DENİZLİ İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunu araştırırken ilk öğrenilen şey, İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunun bir  sıralama olması.

DENİZLİ İngilizce  Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz Konusunda Açıklamalar

DENİZLİ İngilizce Kelime Bilgisi ve Kollokasyonlar Hakkında Bilgi

Kollokasyon ( Sıralama ) nedir?

DENİZLİ İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunu araştırırken ilk öğrenilen şey, DENİZLİ İngilizce Kelime Bilginizi çabuk Nasıl Geliştirirsiniz konusunun bir  sıralama, genellikle İngilizce Akademik Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunun bir araya gelen bir kelime grubu olduğudur. Örneğin, İngilizce‘de genellikle ‘şiddetli yağmur’ diyoruz. Grammatik olarak ‘güçlü yağmur’ veya ‘büyük yağmur’ demek doğru, ancak her ikisi de tamamen garip geliyor. Anadili İngilizce olan bir kişi asla ‘büyük yağmur’ demez. Normal sıralama (‘şiddetli yağmur’) kullanırsanız Bireysel Olarak İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz sorunu çözer ve   , İngilizce İleri Seviye İngilizce Kelime Bilginizi Geliştirirsiniz çok daha iyi ve daha doğal hale gelir.

İngilizce Kelime Sayısı Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz hakkında bir sıralama listesi vermek çok zor, çünkü çok fazla kelime  var. Aslında, İngilizce‘deki hemen hemen her kelimenin, İngilizce Düz Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz de genellikle birlikte kullandığı başka kelimeler olduğunu düşünüyorum.

Set ifadeleri, fiil kalıpları ve deyimler, gerçekten de güçlü bir sıralama örneğidir. Örneğin, İngilizce olarak, ‘biriyle evlen’ diyoruz. Birçok dil ‘after’ marry ‘ile birlikte kullanır. Ama bu Kişisel İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz sorusunun yanıtlanmasının İngilizce için  normal yolu değil. Tüm İngilizce ifadeyi öğrenirseniz (‘birisiyle evlenin’), o zaman bu hatayı yapmayacaksınız.

Kollokasyon kullanımınızı nasıl geliştirirsiniz:

Toplam İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunu okurken hangi kelimelerin bir araya geldiğine bakın. Bir konu hakkında yazmanız gerekiyorsa, o konu hakkında bir gazete makalesi veya dergi makalesi bulmaya çalışın ve gazetecinin kullandığı ifadelere bakın.

Tek Başına İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz ile ilgili çalışmalarda bir sıralama sözlüğü kullanın.Eğer bir  sıralama sözlüğünüz yoksa, bir öğrenci sözlüğü size her kelime için Bir Kişi Olarak İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunda birkaç iyi örnek kelime öbeği verir ve aynı zamanda kelimenin hangi edatlarla ve benzerleriyle kullanıldığını söyler.

Kelime okuduğunuzda, tek sözcükleri değil, tüm cümleleri öğrenin. Bu Sınav İçin  İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz  için yanıttır. Örneğin, sadece ‘ısrar etmek’ yerine ‘bir şey yapmakta ısrar etmeyi’ öğrenmek iyidir.

Kelime öğrenme:

Umarım sizi tek kelime yerine DENİZLİ İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz ile cümleleri öğrenmenin iyi bir fikir olduğuna ikna ettim. Ama İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz sorusunun  en iyi yanıtı nedir? Öğrencilere kelime bilgisini nasıl öğrendiklerini sorduğumda, genellikle ‘okuyarak’ veya ‘TV izleyerek’ derler. Demek istediğim bu değil. Okuduğunuzda yeni kelimeleri sık sık görerek öğrenebileceğiniz doğrudur, ancak bence yeni kelimeleri de ciddiye almalısınız.

1: Flashcards

DENİZLİ İngilizce Kelime Bilginizi Nasıl Geliştirirsiniz konusunda yeni kelimeler öğrenmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünüyorum. Kağıt Flashcards   veya Flashcard bilgisayar programını kullanabilirsiniz.  Yeni İngilizce kelimeyi Bir tarafa ve ya kendi dilinizdeki çeviriyi ya da diğer taraftakinin kolay İngilizce’deki anlamını yazın.

2: Kelimeleri bilgisayarınıza veya telefonunuza kaydedin

Dinleyerek iyi öğrenirseniz, bu sizin için işe yarayabilir. Kaydetmek için dilinizdeki anlamı söyleyin, ardından birkaç saniye bekleyin, ardından İngilizce ifadeyi söyleyin.