Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha yararlı

Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu Seçeyim Hangisi Daha İyi ? Konusu

Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu Daha İyi Tartışması

Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha iyi  şeklinde toplum içinde yaygın olan tartışmalara açıklık getirmek için bu konuya girdik.  Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu  daha iyi konusunda yapılan tartışmalar uzun yıllardan beri süregelmekte.Bazıları bireysel İngilizce derslerinin İngilizce öğrenmek için grup kurslarında eğitim almaktan çok daha etkili olduğunu ileri sürerken, bazıları da gruplara katılarak toplu bir şekilde kurs almanın İngilizce öğrenmek için daha iyi olduğunu söylemekte.

Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha iyi konusunda kimin doğru düşündüğünü anlamamız için her iki türde de İngilizce öğrenmiş  birer kişi  bulmak onlara sormak sanki şart gibi.  Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha iyi açısından olaya baktığımızda ülkemizde bu şekilde İngilizce öğrenmiş birini bulmak sanki imkansız. Çünkü, şimdiye kadar grup halinde yapılan kurslarda İngilizce öğrenen ve öğrendiği bu İngilizceyi kullanabilene henüz rastlanmadı.

Ayrıca, birebir ders alarak İngilizce öğrenen de  yok. Tüm bunların nedeni İngilizce öğrenmek isteyen ama öğrenmenin zor olduğunu, emek, çalışma, disiplin ve sabır gerektirdiğini anlayınca kaçan insanlarda aramak gerek. Aslında konu Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha iyi konusu değil.

Bu öğrencilerimizin sorduğu çok yaygın bir soru: benim için daha iyi olan nedir, Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha iyi.

Bir grupta İngilizce öğrenmeniz veya özel bire bir İngilizce dersleri almanız gerektiğine karar verirken Bireysel İngilizce Dersleri mi Yoksa bir Grup Kursu mu daha iyi konusunu düşünmeniz gerekir. Bunun sadece bir para meselesi olduğunu ve cevabın açık olduğunu düşünebilirsiniz, yani özel dersler en iyisidir. Grup veya bireysel İngilizce dersi almaya karar verirken sorulması gereken sorular şunlardır:

Hangi İngilizce becerilerini öğrenmek istiyorsunuz?

Sınav veya iş için İngilizce becerilerinizi hızla geliştirmeniz mi gerekiyor?
Dersler için ne kadar zamanın var?
Kolayca sıkılıyor musunuz? Uzun süre konsantre olabilir misiniz?

İngilizce derslerinize ne kadar para harcamak istiyorsunuz?

Bunlar, özel İngilizce dersleri mi yoksa grup dersleri mi   daha iyi şeklindeki olaya istediğiniz kararı vermeden önce düşünmeniz gereken konulardan bazılarıdır. Bunun yanında daha düşünülmesi gereken insanın kendi ile ilgili bir çok şey daha var.

Bunlardan biri maddiyat. İngilizce öğrenmek pahalı bir iştir. Herkes buna hazır olmayabilir. İşin içine maddiyat girdi mi insanlar  çok zorlanıyor. Sadece bu nedenle dersleri bırakan yüzlerce öğrenci tanıyoruz.