DENİZLİ Sınıfta İngilizce Öğrenilmez Hakkında Yorumlar.

DENİZLİ SINIFTA İNGİLİZCE ÖĞRENİLMEZ KONUSU

DENİZLİ Sınıfta İngilizce Öğrenilmez Hakkında Yorumlar

 

İçindekiler

1. Aktif olarak değil, pasif olarak öğreneceksiniz.
2. Dilbilgisine odaklanacaksınız.
3. Öğreneceğiniz şeyi seçmeyeceksiniz. Çünkü Denizli Sınıfta İngilizce Öğrenilmez
4. Zaman kaybedersiniz.
5. İyi notlar almaya odaklanacaksınız.
6. Sıkıcı.
7. Bazı dersler sizi gerçekten akıcı hale getirmek için tasarlanmamıştır.
8. Pahalı İngilizceyi sınıfta öğrenmeyin, bunun yerine bunu yapın.

İngilizce’de akıcı olmak mı istiyorsunuz ? Eğer öyleyse, bir İngiliz okulunda ders almayı düşünmüş olabilirsiniz.

Çoğu insanın düşündüğü ilk şey.

10 yılı aşkın bir süredir İngilizce öğreniyorum ve kendi kendime İngilizce dilini öğrenmek için çok zaman harcadım.

Ancak öğrencilerimle pek paylaşmadığım bir sır var: Aslında benim gibi İngilizce öğretmenlerine ihtiyacınız yok.

Bugünlerde internetteki tüm inanılmaz kaynaklarla, İngilizce öğretmeni olmadan bir dil öğrenmek çok kolay. Ve aslında, Denizli Sınıfta Ciddi İngilizce Öğrenilmez konusunu incele, kendin öğrenmen daha iyi olabilir.

İngilizceyi sınıfta öğrenmemeniz için 8 neden:

Aktif olarak değil, pasif olarak öğreneceksiniz.
Dilbilgisine odaklanacaksınız.
Öğrendiklerini seçmeyeceksin.
Zaman kaybedeceksin.
İyi notlar almaya odaklanacaksınız.
Bu sıkıcı.
Bazı dersler sizi gerçekten akıcı hale getirmek için tasarlanmamıştır.
Pahalı

1. Aktif olarak değil, pasif olarak öğreneceksiniz.

En etkili şekilde nasıl öğrendiğimize dair birçok araştırma var. En tutarlı bulgulardan biri, bilgiyi aktif olarak işlediğinizde etkili öğrenmenin gerçekleştiğidir. Bu Denizli Sınıfta akıcı İngilizce Öğrenilmezi doğrular.

Pasif öğrenme, yalnızca bilgiye maruz kaldığınızda gerçekleşir. Örneğin, bir İngilizce öğretmeni  size bir şey söylediğinde veya bir kitaptan bir şey okuduğunuzda. Aktif öğrenme , İngilizce bilgiyle gerçekten çalıştığınızda gerçekleşir; üzerinde derinlemesine düşündüğünüzde, tekrarladığınızda, yeniden ifade ettiğinizde, tercüme ettiğinizde ve hatta yüksek sesle söylediğinizde.

Aktif öğrenme, dil öğrenimi için pasif öğrenmeden çok daha etkilidir.

Ancak çoğu İngilizce okulu aktif öğrenmeye vurgu yapmaz. Biliyorum – birçoğunda çalıştım. Bazen, dili gerçekten kullanmaya ve işlemeye odaklanan iyi bir okul bulacaksınız. Ancak birçok İngilizce okulu sizi bir sınıfa sokar, İngilizce ders verir ve not almanızı ister. Konuşmak için bazı fırsatlar olabilir, ancak bunlar genellikle sınırlıdır. Yani, Denizli Sınıfta İngilizce Konuşma Öğrenilmez.

DENİZLİDE Bir dil okulunda İngilizce ders alacaksanız, aktif öğrenmeyi vurgulayan formatları seçin. Bu, bire bir sınıfları veya sınıfları çok fazla İngilizce konuşma süresine sahip olacak şekilde Denizli Sınıfta Akıcı İngilizce Öğrenilmez  doğruluyarak yapılandırdıkları okulları içerir.

Ancak DENİZLİDE Sınıfta hızlı İngilizce Öğrenilmez ve İngilizce’de akıcı olmak için bir dil okuluna gitmeniz gerekmez.

 

2. Dilbilgisine odaklanacaksınız.

DENİZLİDE Bir İngiliz okulunda ders aldığınızda, ders zamanınızın çoğu gramer kurallarını öğretmeye ve ders kitabı alıştırmaları yapmaya odaklanacaktır. Denizli Sınıfta İngilizce Çabuk Öğrenilmez ve bu zaman kaybı olabilir.

