İngilizcenizi Geliştirmek İçin 18 İpucu

İngilizcenizi Geliştirmek İçin 18 ipucu Hakkında Bilgiler

İngilizcenizi Geliştirmek İçin 18 ipucu için Açıklamalar

Size İngilizcenizi Geliştirmek İçin 18 İpucu veriliyor. İngilizcenizi Geliştirmek İçin 18 İpucuna baktığınız zaman İngilizce öğrenmenin her zaman sınıfta oturmak ve zor gramer kurallarına çalışmak  demek olmadığını anlarsınız. Aslında, İngilizce öğretmenleri sizi okul dışında bol miktarda ekstra öğrenim yapmaya teşvik eder. Birçoğu aslında çok eğlenceli olabilen dil anlayışınızı geliştirmenin birkaç yolu vardır.

Farklı insanların farklı öğrenme yöntemlerine yanıt verdikleri de bilinen bir gerçektir. Bazen sadece sınıfta oturmak veya bir ders kitabı okumak sizin için doğru olmayabilir. Bazı ek işler yapmak faydalı olabilir.

Dolayısıyla, İngilizcenizi (veya bu konudaki başka bir ikinci dili) geliştirmeye hevesliyseniz, yolunuza çıkmanız için bu İngilizcenizi Geliştirmek İçin 18 İpucundan  bazılarını düşünün. Her şey sizin için işe yaramayacaktır, ancak bu fikirlerden birkaçını günlük dil öğreniminize eklerseniz, kesinlikle bir miktar gelişme göreceksiniz.

1. İngilizce televizyon ve film izleyin

İngiltere ve ABD sadece dünyanın en iyi TV şovlarını ve filmlerini üretmekle kalmaz, aynı zamanda İngilizce izlerken de öğrenebilirsiniz. Hala dil ile herhangi bir seviyede (başlangıçtan üst orta seviyeye kadar) kavramaya başlıyorsanız, aynı anda hem okuyabilmeniz hem de dinleyebilmeniz için İngilizce altyazıları koymaya değer.

Ayrıca İngilizce radyo istasyonlarını dinleyebilir ve internette çok sayıda dinleme kaynağı bulabilirsiniz. Başka bir fikir, İngilizce altyazıları ülkenizdeki filmlere veya televizyon programlarına koymak, böylece onlarla birlikte İngilizce okuyabilmeniz ve çevirileri devam ettirebilmenizdir.

2. İngilizce kitaplar ve   gazeteler okuyun

Okuma, İngilizcenizi kendi zamanında pratik yapmanın harika bir yoludur. Öğretmeniniz omzunuzun üzerinden bakmadan kendi hızınızda birer birer kelime alabilirsiniz. Başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar eğitim görüyorsanız, dilin yetişkin bir kitaptan daha kolay olacağı bir çocuk kitabı alın.

Gazeteler de okumaya değer. Sadece İngilizcenizi geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurarken kullanışlı olabilecek yerel ve ulusal gelişmeler hakkında bilgi edinirsiniz. Ücretsiz gazeteler ve dergilerin yanı sıra daha temel dil kullanan tabloid tarzı gazeteler de düşük seviyeli konuşmacılar için daha iyidir.

3. Evinizdeki şeyleri etiketleyin

Bu, evinizdeki günlük eşyaların kelime bilginizi geliştirmenin hızlı ve ucuz bir yoludur. Tek yapmanız gereken bir etiket paketi satın almak ve daha sonra evinizde telefon, pencere, ayna vb. Gibi öğelerin adını yazmaktır. Bu nesneleri her kullandığınızda kelimeyi okuyacak ve hafıza bunu kayıt edecektir.. Bu, düşük seviyeli öğrenciler için harikadır.

4. Yeni kelimeleri not edin

Sınıfta veya dışarıdayken yeni bir kelime öğrendiğinizde, bunu not ettiğinizden emin olun. Boş zamanınız olduğunda öğrendiklerinizi pratik yapabilirsiniz. Bunu telefonunuzda bile yapabilirsiniz, böylece yanınızda bir defter taşımanıza gerek kalmaz.

Ayrıca kendi dilinize çeviriyi ve kelimenin olağan dışı fonolojik yönlerini not etmeye değer.

5. İngilizce konuşanlarla kendinizi kuşatın

Zamanınızı sınıfınızın dışında kendi ülkenizden insanlarla geçirirseniz, İngilizce pratik yapma şansını kaçırırsınız. Diğer İngilizce konuşanlarla arkadaş olmaya çalışırsanız, İngilizce konuşmaya zorlanırsınız. Ayrıca, argo ve konuşma İngilizcesi gibi şeyleri sınıfta öğrenmesi muhtemel olmayan şeyler de alacaksınız.

