DENİZLİ İngilizce Dersleri birimlerimizde  İngilizce Dersleri için yapılan İngilizce Dersleri için yapılan etkinlikler sırasındaki öğrenciler için yapılan İngilizce Dersleri ile İngilizce ders.

DENİZLİ İNGİLİZCE DERSLERİ HAKKINDA ELEŞTİRİ

DENİZLİ İngilizce Dersleri ile ilgili Görüşler

1 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( Bireysel Özel İngilizce Dersleri )
2 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( 4 Öğrenciden Kurulmuş Gruplarla İngilizce Dersler

DENİZLİ İngilizce Dersleri birimlerimizde DENİZLİ İngilizce Dersleri kampüsümüzde yapılan İngilizce Dersleri için yapılan İngilizce etkinlikleri  sırasındaki öğrenciler için yapılan Birebir İngilizce Dersleri ile ilgili organizasyonlarda ve Kişiye Özel İngilizce dersleri ile ilgili olarak yapılacak eleştirilerde Genel İngilizce dersleri ve onun ne olduğunu bilmek ve İngilizce dersleri ile haşır neşir olmak ve Genel İngilizce dersleri konusunda az da olsa bilgi sahibi olmak gerek. Mevcut İngilizce dersleri ile öylesine köklü ve derinlerde olan sorunlar var ki saymakla yada anlatmakla İngilizce Derslerinde tükenmez. Bir yandan İngilizce dersleri ile alakadar resmi devlet okullarında farklı sorunlar yaşanırken diğer taraftan devletin resmi okullarının dışında bulunan İngilizce kurslarda İngilizce dersleri ile yada özel İngilizce dersleri olarak verilen Temel İngilizce Dersleri ünitelerimizde Kişiye Özgü İngilizce Dersleri kampüsümüzde düzenlenen ve uygulanan Birebir İngilizce Dersleri programlarında  Özel İngilizce dersleri ile ilgili olarak yapılacak eleştirilerde İngilizce dersleri ve onun ne olduğunu bilmek ve İngilizce dersleri ile haşır neşir olmak ve İngilizce dersleri konusunda çok daha değişik sorunlar ve İngilizce Dersleri için yakınmalar var.

DENİZLİ Resmi Devlet Okullarında İngilizce dersleri

İngilizce Dersleri birimlerimizde Resmi İngilizce Dersleri için yapılan İngilizce etkinlikleri sırasındaki öğrenciler için yapılan Öğrenciye Özel İngilizce Dersleri ile ilgili İngilizce organizasyonlarında İngilizce dersleri ayrıca ülkemizin milli okullarında da bir ayırıma uğrar. Nedendir  bilinmez ama devletin yönetiminde olan resmi devlet okulları denen okullarımızda da Resmi İngilizce dersleri adeta bir üvey evlat muamelesi  görür. Üniversite İngilizce derslerine giren hocaların kalitesi, bilgileri özellikle de öğretme yetenekleri çok tartışmalıdır.Sınıfta İngilizce dersleri ile ilgili olarak yapılacak eleştirilerde İngilizce dersleri ve onun ne olduğunu bilmek ve İngilizce dersleri ile haşır neşir olmak gerekir ve Okul İngilizce dersleri konusunda çoğu öğretmen  Kurumsal İngilizce derslerinin  nasıl işlenilmesi  gerektiğini bilmez.Genel İngilizce  dersleri hakkında bilgisi olan vardır ama bunu İngilizce Dersleri birimlerimizde İngilizce Eğitim Dersleri için yapılan İngilizce etkinliklerinde öğrenciye aktaramaz. Ayrıca, tüm bunlar tamam olsa bile fiziki koşullar Günlük İngilizce dersleri yapmaya elverişli değildir. Sınıfların çoğu Sınıf İngilizce Derslerinde 50 yada üzerinde öğrenci taşır. Kalabalık İngilizce Derslerinde Bu kadar çok sayıda öğrenci ile Düz İngilizce derslerini yapmak ve işlemek hemen, hemen imkansızdır. Genele Özgü İngilizce derslerine özgü bu sorunları çözmek için MEB nın çok daha fazla çaba sarf etmesi gerekir.

