Neden İngilizce Öğrenmeliyim

Neden İngilizce Öğrenmeliyim Sorusunun Yanıtı

Neden İngilizce Öğrenmeliyim Sorusunun Açıklanması

1. İngilizce en çok konuşulan dillerden biridir

Toplam konuşmacı sayısında Mandarin'den sonra ikinci olmasına rağmen, İngilizce diğer dillerden daha fazla ülkede konuşulduğu için en yaygın olarak kullanabileceğiniz dildir. Bu, Neden İngilizce Öğrenmeliyim  sualinin bir cevabı olabileceği gibi aynı zamanda da İngilizce'nin çabalarınız için size en iyi getiriyi sağlayacak dil olduğu anlamına gelir; sonuçta, entelektüel meydan okuma bir yana, kullanma fırsatına sahip olamayacağınız bir dil öğrenmek için çok fazla zaman ve çaba harcanması gereken çok az şey var.
İngiltere'nin yanı sıra, dünyadaki 196 ülkeden 60'ının resmi dili İngilizce'dir: ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, birkaçı. Birçok İngiliz Milletler Topluluğu ülkesinden bahsetmemek gerekirse, diplomasi dili ve Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği'nin resmi dilidir. Dahası, İngilizce Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya ve Hollanda da dahil olmak üzere çok daha fazla ülkede yaygın olarak kabul edilen ikinci dil. Toplamda, yaklaşık 1,5 milyar insan dünya çapında İngilizce konuşuyor - ve bir milyar insan da onu öğrenme aşamasında. Kendiniz öğrenerek bu sayıyı daha da büyütür müsünüz?

2. İngilizce sizin için daha fazla fırsat açacaktır

İngilizcenin resmi bir dil olmadığı ülkelerde bile, genellikle bir lingua franca olarak kullanılır.
ve bu, bir gün içinde iş aramayı seçebileceğiniz ülkeler açısından  İngilizce konuşabilmek, birçok ülkede etkili bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanır İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat ederken kaybolmaktan endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü kolayca yönlendirme isteyebilecek ve rehberli turlar alabilecek, yemek sipariş etme ve yerlilerle sohbet etme artık bir sıkıntı kaynağı olmayacak
Dahası, çok fazla seyahat veya uluslararası maruziyet içeren  hava yolu, turizm ve film endüstrileri gibi alanlarda İngilizceyi resmi dilleri olarak kullanırlar ve bu sektörlerdeki birçok işveren, sizi istihdam etmeyi düşünmeden önce belirli bir düzeyde İngilizce yeterliliğine dair kanıt isteyebilir. Bu, İngilizce konuşabiliyorsanız, üniversiteyi bitirdikten sonra seçim yapabileceğiniz daha fazla sayıda kariyerinizin olduğunu gösterir.

3. İngilizce işverenler için daha cazip hale getirecektir

İkinci bir dilde akıcı olmak, güçlü bir beyni açıkça ortaya koyar ve başka bir dilde ustalaşmak için gereken çok fazla zaman, kaynak ve bağlılık gösteren birini yansıtır. Ancak iki dilli olmak etkileyici bir durum olsa da, hangi dil kombinasyonunu konuşursanız konuşun, CV'nize İngilizce eklemek özellikle yararlı olacaktır. Aynı zamanda İngilizce gördüğünüz gibi, öğrenmek de inanılmaz derecede faydalıdır. çünkü birçok ülkede İngilizce  konuşulur. İngilizce'de iyi bir akıcılık seviyesine ulaştıysanız, yurt dışındaki işlere başvurmak için çok daha güçlü bir konumda olursunuz.
İngilizceye “iş dili” denir ve bunun nedenini anlamak zor değildir. Uluslararası bir iş adamı olma hedefiniz varsa, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeniz önemlidir; uluslararası alanda yürütülen iş İngilizce ile  daha sık yapılır. Yurt dışında yaşamayı ve çalışmayı düşünmeseniz bile, bu, CV'nizi koymak için İngilizce'yi yararlı bir dil larak bulamayacağınız anlamına gelmez. Kendi ülkenizde ofisleri olan ve İngilizce konuşulan çok uluslu şirketler olabilir. Dahası, İngilizce becerileri, kendi ülkenizdeki ve dilinizdeki işverenler için İngilizce konuşulan ülkelerdeki işverenler kadar arzu edilir. İşte size İngilizce'nin ülkenizde faydalı olabileceği durumlar hakkında fikir vermek için sadece üç örnek:

İş toplantıları - İngilizce konuşabilmek, uluslararası iş toplantılarına katılabileceğiniz anlamına gelir. . Birden fazla dilin temsil edildiği durumlarda, toplantının İngilizce yapılması ihtimali vardır - ve ekibinizde İngilizce konuşabilen tek kişi sizseniz, önemli toplantılara katılmanız için kendinizi ileriye götürürken, aynı zamanda kariyer basamaklarını da birer birer  tırmanırsınız.

