DENİZLİ Benim İngilizce Derslerim ve İngilizce ile sorunlarım  daha ilkokul yıllarında başladı. Benim İngilizce  Derslerim...

DENİZLİ BENİM İNGİLİZCE DERSLERİM  ve  İngilizce HİKAYESİ  

DENİZLİ Benim İngilizce  Derslerim ve İngilizceye Bakışım

1 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

DENİZLİ Benim İngilizce Derslerim ve DENİZLİ Benim İngilizce Derslerim içinde İngilizce ile sorunlarım  daha ilkokul yıllarında başladı. Benim İlk İngilizce  Derslerim ve benim Sıkıcı İngilizce derslerimin  hikayesi yanında daha nice İngilizce dersleri hikayeleri  var. Ülkemizde Benim Usandırıcı İngilizce Derslerim  ve  onun İngilizce Dersleri hikayesi beraberinde,  benimle birlikte Benim kusturan İngilizce Derslerim sorunu olan ve İngilizce dersini ilkokul ve ortaokul dahil 8 yıl görüp de İngilizce konuşamayan bir millet varsa o da bizim milletimizdir bence.

Benim İngilizce  Derslerim ve benim İngilizce derslerimin  hikayesi İlkokulda ve ortaokulda başladı. Ben başarılı bir öğrenciydim ve benim Rutin İngilizce derslerim ile hiç bir sorunum yoktu.  Daha sonra oturduğumuz muhitte bir Anadolu lisesi kazandım ama lisede daha ortalama bir öğrenciydim ve yine benim Günlük İngilizce derslerim ile problemim olmadı. Benim Normal İngilizce Derslerimde Aslında hedefim kendimi bildim bileli avukat olmaktı başta ailem ve çevremdeki insanlar bu mesleğin bana ve karakterime çok uygun olduğunu söylüyorlardı. Benim Hoş İngilizce  Derslerimle Güzel lise yılları hızlı bir şekilde geçti ve sonunda üniversite sınavına girdim. Bu sınava lise 3 ve 4. sınıfta sıkı bir şekilde çalışmıştım.Bu süreç ayrıca benim için çok yıpratıcıydı bence genel üniversite sınavı tüm gençler için öyle. Bir üniversite kazanmak bu kadar zor olmamalı bence artık sadece bir üniversite kazanmak yetmiyor zaten iyi bir iş sahibi olabilmek için. Benim Gündelik İngilizce derslerim ile bir problemim olmadığı için iyi bir şekilde İngilizce bilmek belki bir dil daha ek olarak yüksek lisans o bu derken ömür geçiyor aslında . Peki bana geri dönecek olursak ne yaptım tercih yaparken nedendir bilinmez hukuk yazmadım ve şimdi Orta Doğu Teknik Üniversitesinde İşletme okuyorum İngilizce olarak. İşte Benim İngilizce Derslerim  ile sorunum tam bu zamanda başladı aslında. Belki de sorundaki çok fazla samimiyet 🙂 İngilizce işletmeyi yazarken bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim dedim  ki  kendime sen neler çözdün kızım bir İngilizceyi mi halledemeyeceksin 🙂 Ama Benim İngilizce  Derslerim öyle söylemekle olmuyormuş. Lisenin sonuna kadar İngilizce eğitimi almış  biri olarak söylüyorum.  Lisede Benim İngilizce Derslerim  gayet iyiydi. ODTÜ‘nün İngilizcesi buysa daha önceki gördüklerim neydi dedim kendi kendime. Aslında ilkokul ve ortaokul’ da  İngilizceden nefret ediyordum hiç sevmiyordum hatta. . Bence İngilizce Derslerimdeki başarım  İngilizce derslerine giren hocanın enerjisi ve mesleğini ne kadar severek yaptığıyla ilgili.  Artık İngilizcenin önemi benim için çok daha büyük çünkü en basitinden bunu halletmeden ODTÜ‘ de bölümünüze bile geçemiyorsunuz . ODTÜ  disiplinli bir okul onlara Benim Akademik İngilizce Derslerim ve kendinizi her alanda ispatlamanız gerekiyor başarıyla bu okuldan mezun olabilmeniz için benim de hedefim bu olduğu için İbrahim hocamla kesişti yolumuz iyi ki de onu tanımışım.

Gülser Öykü YILMAZ
ODTÜ İşletme öğrencisi