Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor acaba ve yaklaşık 7,8 milyar insan olduğunu biliyor muydunuz?

DENİZLİ – DÜNYADA KAÇ KİŞİ  İNGİLİZCE KONUŞUYOR HAKKINDA BİLGİ


1 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla  İngilizce Dersleri )

DENİZLİ – Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor acaba ve yaklaşık 7,8 milyar insan olduğunu biliyor muydunuz? Peki, DENİZLİ – Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor dersek ve kendimize bakarsak, hemen hemen herkesin İngilizce konuştuğu izlenimini edinebiliriz. Ancak bu doğru değil. Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor  sorusunun yanıtı gerçekte, dünyadaki insanların sadece %4,9’u İngilizce konuşur şeklinde olur.Dünya çapında konuşulan çok çeşitli diller böyledir. İngilizce, dünya çapında resmi iletişim ve ticari yazışma dilidir, yalnızca az sayıda ülkenin ilk dilidir. Sonuç olarak,İngilizce öğrenmede gramerin rolünü  birkaç ülkede resmi dil olarak seçilmiştir. Yine de, DENİZLİ Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor ve kaç kişinin gerçekten İngilizce konuştuğunu vede dünyada kaç tane İngilizce konuşan ülke olduğunu bulmak ilginçtir.

DENİZLİ Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor sorusunun yanıtı şu anda dünyada yaklaşık 1348 milyon İngilizce konuşan insan var şeklindedir . Sonuç olarak, işletmelerin içeriklerini İngilizceye tercüme ettirmeye çalışması şaşırtıcı değil. Bunun için profesyonel İngilizce tercüme hizmetlerinden ve İngilizce tercüme şirketlerinden yardım alırlar .

İngilizcenin konuşulduğu ülkeleri keşfetmeden ve DENİZLİ – Dünyada Kaç Kişi İngilizce Konuşuyor konusundan önce, İngilizcenin kısa bir tarihine ve nasıl ortaya çıktığına bir göz atalım.

İngiliz Dili—Kısa Bir Tarihçe

Cermen dil ailesinin bir üyesi olan İngilizce, aslen Proto-Germen kökenlidir. Öte yandan, Proto-Cermen’den türeyen diğer diller arasında Almanca, İsveççe ve Hollandaca ile 43 diğer Cermen dili bulunur. Ayrıca, İngilizce bir Hint-Avrupa dilidir ve dünyanın en büyük dil ailesidir.

İngiliz dili esasen İngiltere’de doğdu ve sürekli genişleyen İngiliz İmparatorluğu, dünyaya yayılmasına yol açtı. Aslında, tarihsel dil uzmanları, İngiliz dilinin kökenini beşinci yüzyıla kadar takip ediyor. Bu, Germen kabilelerinin İngiltere’yi işgal ettiği zamandı. İstilanın bir sonucu olarak, diller Eski İngilizceyi oluşturmak için iç içe geçmiştir. Dillerin bu iç içe geçmesi sonunda Orta İngilizceye yol açtı.

İngilizce, orta çağ döneminde daha standart hale gelmeye başladı. İngiliz İmparatorluğu aslında dilin gerçek yayılımıyla kredilendirildi. Bu imparatorluk dünyanın dört bir yanındaki bölgeleri işgal ederken, İngilizceyi de beraberinde götürdü ve böylece onu her yere yaydı.

Bugün İngilizce, dünya çapında 1 milyardan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Modern İngilizceye doğru evrime aslında katkıda bulunan iki ana faktör olduğu söylenebilir. İlk olarak, 16 baskı gelişi inci yüzyılın dilinin seri üretime yol açtı. Sonraki yüzyılda, kelimelerin yazılışları standart hale geldi ve kelimeler dünyayı daha da dolaşmaya başladı. İkinci olarak, Britanya İmparatorluğu’nun sömürgeciliği ve emperyalizmi, işgal edilen topraklarda İngilizcenin dayatılmasına yol açtı. İlginçtir ki, bu İmparatorluk sona ererken, yerini İngilizceyi bugün tanık olduğumuz kadar yaygınlaştıran Amerikan Emperyalizmi aldı.