Müşteri hizmetleri ve satış - işvereninizin sahip olabileceği İngilizce konuşan müşterilere yardımcı olabilir ve onlara satış yapabilirsiniz. Bu size denizaşırı müşterilerle ilişki kurma şansı verir ve ilişki kurma yeteneği, sizi İngilizce bilmeyen diğer çalışanlara göre avantaj sağlayan ve çalıştığınız şirket için daha değerli kılan önemli bir iş becerisidir.

Pazarlama ve iletişim - ürün veya hizmetlerini İngilizce konuşulan ülkelere pazarlamak için çalıştığınız şirket  adına İngilizce bilginiz, pazarlama materyallerini çevirmek için kullanışlı olabilir ayrıca müşteriler veya satış olanakları ile iletişim kurabilirsiniz. . İngilizce öğrenerek edinebileceğiniz kültürel bilgi, İngilizce konuşan uluslara ürün ve fikirlerin nasıl aktarılacağını bilmekte de yararlı olabilir.

4. İngilizce, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına erişmenizi sağlar

İngilizce yaygın olarak yüksek öğrenimin dili olarak kabul edilmektedir. Oxford, Cambridge, Harvard ve MIT, dünya eğitim ligi masalarının üstündeki yüce yükseklikleri işgal eden ünlü üniversitelerden sadece birkaçıdır ve bunlardan herhangi birine erişmek için akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanız gerekir. Hepsi İngilizce konuşur. Bu kurumlardan birinde okuyabiliyorsanız, kariyerinize CV'niz üzerinde anlamlı bir adla başlayacağınızı ve bunun faydalarının ne denli olacağını söylemeye gerek yok. İngilizce ana diliniz değilse, kabul süreciniz sırasında İngilizce seviyenizin akademik ortamın talepleri için  iyi olduğunu kanıtlamak için bir İngilizce sınavına girmeniz gerekir.

5. İngilizce dünyanın en büyük literatürünün dilidir

İngilizce konuşabildiğinizde Shakespeare'in eserleri yeni bir anlam kazanacak ve Emily Bronte'nin Wuthering Heights ve kız kardeşi Jane Eyre , George Orwell'in 1984 ve Hayvan Çiftliği , Jane Austen'in Gururu gibi etkileyici klasiklerin tadını çıkarmayı dört gözle bekleyebilirsiniz.  Tercüman nadiren bir yazarı gerçek yansıtır, bu yüzden klasik bir edebi eseri düzgün bir şekilde takdir etmenin tek yolu onu orijinal dilinde okumaktır. Daha da iyisi, bunu yaparak , İngilizce bilginizi yeni kelimeler ve cümle yapılarıyla zenginleştirerek derinleştireceksiniz .

6. İngilizce popüler kültürden daha fazlasını almanızı sağlar

Hogwarts Kalesi, ünlü İngiliz fantezi kitap serisi Harry Potter Büyücü Dünya.
Dünyanın en yüksek hasılat yapan filmleri Hollywood'da yapılır ve söylemeye gerek yok, hepsi İngilizce yapılır. Kaç kez bir Amerikan gişe rekorları kıran ve hızlı tempolu bir filmi alt yazıları takip etmek zorunda kaldığınız için hayal kırıklığına uğradınız? Ve en sevdiğiniz pop şarkısını kaç kez dinlediniz ama , ancak İngilizce olduğundan ve şarkıları bilmediğiniz için şarkıyı söyleyemediniz? Bir çözüm var… Bu sinir bozucu sinema alt yazısına veda edin ve İngilizce öğrenerek keyif aldığınız müzikten daha fazla yararlanın.

