DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi

5 harika DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi

DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi İle TOEFL Sınavına hazırlık

TOEFL’a girmek DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi  ile bile neredeyse her zaman stresli bir deneyimdir. TOEFL Hazırlık Stratejisi kullanarak belirli bir puan almanız gerekiyor mu .  Sınava girmek için çok para ödüyorsun. Aylardır hazırlanıyorsun. TOEFL Test merkezi gürültülü veya kalabalık olabilir. Önceki gece iyi uyumamış olabilirsin.

Bunların hiçbiri için yapılacak bir şey yok, ancak TOEFL Hazırlık Stratejisi olarak  TOEFL’a önceden hazırlanmaya başlamak, sınav gününde stres seviyenizi azaltmak için TOEFL Hazırlık Stratejisi  yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. İşte etkili bulduğum 5 TOEFL hazırlık stratejisi:

  1. İyi bir not alıcı olun: DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi kapsamında  TOEFL sırasında ses kliplerini yalnızca bir kez dinleme hakkınız vardır. Daha sonra, duyduğunuz konuyla ilgili soruları yanıtlamanız, konuşmanız veya yazmanız gerekecektir. Sesi tekrar çalamayacağınız için iyi bir not alıcı olmanız gerekir. Ana dilinizde veya İngilizce olarak not alma alıştırması yapabilirsiniz. Her ikisinden birini yapmak muhtemelen en iyisidir. Amacınız, konuşmacının söylediği hiçbir şeyi kaçırmadan gerçek zamanlı olarak not almayı öğrenmektir. Farklı uzunluklarda ve karmaşıklık düzeylerinde çeşitli farklı ses klipleri deneyin, ardından klibi tekrar dinleyin ve notlarınızın ne kadar doğru olduğunu görün. Notlarınızın düzeni ve el yazınızın okunaklılığı gibi basit görünebilecek şeylere dikkat edin. Kendinden emin bir şekilde not alabilmek ve tüm önemli bilgileri gerçek zamanlı olarak kaydedebilmek TOEFL sınavında sana DENİZLİ  TOEFL Hazırlık Stratejisi ile çok yardımcı olacak,
  2. Alı ştırma testleri yapın: TOEFL’a hazırlanırken DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi kapsamında neredeyse her zaman belirli bir puanı hedeflersiniz. TOEFL hazırlık döneminiz boyunca,  DENİZLİ  TOEFL Hazırlık Stratejisi  ile yalnızca alıştırma testleri yaparak hedefinize yaklaşıp yaklaşmadığınızı bilebilirsiniz. TOEFL Hazırlık Stratejisi Alıştırma testleri ayrıca sınav günü karşılaşacağınız sınav ortamı, soru türleri ve kısıtlamalar hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. İlerlemenizi takip etmek için ücretsiz EF SET testimizi kullanmak da dahil olmak üzere TOEFL pratiği almanın birkaç yolu vardır .
  3. Her gün okuyun: DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi bunu gerektirir. Anadili İngilizce olan kişiler bile kelime dağarcıklarını okuyarak oluştururlar. Ne kadar geniş okursanız, kavramlara ve kelime dağarcığına o kadar fazla maruz kalırsınız. Ne kadar yakından okursanız, okuduğunu anlama becerilerinizi o kadar çok geliştirirsiniz. İngilizce’de rahat olduğunuz konuları genişletmek için geniş ve yakından okuyun. TOEFL sınavınızda hangi konuların çıkacağını asla bilemezsiniz, bu nedenle çok geniş bir konfor alanına sahip olmak en iyisidir.
  4. Podcast’leri dinleyin: BBC’yi veya NPR’yi, komedi veya haberleri seviyorsanız, çevrimiçi olarak çok sayıda İngilizce konuşan radyo var. Doğal hızlarında İngilizce konuşan anadili İngilizce olan kişileri dinlemek, dinlediğini anlama yeteneğinizi DENİZLİ   TOEFL Hazırlık Stratejisi kapsamında geliştirecektir. Podcast’in bölümlerini çalarak ve konuşmacının telaffuzunu taklit etmeye çalışarak da konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bir kaydı anlamak,DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisine göre bir videoyu anlamaktan daha zordur çünkü aynı bağlam ipuçları yoktur. Bu, podcast’leri İngilizce film veya TV şovu izlemekten daha iyi dinlediğini anlama alıştırması yapar.
  5. Dokunmayı öğrenin: Sınavın yazma bölümü, cevaplarınızı QWERTY klavyesi olan yabancı bir bilgisayarda yazmanızı gerektirir. Tüm zamanınızı klavyeyle uğraşarak geçirirseniz, iyi bir kompozisyon yazmak için fazla zamanınız kalmayacak. DENİZLİ TOEFL Hazırlık Stratejisi ile önceden hazırlanmak gerekir. Basit bir beceri gibi görünüyor, ancak birçok insan buna hazırlanmayı unutuyor.DENİZLİ  TOEFL Hazırlık Stratejisi olarak test tarihinizden çok önce bir QWERTY klavyede hızlı bir şekilde İngilizce yazabildiğinizden emin olun. Dokunarak yazmayı öğrenmenize yardımcı olacak birçok ücretsiz çevrim içi araç vardır.