İngiliz Dili—Yayılım ve Kullanım

Dünya çapında yaklaşık 1 milyar İngilizce konuşanın resmi sayısına rağmen, aslında tam olarak kaç kişinin İngilizce konuştuğunu tanımlamak zor. Ancak, dünyada kaç kişinin İngilizce konuştuğu sorusunun cevabını keşfetmeden önce , bir ülkenin aslında “İngilizce konuşan” olmasının ne anlama geldiğini tanımlayalım.

Nüfusun çoğunluğunun ana dili olarak İngilizce konuştuğu yaklaşık 18 ülke var . Örnekler Avustralya ve Bahamalar gibi ülkeleri içerir. Ancak bu sayı, İngilizcenin resmi dil olduğu ancak birincil konuşulan dil olmadığı ülkeleri içermediği için toplam sayıdan uzaktır. Aslında, 50’den fazla ülkede resmi dil olarak İngilizce var, ancak birçoğunda günlük yaşamda herkes bu dili konuşmuyor.

Ardından fiili dil gelir . De facto, İngilizce‘nin bu ülkelerde günlük yaşamın ana dili olduğu, ancak resmi dil olarak listelenmediği anlamına gelir. Örneğin, ABD’nin fiili dili İngilizcedir, ancak kendi resmi dili yoktur.

Son olarak, İngilizcenin ikincil dil olarak konuşulduğu birçok ülke vardır. Bu, nüfusun yalnızca bir azınlığının konuştuğu veya akademisyenler ve iş toplantıları gibi yalnızca belirli alanlarda kullanıldığı anlamına gelir.

Bunların hepsi oldukça kafa karıştırıcı görünüyor, bu yüzden İngilizce konuşulan ülkelerin bir listesini derledik. Ülkelere ve kıtalarına bir göz atalım.

İngiliz Dili—Resmi Kayıtlar

Dünyanın toplam nüfusu yaklaşık 7,8 milyardır. Bu sayının 1,35 milyarı İngilizce konuşuyor. Ancak, bunların çoğu anadili İngilizce değildir. Yaklaşık 360 milyon insan İngilizceyi ana dil olarak konuşuyor. Küresel cephede, en çok konuşulan dil Çince, ardından İspanyolca ve ardından İngilizce. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, İngilizce dünyada açık ara en çok çalışılan yabancı dildir ve onu Fransızca takip etmektedir.

İngilizce Konuşan Ülkelere Bir Bakış

Amerika Kıtasında İngilizce Konuşan Ülkeler

İngilizce Konuşan Ülkeler Amerika’da İngilizce yaygın olarak konuşulur ve bu da toplam konuşmacı sayısını tahmin etmeyi zorlaştırır – ancak bunlar yaklaşık 350 milyondur. Anadili İngilizce olan bu kişilerin çoğunluğu – yaklaşık 297 milyon – ABD’de yaşıyor. Başka bir 30 milyon anadili İngilizce olan kişi Kanada’da yaşıyor. Karayipler’deki birçok ülkenin resmi dili İngilizce olsa da, esas olarak sömürgecilik nedeniyle geride kalmıştır. Nüfusun çoğunluğunun Standart İngilizce bilmemesinin nedeni budur.

Güney ve Orta Amerika’da İngilizce konuşan yaklaşık 14 milyon insan var. Bu konuşmacıların çoğu Arjantin (5,9 milyon), Kolombiya (2 milyon), Şili (1,97 milyon) ve Porto Riko’da (1,7 milyon) yaşıyor.

İngilizcenin resmi dil olarak konuşulduğu ülkeler şunlardır:

Antigua
Barbuda
Bermuda
Belize
Barbados
anguilla
Bahamalar
Cayman Adaları
Dominika
Grenada
Jamaika
Guyana
Porto Riko
Saint Kitts ve Nevis
Tobago
Trinidad
Virgin Adaları
İngilizce resmi dil olmasına rağmen, bu ülkelerde yaşayan insanların çoğu İngilizceyi ana dilleri olarak konuşmamaktadır. Birçoğu günlük yaşamlarında İspanyolca, Fransızca ve diğer dillerde iletişim kurar.