7. İngilizce, uluslararası konferans ve etkinliklere katılmanızı sağlar

Olimpiyatlar gibi önemli spor etkinlikleri İngilizce ve uluslararası konferanslar düzenlenmektedir, bu nedenle yarışmacıların ve delegelerin katılımdan en iyi şekilde yararlanabilmek için İngilizce konuşabilmeleri gerekecektir. Kendinizi seçtiğiniz kariyerin bir parçası olarak konferanslara katılmaya ihtiyaç duyabilirsiniz, bu yüzden şimdi İngilizce öğrenmek önümüzdeki yıllarda çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Sadece konuşmaları anlayamayacak, aynı zamanda İngilizce etkin bir şekilde konuşabiliyorsanız, bu tür etkinliklerle birlikte gelen iletişim fırsatlarından çok daha fazlasını elde edeceksiniz. Asla bilemezsiniz - diğer delegelerin kalabalıkları arasında yeni bir işveren veya müşteri olabilir, bu yüzden onlarla iletişim kurabildiğinizden emin olun!

8. İngilizce basit bir alfabeye sahiptir

Latin alfabesi dünyada en çok kullanılan alfabedir.
İngiliz alfabesi basittir, ustalaşmayı bazı dilleri oluşturan sembollerden veya resimlerden dolayı  daha kolay hale getirir. Daha önceden karmaşık alfabe öğrenmek için mücadele ettiyseniz, bir alfabeyi diğer dillerle paylaşan İngilizce ile daha fazla ilerleme kaydettiğinizi görebilirsiniz.
İngilizce'de anlaşılması gereken karmaşık semboller ve karakterler de yoktur; esasen aynı alfabeyi kullanan Fransızcada bile, bazı harflerde telaffuzu değiştiren birkaç aksan vardır. İngilizce öyle değil. Dahası, ne kadar önemli olursa olsun, herkes “siz” olarak ele alınır - üzüntü verecek  kibar ve gayri resmi varyasyonlar yoktur (örneğin, “tu” ve “vous” ile Fransızca'da olduğu gibi), Aşırı derecede tanıdık olarak istemeden sosyal gariplik yaratma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Birçok Avrupa dilinden farklı olarak, hatırlanması gereken erkeksi ve kadınsı kelimeler yoktur - bu “le chien” değil, “köpek” dir.

9. İngilizce size bilgiye daha geniş erişim sağlar

Dünyadaki web sayfalarının% 55'inin İngilizce yazılmış olduğunu biliyor muydunuz? Bu kesinlikle internette en yaygın kullanılan bir sonraki dilin Rusça olmasıyla (sayfaların sadece% 6'sını oluşturur) başka bir dilin cüceliğini gösterir. Bu nedenle İngilizce bilgisi, dünyanın entelektüel kaynaklarından çok daha fazlasına erişmenizi sağlar.
İngilizce aynı zamanda bilimin dilidir. İngilizce öğrenirseniz, yalnızca web'de bulunan çok büyük miktarda bilgiye erişemezsiniz; ayrıca, bilimsel kitap ve makaleleri okuyarak kendinizi daha da eğitebilirsiniz. Bilimsel bir kariyere devam etmek istiyorsanız, elbette İngilizce şarttır. Bilimsel Bilgi Enstitüsü tarafından derlenen Bilim Atıf Dizini içinde, makalelerin yaklaşık% 95'ise sadece yarısı İngilizce konuşulan ülkelerden olmasına rağmen İngilizce yazılmıştır. Açık Üniversiteye göre , “Oxford Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencilerinin üçte ikisi İngiltere dışından geliyor. Üniversitenin kimya araştırma laboratuvarındaki öğrenciler İngilizce çalışmanın önemli bir cazibe olduğunu kabul ediyorlar. ”

10. İngilizce fantastik bir entelektüel meydan okumadır!

İngilizce şüphesiz öğrenilmesi zor dillerden biridir . Nüanslar, beklenmedik telaffuzlar, garip kurallar ve kurallara dayalı  istisnalar dolu, iyi bir akıcılık seviyesine ulaşmak için özveri ve azim gerekir. Eğer yeni bir meydan okuma arıyorsanız, İngilizce öğrenmek tam aradığınız şey olabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda yaygın olarak konuşulduğu için, sizi yaşam becerilerini geliştirmenize, yeni insanlarla tanışmanıza ve yeni durumlarla başa çıkma konusunda güveninizi arttırmanıza yardımcı olacak çok sayıda yeni kültürel deneyime yol açar.

 

 

No Comments Yet.

Leave a reply

You must be Logged in to post a comment.

web tasarim