Genel İngilizce Dersleri Programı

Genel İngilizce Dersleri Program İçeriği

1 –  Genel İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  Genel İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

1 –  Genel İngilizce Dersleri ( Bireysel – Genel   İngilizce Dersleri ) : Genel İngilizce dersleri merkezimizdeki Genel İngilizce dersleri eğitim seminerlerinde bu tür genel İngilizce dersleri  programlarının uygulanmasında özellikle hiç bilmeyen ve öğrenmek isteyenlere  özel dersin itici gücünden, çok kısa bir zaman dilimi içinde sonuç alınan özelliklerinden öğrenci üzerinde yarattığı güven duygusu ile daha çok  çalıştırmasından, kesinlikle olumlu sonuçlar vermesinden yararlanmak amacı ile baş vuran  öğrencilere birebir genel İngilizce dersleri programı uygulanarak, bu dilin 4 temel direği olan speaking, writing, listening ve reading konularında çok sağlam bir alt yapı oluşturularak sadece günü değil , geleceği de kurtarırız.

Genel İngilizce dersleri eğitim merkezimizdeki Genel İngilizce dersleri içeriğinde yer alan öğretilerde, öğrencilere verilmesi gereken Genel İngilizce dersleri  sayısı, gelmek istediği seviye ve kavrama yeteneği ile doğru orantılı bir biçimde belirlenir.

Genel İngilizce dersleri için yapılan etkinlikler çerçevesinde,  birebir özel genel İngilizce dersleri programları, öğrencinin tüm algılama ve öğrenme kapasitesini içeren bir nitelikte olup tamamen kişiye özel ve özgü  Genel İngilizce dersleri programı niteliğindedir ve tüm ayrıntı, incelik ve özellikleri ile öğrenciye uygulanır ve  mutlaka öğrenmesi sağlanır.

2 –  Genel İngilizce Dersleri ( 4 kişilik Gruplarla  Genel İngilizce Dersleri ) : Zaman geçtikçe ve iletişim çağı başlayınca İngilizce bilmenin önem kazanması sonucu, verilen genel İngilizce derslerinin kalite bakımından sorunları olduğu şeklinde ki yakınmalarına rağmen, toplu dersler oldukça uzun bir süre zirvede kaldı. Fakat, geçen bu zaman içinde fazla kalabalık gruplarla yapılan bu Genel İngilizce derslerinden hiç bir olumlu sonuç çıkmadı. Son günlerde bu görüşün etkisi ile olacak herhalde, daha kaliteli derslerin verildiği ve olumlu sonuç alma olasılığının daha fazla olduğu 4 kişiden oluşmuş küçük gruplara talep başladı ve gittikçe de bu talep tırmanmaya başladı. İşte tüm bu nedenlerden ötürü Genel İngilizce dersleri  faaliyetleri bünyesinde,  grup halinde yapılan  Genel İngilizce derslerinde hiç bir yerde görülmemiş nitelik, kesin öğreten unsurların yer aldığı, çok usta ve İngilizce öğretmeyi bilen eğitmenlerin uyguladığı, İngilizce öğretme ve öğrenme aşamasında öğrencilerin üzerinde olumlu etkiler yaratarak onların moral unsurlarını düzelten, yükselten ve kendilerine olan güvenini pekiştiren, sağlamlaştıran faktörlerin bulunduğu genel İngilizce dersleri programlarında; grup derslerinin özel bir nitelik ve kolay anlaşılabilirlik kazanması için, grubu oluşturan öğrencilerin sayısı 4 kişi ile sınırlandırılır oldu. Tüm bu genel İngilizce dersleri uygulamalarının hayata geçirilmesi ile derslerde kalite arttı. Kalite artınca bu şekilde 4 kişiden oluşan grup genel İngilizce dersleri de sanki bireysel özel genel İngilizce dersleri niteliği kazandı ve öğrenci lehine bir durum ortaya çıktı.