DENİZLİ Neden İngilizce ÖğrenmeliyiminNeden İngilizce Öğrenmeliyim diye sorulunca İngilizcenin “fırsat dili” olduğu söylenir .  Neden İngilizce Öğrenmeliyim ?.

DENİZLİ İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN 6 NEDENİ NEDİR  

DENİZLİ İngilizce Öğrenmenin 6 Nedeni ve Yararı Nedir

1 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – DENİZLİ İngilizce Dersleri ( 4 Öğrenciden Kurulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

DENİZLİ Neden İngilizce Öğrenmeliyim diye sorulunca İngilizcenin “fırsat dili” olduğu söylenir .  Neden İngilizce Öğrenmeliyim ? Çünkü dünyanın neredeyse her ülkesinde bir dereceye kadar İngilizce konuşuluyor ! Bu nedenle Neden İngilizce Öğrenmeliyim? diye sormamalıyım.

Birçok yetişkin, DENİZLİ Neden İngilizce Öğrenmeliyim? 6 Sebepten biri nedir diye düşünmeden veya hayatlarını iyileştirmenin ne kadar yararlı olacağını veya İngilizce öğrenmenin hayatlarının her alanında performanslarından yararlanmak için neden bu kadar önemli olduğunu düşünmeden İngilizce öğrenmeye “ öylesine” başlar. Şu anda İngilizce, iş dünyasında en yaygın dildir: İngilizce, dünyada 50’den fazla ülkenin resmi dilidir ve ana dili İngilizce olmayan ülkelerin tercih ettiği ikinci dildir. İşte Neden İngilizce Öğrenmeliyimin yanıtı.

Neden İngilizce Öğrenmeliyim? 6 Sebep

İş dünyasında İngilizce:

Temel olarak, ekonominin ve iş dünyasının küreselleşmesi nedeniyle çoğu şirket yabancı alıcılarla yetkin bir şekilde İngilizce iletişim kurabilen çalışanlara ihtiyaç duymaktadır ve seçilen dil İngilizcedir. Herhangi bir önemli şirket, profesyonel personelini sadece sunulan işle başa çıkmak için özel kapasitelerini kontrol ettikten sonra değil, aynı zamanda olası çalışanın ne kadar İngilizce bildiğini öğrendikten sonra işe alır. Yani, DENİZLİ Neden İngilizce Öğrenmeliyimin yanıtı olarak eğer iyi İngilizce konuşabiliyorsanız:

A – Özellikle satış, yönetim, pazarlama, bankacılık, iletişim, çeviri vb. alanlarda daha iyi iş fırsatları
B – Uluslararası şirketler tarafından  işe alınma şansı artar ve bir zamanlar daha iyi maaşlar ve promosyonlar alma imkanı bulunur.

Bilim alanında:

Bilim adamları, araştırmalarının sonuçlarını bilimsel bir dergide İngilizce  yayınlayarak ya da İngilizce  makalelerini sunabilecekleri ve bulgularını açıklayabilecekleri konferanslarda diğer bilim insanlarıyla yüz yüze görüşerek bildirmek zorundadırlar. Söylemeye gerek yok, hangi yolu seçiyorlarsa, bulgularının ulusal sınırların ötesine geçmesini ve diğer bilim adamlarını etkilemesini istiyorlarsa İngilizce kullanmaları gerekir.

Teknoloji alanında :

Dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş ülkeleri, ana dili olmasa bile, gelişimlerini iletmek için İngilizce kullanıyor. Web’deki çoğu sayfa İngilizce olarak yazılmıştır, bu nedenle yalnızca bir dil – İngilizce – internetteki hemen hemen tüm bilgilere erişmenizi sağlar. İnanılmaz! Ayrıca, çeviriye ihtiyaç duymadan forumlarda  yer alabilirsiniz.

Eğitim alanında:

İngilizce, dünyanın en iyi üniversitelerinin bazılarının anahtarıdır. En iyi üniversitelere erişim olanağına sahip olmak ister misiniz? Evet? O zaman kesinlikle İngilizce konuşmanız gerekiyor. Harvard, Oxford, Cambridge, MIT dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer almaktadır ve bu tür kurumlardan mezun olarak kariyerinize büyük avantajlarla başlarsınız.

Edebiyat dünyasında :

Dünyanın en ünlü klasik yazarlarından bazıları İngilizce yazmış ve eserlerinin çoğu farklı dillere çevrilmiş olsa da (orijinal dillerinde) okunması gerektiği gibi bunları okuyabilmek için bu sanat eserlerini takdir etmenizi sağlar düzgün bir şekilde ve yazarın iletmek istediği gerçek mesajı anlamak için, bazen tercüme edildiğinde anlam bozulur.

Popüler kültür dünyasında:

Dünyanın en iyi film, şarkı ve kitaplarının çoğu İngilizce olarak üretilmektedir. Altyazısı olmayan bir İngilizce  film izlemek harika olmaz mıydı?

Yukarıda DENİZLİ Neden İngilizce Öğrenmeliyimin belirtilen tüm nedenlerinin yanı sıra, İngilizce öğrenmek eğlenceli olabilir! Yeni arkadaşlar edinebilir, farklı ülkelere seyahat edebilir ve yeni insanlarla tanışabilir, kültürleri, alışkanlıkları, gelenekleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve kim bilir? hayatının aşkıyla tanışabilirsiniz.