Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği hakkında

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği Hakkında bilgi

 1 – İngilizce  Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri)
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

Yetişkinseniz Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği zor olabilir. Bazı insanların kulakları vardır ama çoğu insanda yoktur. Çünkü yeni bir dil edinme yeteneği ergenlikten sonra keskin bir şekilde azalır.

1. Film izleyin

İngilizce öğrenme etkinliğinin  en iyi yolu film izlemek.
Öğrencilerinizden, aşina oldukları bazı filmleri hedef dilde adlandırmalarını isteyin. Bu şekilde hikayeyi anlamaya çalışarak dikkatleri dağılmayacak. Onlara diyaloğu yakından dinlemelerini ve kelimelere konsantre olmalarını söyleyin. Onlardan bireysel kelimeleri ve telaffuzlarını ayırt etmelerini isteyin.

Konuşulan dil genellikle eğitimsiz kulak için çok hızlı olduğundan alt yazılar bu konuda onlara yardımcı olabilir. Onlara anlamadıkları kelimeleri aramalarını ve bağlam içinde anlamalarını sağlayın.

2. Tabu Oynayın

Tabu, öğrencilerinizin kelime dağarcıklarını genişletmelerine ve Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliğine yardımcı olmak için iyi bir oyundur.

İçlerinde kelimelerle kağıt fişleri yapın. Sınıfı iki gruba ayırın ve her grup üyesi, atanan bir kelimeyi tahmin edebilene veya zamanlayıcı bitene kadar gruba tanımlamaya çalışarak sırayla çalışır..

3. Telefonu kullanın

Bu Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği , öğrencileri normal bir konuşma yapma ve başka birinden bilgi alma alıştırmaları yapmaya teşvik eder. İki oyun telefonu hazırlayın ve her katılımcı için bir senaryo oluşturun. Örneğin, A öğrencisinden B öğrencisinin adreslerini istemesini isteyin ve sonra rolleri tersine çevirin. Bu, öğrencilerin iki yönlü iletişim ve sözlü konuşma pratiği yapmalarına yardımcı olacaktır.

4. Konuşma aktivitileri ayarlayın

Öğrencilerinize, onları zaten iyi konuşan insanlara hedef dilde konuşmaları gereken bir duruma sokacak Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği ayarlayın. Onlardan yerel bir restorandan yemek fiyatları almalarını veya yerel pazardan ürün satın almalarını isteyin..

5. Okuyun

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği kapsamında okuma, yeni bir dil öğrenmek için harika bir yoldur, ancak ders kitaplarını karıştırıp birkaç çocuk kitabı edinmelisiniz. Bunlar genellikle çizimlere ve  Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliğine sahiptir ve ustalık için sadece birkaç kelime kullanır.

Primerlerle başlayın ve popüler hikayelerin uyarlamalarına geçin. Öğrencilerinizin sınıfta yüksek sesle okumasını sağlayabilir ve Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği sayesine kendi kopyalarını almaya teşvik edebilirsiniz.

 

6. Arkadaş edinin

Her öğrenci için ortaklar atayın ve onlara tanıtacağınız bir konu hakkında konuşmalarını sağlayın.
Herkes herkesi tanıyana kadar onları diğer oturumlarda değiştirin. Bu aynı zamanda sosyalleşmek ve pratik yapmak için iyi bir yoldur.

Eğlenceli İngilizce Öğrenme Etkinliği için İngilizce dilini öğrenmeyi mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmenin birçok yolu vardır.