizlikle hazırlanan bu İngilizce ders programı  birebir özel İngilizce dersler almak , özellikle akademik seviyedeki ( Yds , Ielts , Toefl , Proficiency ) gibi İngilizce sınavlara hazırlanmak için İngilizce ders almak isteyenlere uygulanan bir yöntemdir ve düzenlemedir .

Çünkü İngilizce kampüslerinde bu tür İngilizce sınavlarına hazırlananların en büyük sorunu belli bir İngilizce seviyeyi tutturmak ve kendilerinden istenilen puanlara ulaşmaktır . Bunu sağlayabilmenin de en güvenilir vede en emin yolu karşılıklı birebir İngilizce özel ders almaktan geçer . Zira İngilizce grup derslerinde bu amaçla oluşturulan gruplara katılanların İngilizce seviyeleri çoğu kez bırakın birbirine eş olmalarını denk bile olamamakta ve bu durum da gruba katılanların İngilizce için arzu ettikleri hedefe ulaşmalarında bir engel teşkil etmektedir.

2 - İngilizce  (  4 kişi ile yapılan grup - İngilizce  ) :  İngilizce öğretimle ilgili departmanlardaki İngilizce etkinliklerinde, bilgi ve bilişim çağının en modern İngilizce eğitim ve öğretim teknikleri ile donatılmış, öğrencinin İngilizce öğrenebilmesi için yeterli tüm bilgileri içeren, çok kalabalık gruplarla yapılan İngilizce derslerinde olumlu sonuçların elde edilmemiş olması nedeni ile özel olarak küçük gruplar için hazırlanan ve öğrenci dostu olan, İngilizce öğrenen bir öğrencide var olan eksikliklerin göz önüne alındığı  İngilizce ders programları ile desteklenen grup şeklinde verilen  İngilizce özel  dersler daha çok seviyesi olmayan yani hiç İngilizce bilmeyenlere veya seviyesi olduğu halde daha önce kalabalık  gruplarda İngilizce ders alarak hazırlanıp sınava girmiş ama başarılı olamamış yada birebir İngilizce özel ders almayı sevmeyenlere uygulanan bir yöntemdir .

Zira hiç  İngilizce bilmeyenlerden grup oluşturabilmek daha akıllı bir yöntem olur . Grubu oluşturanların hiç biri İngilizce  bilmediği için 4 kişiye aynı anda aynı şeyleri anlatabilme vede bilgiyi eşit bir şekilde dağıtma imkanı İngilizce eğimde bireyler arasında adaleti ve eşitliği sağlar.

Verilen Eğitimler

 İngilizce yetiştirme derslerinde Yds : Geçmiş yıllarda uygulanan üds ve kpds gibi sınavların kaldırılarak yerine konulan yds sınavı hazırlık programları iki ( 2 ) türlü uygulanır. A. Bire bir özel dersler B.Dört ( 4 ) kişilik grup şeklinde uygulanan sınava hazırlık dersleri  Her iki şekilde de uygulanan ders İngilizce programlarında adaylara uygulanan ders sayısı gerek bireysel gerekse grup şeklindeki derslerde olsun bütünüyle adayların  seviyeleriyle, bilgi, beceri ve derslerde gösterecekleri performansları ile  doğru orantılıdır . Ayrıca, bu adayların sınavdan almak istedikleri notlar da ders sayısının belirlenmesinde etkin bir rol oynar.

 İngilizce öğrenim sınıflarında Ielts : Ielts Academic ve General Training sınavı hazırlık derslerine katılmak isteyenlere genelde İngilizce seviyeleri birbirine denk olan öğrencilerin yan yana getirilmesi zor olduğundan  birebir uygulanan öğrencinin seviyesini en kısa zamanda yukarı çeken , bilgi ve becerisini arttıran bir yaklaşımla hazırlanmış özel  ders programı uygulanır. Özel bireysel  İngilizce ders programlarında adaylara reading okuma teknikleri ve reading sorularının kolay bir biçimde nasıl çözüleceği, Essay yazımının kalıplarla nasıl oluşturulacağı,listening parçalarını dinlerken dikkat edilmesi gereken konular ve  sınava birebir uyumlu sınav soruları üzerinden speaking çalışmaları yaptırılır.

 

İngilizce  öğretim özel bölümlerimizde Toefl : Toefl ibt ve pbt programları özel ders şeklinde eğitmenle karşılıklı birebir biçimde uygulanır. İngilizce Özel ibt ve pbt derslerinin eğitici ve öğretici, en çağdaş yöntemlerle öğrenci seviyesini yukarı taşıyıcı ve geliştirici programlarında  ibt ve  pbt adaylarına reading okuma teknikleri ve reading sorularının kolay bir biçimde nasıl çözüleceği, İngilizce Essay yazımının kalıplarla nasıl oluşturulacağı, listening parçalarını dinlerken dikkat edilmesi gereken konular ve ibt ve pbt sınavlarına birebir uyumlu sınav soruları üzerinden İngilizce speaking çalışmaları yaptırılır.

İngilizce dersler veren departmanlarda  Proficiency ( İngilizce Hazırlık Atlama ) : Türkiye deki üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarının bitiminde yada muafiyet sınavı olarak uygulanan bu sınavlar üniversiteden üniversiteye göre değişiklikler içerir. Tüm üniversiteler için üniversitelerin bitim dönem sonu İngilizce sınavlarına yada İngilizce hazırlık sınıfını atlamak için yapılan yeterlilik veya diğer adı ile muafiyet sınavına hazırlananlara sınavına girecekleri üniversitelerin sınav çözüm tekniklerini, bilgilerini ve sınavla ilgili tüm ayrıntıları açıklayan uygun İngilizce programlar mevcuttur.

ÜNİVERSİTELER : Yeditepe , Sabancı  , Bilgi , Koç , Aydın , Kadir Has Doğuş , İTÜ  ODTÜ YTÜ  Marmara İstanbul Beykent Bilkent Koç Boğaziçi  

 

web tasarim