Bu gramer önemli değil – öyle. Dilbilgisi, kendimizi başkaları için anlaşılır kılmak için gereklidir. Ve bir ders kitabından veya bir sınıftan İngilizce gramer kurallarını öğrenmek , özellikle yeni başlayanlar için çok faydalı olabilir .

Ama orta düzeyde dilbilgisini dile maruz kalarak öğrenmek çok daha etkilidir. Buna dil edinimi diyoruz : bilinçaltı süreçler yoluyla dil edinimi.

Dilbilgisi kurallarını hatırlamaya odaklanmak yerine, ana dili İngilizce olan kişileri dinleyerek, İngilizce filmler izleyerek veya İngilizce okuyarak dilbilgisi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Podcast’leri İngilizce öğrenmek için kullanmanın nedenlerinden biri de budur : dil ve gramer kurallarını doğal olarak edinmenize olanak tanırlar.

Dil edinimi, çocukların dili nasıl öğrendiğidir ve gramer kurallarını hatırlamak kadar etkili olabilir .

Dilbilgisine odaklanmanın diğer dezavantajı? Bu sıkıcı. Dil öğrenmek için kendinizi motive etmenin en iyi yollarından biri, dilin ilgi çekici olduğundan emin olmaktır.

Ana dili İngilizce olan kişileri dinlemek, size dil bilgisi hakkında ders kitabı alıştırmaları yapmak kadar öğretecektir. Ve dinlediğiniz şeyden zevk alıyorsanız ve içerik gerçekten ilginçse, daha fazlasını yapacaksınız.

3. Öğreneceğiniz şeyi seçmeyeceksiniz.

Pek çok araştırma , öğrencilerin ne öğrenmek istediklerine karar verme sürecine dahil olduklarında daha fazla öğrendiklerini göstermiştir. İçeriği seçtiğinizde daha fazlasını özümsersiniz .

Çoğu İngilizce okulu öğrencilere ne öğrenmek istediklerini sormaz. Müfredat genellikle artık öğretmeyen bir “uzman” tarafından geliştirilir. Birçok okul, bazen 10, 15 ve hatta 20 yıllık ders planları kullanır.

Muhtemelen ne öğrenmek istediğinizi seçemeyeceksiniz. Yani, Sınıfta İngilizce Öğrenilmez.

İngilizce Ders almak yerine kendi dil öğrenme programınızı tasarlayın ve kendi içeriğinizi seçin.

4. Zaman kaybedersiniz.

Bir İngiliz okulundaki İngilizce dersler genellikle en yavaş öğrenci kadar hızlı ilerler. Bu mantıklı – öğretmen kapsayıcı olmak ve herkesin ayak uydurmasını sağlamak istiyor. Sınıfta İngilizce Öğrenilmezi doğrulayan davranış.

Ama en yavaş öğrenci değilseniz, başkalarını bekliyor olabilirsiniz.

İngilizce’yi bağımsız olarak öğrenmek için zamanınızı çok daha iyi kullanırsınız . Denizli Sınıfta İngilizce Öğrenilmez ve bu, istediğiniz kadar hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır. 30 dakikada geçmiş zamana hakim olursanız, başka bir şeye geçebilirsiniz.

Kendi başınıza öğrenmek, Sınıfta İngilizce Öğrenilmeyeceğinden bir İngilizce okulu sınıfında öğrenmekten çok daha verimlidir.

5. İyi notlar almaya odaklanacaksınız.

DENİZLİ İngilizce okulları sınavlara ve notlara takıntılıdır. İyi demek istiyorlar; Buradaki fikir, ilerlemenizi bir testteki notunuza göre görebilmenizdir.

Ancak notlarla ilgili birçok sorun var . Araştırmalar bize not vermenin aslında daha kötü öğrenme sonuçlarına yol açabileceğini gösteriyor . Sayısal notları vurgulamak, öğrencilerin daha az risk almasına ve aslında notlara odaklanmadığımız zamana göre daha az öğrenmesine neden olur.

DENİZLİ İngilizce okulları dilbilgisi alıştırmalarına ve testlerine önem verir çünkü doğruluğa önem verirler; öğrencilerin hatalardan  kaçınmasına yardımcı olmak isterler .

Ama aslında, hata yapmak İngilizce öğrenmenin önemli bir parçasıdır . Doğruluğa çok fazla odaklanmak ne kadar akıcı konuştuğumuzu etkileyebilir . Bunun doğru kelime olup olmadığı konusunda o kadar endişelenebiliriz ki iletişim kurma yeteneğimizi kesintiye uğratır.

DENİZLİ İngilizce okulları iyi notlar almaya ve hata yapmamaya odaklandığından, aslında öğrenmenizi ve akıcı konuşma yeteneğinizi yavaşlatabilir. Sınıfta İngilizce Öğrenilmez gerçekleşir.

