İyi İngilizce Derslerinin  Dokuz Unsuru

İyi İngilizce Derslerinin  Dokuz Unsuru Hakkında Bilgiler

İyi İngilizce Derslerinin  Dokuz Unsuru Konusunda Açıklamalar

İyi İngilizce Derslerinin  Dokuz Unsuru konusunda aşağıda açıklamaları yaparken akıla gelen ilk soru  İngilizce dersini gerçekten olağanüstü kılan nedir ? olur. Belki son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri'ne gittiniz ve İngilizce iletişim becerilerinizle mücadele ediyorsunuz. Belki de Los Angeles  gibi büyük bir şehirde bulunuyorsunuz ve nadiren İngilizce pratik yapma ve geri bildirim alma şansınız var. Belki de çalışmak için bir İngilizce dersi veya özel bir öğretmen buldunuz, ancak dersin kalitesinden emin değilsiniz. İngilizce öğretmeninizin size gerçekten en kaliteli eğitimi verip vermediğini nasıl anlarsınız? Bugünün makalesinde, sizin için İngilizce dersleri aldığınız  sınıfın doğru  olup olmadığını öğrenmek için  İyi İngilizce Derslerinin  Dokuz Unsurunun ne olduğunu  öğreneceksiniz.

1. Her sınıf için açık hedefler : Bu İngilizce derslerini bir nedenden dolayı alıyorsunuz. Sonuçlara ihtiyacınız var! Dersinizin odak noktası sonuçlar üzerinde olmalıdır.  Sınıfınız sonuçlara odaklanmazsa, nereye gidersiniz?

 

2. Eğlenceli ve motive edici bir atmosfer: Sınıf kendinizi rahat hissettiğiniz bir konumda mı  yoksa size ilkokuldaki günlerinizi mi hatırlatıyor ? Tüm enerjinizi öğrenmenize ayırabileceğiniz  bir zamanda dersler veriliyor mu? Tüm bu yönler motivasyonunuza katkıda bulunabilir veya motivasyonunuzu azaltabilir.

 

3. Öğrenci konuşma süresine odaklanma:  İyi bir İngilizce dil dersi yaklaşık% 80 öğrenci konuşma süresi sağlar. Öğretmen zamanın sadece% 20'sinde  veya daha azında  konuşmalıdır.  Her dersin sonunda konuşmaktan bitkin olmalısınız!

 

4. Ders ve günlük yaşam arasında açık bir bağlantı: Dersiniz iş yerinizdeki ve toplumunuzdaki günlük durumlara odaklanmalıdır . Öğretmeniniz  sizin ihtiyaçlarınıza göre davranmalı.  Yeni becerilerinizi sınıf dışında nasıl ve ne zaman kullanabileceğinize dair açık bir kanıt olmalıdır.

 

5. Anında hata düzeltmesi: Özel İngilizce  dersleri alıyorsanız, hatalarınız derhal düzeltilmelidir. Aynı hataları tekrar tekrar yapmamak önemlidir.

 

6. Hesap verebilirlik ve yüksek beklentiler: İngilizce dersinizin yazılı bir testi içermesi gerekmese de, ilerlemeniz bir şekilde ölçülmeli ve öğrendiğiniz yeni materyalden sorumlu tutulmalısınız.

7. Kültürel bilgi ve becerilerin entegrasyonu: Sadece akademik makaleler yazmak için becerilerinizi kullanmayı planlamıyorsanız, İngilizce öğrenmek gramer, kelime bilgisi ve telaffuz ile ilgili değildir. İletişim kurabilmek için İngilizce öğreniyorsunuz. İngilizce becerilerinizde gerçekten başarılı olmak için kültürel bağlamı net olarak anlamalısınız.

8. İlham veren ve iyi seyahat eden öğretmen: Öğretmeniniz size ilham vermiyorsa ne kadar ilerleyeceğinizi düşünüyorsunuz ? Öğretmeninizin dinamik bir tarzı, ilgi çekici bir kişiliği ve olumlu bir tonu olmalıdır.

 

9. Dil öğrenme yolculuğunuz için rehberlik ve koçluk: Pek çok sınıf size asgari olanı verir. Size iletişim kurmanız gereken dilbilgisi, kelime bilgisi ve kelime öbeklerini öğretiyorlar. Peki size dil öğrenme sürecinde de rehberlik ediyorlar mı? Öğretmen dil öğrenmenin en iyi yolu hakkında öneriler sunuyor mu?

 

 

 

Comments are closed.

web tasarim