İngilizce konuşanlar bulmakta zorlanıyorsanız, en azından kendi kurslarınız dışındaki ülkelerden olan kursunuz dışındaki kişilerle zaman geçirmeye çalışın. Bu şekilde, yine de İngilizce konuşmanız gerekecek.

6. Öğrenmek için en iyi zamanınızı belirleyin

Sabahçı veya öğleden sonracı bir insan mısınız? . Bazı insanlar sabahları en iyi ilk işi yapar ve öğle yemeğinden sonra kapanır, diğerleri için ise her gün biraz zaman alır.

En iyi çalıştığınız zamanı düşünün ve öğrenmenizi buna göre planlayın. Örneğin, konsantrasyonu kolayca kaybedebileceğiniz gece geç saatlere kadar ders almanın bir anlamı yoktur.

7. İngiliz ve Amerikan müziklerini dinleyin

Film ve TV izlemenin yanı sıra, müzik dinlemek bir dili kavramanızı geliştirmenin bir başka harika ve eğlenceli yoludur. Aralarından seçim yapabileceğiniz neredeyse sonsuz miktarda müzik var ve çoğu şarkının sözleri kolayca çevrimiçi olarak mevcut.

Günde bir şarkı dinleyebilir ve şarkı sözlerini birlikte okuyabilirsiniz. Anlamadığınız herhangi bir dile rastlarsanız, araştırın. Düşük bir seviyedeyseniz, genellikle daha yavaş ve anlaşılması daha kolay olan şarkı sözlerine sahip   bir halk, ülke veya akustik müzik dinleyin.

Daha emin olduğunuzda, genellikle çok daha hızlı ve anlaşılması zor bir rap müziği de  dinleyebilirsiniz.

8. Dil değişimi

Sınıfta İngilizce öğrenmeye ek olarak, kendi dilinizi öğrenmek ve onlarla bilgi alışverişi yapmak isteyen birini de bulabilirsiniz. Bir dili konuşabilmek bir armağandır ve ana diliniz ne olursa olsun, dışarıda öğrenmek isteyen biri olacaktır.

Bir araya gelip birbirlerine iş verebilir, bilgi takas edebilir ve birbirlerinin ilerlemesine yardımcı olabilirsiniz. Bu, sınıf dışında da öğrenmeye devam etmenin ve paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur.

9. Yapabildiğiniz kadar çok  İngilizce pratik yapın

İngilizce öğrenmenizi sınıfta bırakmamanız son derece önemlidir. Kütüphaneye gitmek ve notlarınızı incelemek, İngilizce okumak ve yazmak, İngilizce vatandaşları ve diğer İngilizce konuşanlar ile konuşmak için çaba gösterin.

Geceleri yatakta olduğunuzda, o günkü İngilizce notlarınızı gözden geçirin ve uykuya dalarken bazı kelimeleri ezberlemeye çalışın. Sabah mısır gevreğini yerken yaptığınız ilk şey birkaç yeni kelime öğrenmek olabilir. Öğrenmekten asla kaçmadığınızdan emin olun.

10. Kendinizi ve dersinizi kaydedin

Akıllı telefonunuzdaki kaydediciden en iyi şekilde yararlanın ve telaffuz pratiği yapın. Bu telaffuzu öğrenmenin iyi bir yoludur, çünkü ilk duyduğunuzda daha sonra unutabilirsiniz.

Öğretmeniniz bunu yapmanızı istemese de ve her zaman izinlerini almalısınız, ancak ders kaydetmek yararlı olabilir. Eve giderken ya da uykuya dalarken dinleyebilirsiniz. Bazı bilgileri telaffuz etmenin yanı sıra bilgileri gözden geçirmek ve dinleme pratiği yapmak için harika bir yoldur.

11. İyi bir iki dilli sözlük edinin

İngilizce öğrenirken iki dilli sözlük en iyi arkadaşınızdır. Ancak, birçok sözlükte çok sayıda hata ve yanlış çeviri olduğunu unutmayın. Biraz araştırma yapın ve bulabileceğiniz en iyi sözlüğe biraz ekstra para harcayın.

Akıllı telefonlardaki bir dizi çevrimiçi çevirmenin ve elektronik sözlüklerin oldukça zayıf olabileceğini de akılda tutmak gerekir. Öğretmenler çevirmen aracılığıyla bir şeyler yapar ve öğretmenin önüne koyarsanız bunu çok kolay anlayacaklardır - normalde her zaman işe yaramayacak şekilde tercüme edilmiştir.