 

6. Sıkıcı.

Kabul edelim: İngilizce dersleri sıkıcı olabilir. Hiç ilginç olmayan konularda birçok ders verdim. Bir öğretmen olarak derslerimin ilgi çekici olması için her zaman elimden geleni yaptım. Ama bazen sadece sıkıcı olduklarını biliyorum.

Çoğu insan ilgilerini çeken materyalleri seçmez. Bu, insanların İngilizce öğrenirken yaptıkları en yaygın hatalardan biridir . İlginizi çeken materyalleri kullanmazsanız, öğrenmek için motive olmayacaksınız ve o kadar çok denemeyeceksiniz.

Çeşitli araştırmalar , öğrendikleri dilden zevk alan kişilerin aslında daha fazla öğrendiğini bulmuştur.

İlginç materyal bulmak, geri dönmenize ve uzun bir süre boyunca tutarlı bir şekilde meşgul olmanıza yardımcı olur.

 

7. Bazı dersler sizi gerçekten akıcı hale getirmek için tasarlanmamıştır.

İşte bir sınıfta İngilizce öğrenmemek için en iyi neden: Birçok İngilizce okulu akıcılık kazanmanız için tasarlanmamıştır . İngilizce Dersler için ödeme yapmaya devam etmeniz için tasarlandılar.

Bunu düşün. Dersler için ödeme yapmaya devam ederseniz okul para kazanmaya devam eder. Yani DENİZLİ İngilizce programlarını ders almaya devam edecek şekilde tasarlıyorlar. Gerçekten akıcı olmanızı istemiyorlar .

Bunu çok gördüm. Okulları tarafından materyalleri çok hızlı bir şekilde ele aldıklarını söyleyen öğretmenler tanıyorum. Öğrenciler yeni materyal için hazırdı, ancak okul öğrencilerin çok hızlı öğrenmesini istemediği için öğretmen yavaşlamak zorunda kaldı.

Günün sonunda, İngilizce okulları birer işletmedir. Akıcı olmamanız onlar için daha iyi. Daha fazla derse ihtiyacınız olduğunu düşünmenizi sağlamak için tasarlandılar.

 

8. Pahalı

Bir İngiliz okulundaki sınıflarla ilgili diğer bir şey de bu: pahalı olabilirler. Fransa’da öğretmenlik yaparken, öğrenciler saatte 60 €’dan fazla ödüyorlardı.

Bir İngiliz okulunda ders aldığınızda, sadece derslerin parasını ödemezsiniz. Ayrıca bina kirası, ısıtma, aydınlatma, bakım masrafları, destek personeli vb. gibi tüm genel masrafları da siz ödüyorsunuz . Fransa’daki okulumda, derslerin maliyetinin sadece üçte biri öğretmenlere gidiyordu; geri kalanı tepeye gitti.

İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat etmeyi ve orada yaşamayı planlıyorsanız, dersler daha da pahalıya mal olabilir.

Ve elbette, çevrimiçi olarak birçok ücretsiz kaynak da mevcuttur. Sadece bunların değişen kalitede olabileceğini unutmayın. Kullandığınız kaynakların meşru bir kaynaktan gelmiş gibi göründüğünden emin olun.

Ciddi öğrenenler muhtemelen öğrenme materyallerine yatırım yapacaklardır. Ama pahalı olmak zorunda değiller ve kesinlikle İngilizce dersleri kadar pahalı değiller.

İngilizceyi sınıfta öğrenmeyin, bunun yerine bunu yapın.
Gerçek şu ki, İngilizceyi çalışarak öğrenemezsiniz . İngilizceyi kullanarak öğrenirsiniz .

DENİZLİ İngilizce derslerine birçok alternatif var. Seviyenize uygun podcast’leri dinleyebilir, ilgilendiğiniz şeyler hakkında kitaplar okuyabilir, en sevdiğiniz şarkıların sözlerine bakabilir vb. Sosyal medyada anadili İngilizce olan kişilerle etkileşim kurmak başka bir harika stratejidir.

İngilizce‘yi akıcı bir şekilde konuşmak istiyorsanız, sevdiğiniz ve sizi İngilizce‘ye maruz bırakacak bazı aktiviteler seçin. Mümkünse bazı dinleme, okuma, yazma ve konuşma etkinlikleri eklemeye çalışın. Örneğin, şunları yapabilirsiniz:

anadili İngilizce olan kişilerin podcast’lerini dinle ,
haber makaleleri okumak,
Instagram’a yorum yaz ve
Bir sohbet odasında anadili İngilizce olan birini bulun.

Bunları DENİZLİ İngilizce programlarında uzun bir süre boyunca düzenli olarak yaparsanız, sonunda İngilizce‘yi akıcı hale getireceksiniz. Ve bunu yapmak için benim gibi bir öğretmene para ödemeniz gerekmeyecek.