DENİZLİ İngilizce Kurslarındaki İngilizce dersleri

Özel İngilizce dersleri ile ilgili olarak yapılacak eleştirilerde Okullara İngilizce dersleri ve onun ne olduğunu bilmek ve Okul İngilizce dersleri ile haşır neşir olmak ve Okullarda İngilizce dersleri konusunda resmi okullarda Rutin İngilizce dersleri böyle olunca, insanlar zorunlu olarak İngilizce öğrenmek için Özel İngilizce dersleri arar ve gider. İngilizce kursları ise daha başka bir alem. Buralarda Günlük İngilizce dersleri vererek İngilizce öğretmekten çok daha önemli olan şey, öğrencilerin sosyal bir ortama girmesi ve sosyal bir çevre edinmesi diğer taraftan da İngilizce kursunun ticari düşünmesi ve Temel İngilizce Dersleri birimlerimizde Ana İngilizce Dersleri için olaya maddi açıdan bakması. Lise İngilizce Dersleri birimlerimizde Lise Hazırlık İngilizce Dersleri için yapılan etkinlikler sırasındaki Özel İngilizce kurslar elbetteki özel Ekonomik İngilizce derslerine oranla daha ucuz ama İngilizce Dersleri birimlerimizde bir şey öğrenmedikten sonra normal genel İngilizcede ucuzluk ne işe yarar. 

Bilgisayarda reklam veren ve İngilizce hocası olduğunu vede Birebir İngilizce dersleri verdiğini söyleyen yüzlerce insan var. Bu tür İngilizce öğretmeni olduğunu ileri sürenler ve İngilizce dersleri verenler, normal İngilizce bilmeyen bir insandan biraz daha fazla bilgiye sahip olanlardır ama bu bir insanı İngilizce Dersleri hocası yapmaz. İngilizce dersleri verecek olan birinin bu konuda İngilizce Dersleri kampüsünde İngilizce Dersleri için gerçekleştirilen  Kendine Özgü  İngilizce Derslerinde çok yetenekli olması ve her şeyden çok daha önemlisi   İngilizce derslerini öğretmeyi bilmesi gerek. Ama bu tip hoca denilenlerden de Normal İngilizce dersleri konusunda pek olumlu sinyaller gelmedi.

Hele akademik seviyede YDS; IELTS; TIPDİL; YÖKDİL; PROFICIENCY sınavlara hazırlık  dersleri verdiğini söyleyenler daha büyük bir felaket ortamı yaratıyor. Özel İngilizce dersleri verdiğim bir öğrencim anlattı. İsmini veremem bir kurumda İngilizce YDS Dersleri öğretilerimizde   YDS İngilizce Dersleri için düzenlenen  İngilizce Derslerinde grup halinde aldıkları YDS hazırlık sınavı YDS İngilizce derslerinde, hoca, bir çok konuyu İngilizce Derslerinde buralar sınavda çıkmaz diye anlatmamış. İngilizce YDS, YÖKDİL dersleri alanların sayısı 21 kişi. Sınava giriyorlar ve hocanın   bunlar çıkmaz dediği tüm konular sınavda soruluyor ve hiç kimse sınavı veremiyor. Öğrenciler toplu halde kuruma giderek İngilizce Dersleri hocasına şikayet ediyorlar. Hocam buralar çıkmaz dediğiniz ve İngilizce YDS  derslerinde anlatmadığınız tüm konulardan sınavda soru çıktı ve biz başarılı olamadık dediklerinde hocanın verdiği yanıt tam bir maskaralık. ” Bunları soracaklarını ben nereden bileyim ” diyerek öğrencileri başından savıyor.