12. İngilizce deyim ve deyimsel fiilleri öğrenmek

İngilizce dilinin her zaman akademik bir ders kitabında bulamayacağınız birçok yönü vardır. Deyimler ve deyimsel fiiller gibi şeyler günlük İngilizce konuşmalarda son derece yaygındır.

Bunları öğrenmeyi başarırsanız, anadili İngilizce olan kişilerle konuşmayı çok daha kolay bulacaksınız. Bu, akademik bir makalede kullanacağınız türden bir dil olmasa da, tartışmasız sizin için de önemlidir.

13. Her gün yazı yazın

Yazma, yeni kelime dağarcığı kullanmanın ve kafanızı dilbilgisi etrafında döndürmenin harika bir yoludur. Her gün öğrendiğiniz yeni kelimeler ve dilbilgisini kullanarak bir şeyler yazmaya çalışın. Sadece birkaç cümle olsa bile, bunu yapma alışkanlığına girmek çok önemlidir.

Bu, İngilizce dil bilginizi geliştirirken ilerlemenizi karşılaştırmanın iyi bir yoludur. İngilizce konuşan arkadaşlarınıza veya bir öğretmene erişiminiz varsa, onlardan yazınızı gözden geçirmelerini ve size bazı işaretçiler vermelerini isteyebilirsiniz.

14. Öğretmene ne öğrenmek istediğini söyle

Bir dil okulunda İngilizce öğreniyorsanız veya özel dersler alıyorsanız, her zaman ne istediğinizi öğrenmiyor olabilirsiniz. Ancak, siz söylemedikçe öğretmeninizin tam olarak ne öğrenmek istediğinizi bilmesi zor olabilir. Yani, size çok fazla yazı verdiklerini ve yeterli telaffuzu olmadığını düşünüyorsanız, onlara söylemelisiniz. Geri bildirimlerden memnun kalacaklar.

15. Hatalarınızı hatırlayın

Hatalar yapacaksın, inkar etmek yok. Şansınız aynı hataları tekrar tekrar yapmanızdır. Bir daha ki sefere bir öğretmen tarafından hatanız düzeltildiğinde, bu yazılı veya sözlü de olsa, hatalarınızı not etmelisiniz.

Belki de doğru makaleyi ne zaman kullanacağınızı unutursunuz ya da geçmişin basit ve şimdiki mükemmel zamanlarını karıştırırsınız? Bunu not edin ve hatalarınız üzerinde çalışın.

16. Kendinizi zor durumlara sokun

Kendi bölgenizin dışında olan konuşmanız, okumanız ve dinlemeniz gereken durumları araştırırsanız, İngilizce dilini kullanmaya zorlanırsınız. Bu, İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından biri olabilir, çünkü söylediklerinize gerçekten odaklanırsınız ve sizi rahatsız edici durumlara alışırsınız.

Bir restoranda yemek siparişi vermeye çalışın, turistik bilgi merkezindeki biriyle konuşun ya da bir barda anadili olan biriyle sohbet etmeye başlayın. Hata yapmaktan korkmayın. Bir şeyi yanlış yapmak aslında neden belirli bir şekilde çalıştığını anlamanın harika bir yoludur.

17. Sosyal medya veya akıllı telefonunuzdaki dili değiştirin

Hiç yanlışlıkla bir cihazdaki veya web sitesindeki dili değiştirip tekrar geri almak için mücadele ettiniz mi? Hepimiz daha önce bununla karşılaştık. Bununla birlikte, bu aslında ek bir dil öğrenmenin iyi bir yolu olabilir. Facebook, Twitter ve akıllı telefon ayarlarınızı 'İngilizce'ye çevirirseniz, arkadaşlarınızla iletişim kurarken dili öğrenmeye devam edebilirsiniz.

18. Gerçekçi olun

Dil öğrenenler için İngilizcelerini gerçekçi olmayan bir hızda geliştirmek isterler. Kendinize hedefler koyun, ancak başarabileceğiniz şeyler konusunda samimi olun. Öğretmeniniz size bir şeyler söylemek ve günde birkaç saat çalışmak için yanınızda. Size öğretilenleri hatırlamak ve doğru şekilde kullanmak sizin işiniz.

Birkaç hafta okula gelmeyi ve dili konuşmayı bekleyemezsiniz. Sınıf dışında çok fazla iş yapmalı ve beyninizi mümkün olduğunca kullanmalısınız.

Comments are closed.

web tasarim