Hangi IELTS sınavına girilmeli konusunda ayrıntılı bilgiler

Hangi IELTS Sınavına Girilmeli Konusunda Yardımcı Bilgiler

Hangi IELTS Sınavına Girilmeli Hakkında Açıklamalar

Hangi IELTS diye sorulduğunda yapabileceğiniz farklı IELTS testleri vardır. IELTS, dünyanın her yerinde dolaşmanıza, her zaman istediğiniz işi almanıza veya sadece İngilizcenizi geliştirdiğinizi göstermenize yardımcı olabilir. Seçmeniz gereken Hangi IELTS testi ise ne yapmak istediğinize bağlıdır.

Hangi IELTS diyerek testinizi ayırmadan önce, başvurduğunuz kuruluşlarla  Hangi IELTS testine ihtiyacınız olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

 IELTS Akademik sınavına girin

Dünyanın herhangi bir yerinde lisans veya lisansüstü düzeyde eğitim almak ya da İngilizce konuşulan bir ülkede profesyonel bir kuruluşta çalışmak istiyorsanız bu sınava girin.

IELTS Genel Eğitim sınavına girin

Derecenin altında çalışmak, İngilizce konuşulan bir ülkede  çalışmak veya İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek için test yapın.

İngiltere’de çalışmak ya da okumak mı istiyorsunuz?

İngiltere vizesi ve göçü için belirli bir IELTS testi vardır (UKVI). İngiltere’de çalışmak, okumak ya da yaşamak istiyorsanız Hangi IELTS testi diye düşünmeyin bu sınava girmeniz gerekebilir.

IELTS ile daha fazla kişi daha fazla yere gidiyor

IELTS – Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi – dünyanın en popüler İngilizce dil testidir. Dil değerlendirme konusunda dünyanın önde gelen uzmanları tarafından geliştirilmiştir ve tüm İngilizce becerilerinizi değerlendirir

Yurtdışında okuyun, çalışın ve yaşayın

IELTS tarafından kabul edildi 140’tan fazla ülkede 10.000’den fazla kuruluş . Bu kuruluşlar arasında hükümetler, akademik kurumlar ve işverenler bulunmaktadır ve sadece 3.000’i ABD’de bulunmaktadır.

Varmak istediğiniz yere ulaşın

İngilizce’nin ana dil olduğu çoğu ülkede, işlere ve üniversite derslerine başvurmak için İngilizce dil becerilerine ilişkin kanıtlara ihtiyacınız olacaktır.

Türkiye’de  IELTS

IELTS: Türkiye’de  Hangi IELTS testi yaygın olarak kabul görüyor . Önde gelen birçok Türk üniversitesi, özel yüksek okul ve diğer yüksek öğrenim kurumlarının yanı sıra özel işverenler ve devlet kurumları , IELTS puanlarını İngilizce iletişim kurma yeteneğinin güvenilir ve geçerli bir göstergesi olarak kabul etmektedir.

IELTS ve Ortak Avrupa Çerçevesi (CEFR)
IELTS ayrıca Avrupa Konseyi tarafından da tanınmaktadır..

IELTS sınav gününüz hakkında bilgi ve tavsiye

IELTS sınav gününüz hakkında biraz gergin hissedebilirsiniz. İşlerin sizin için olabildiğince sorunsuz geçmesi için, test gününüzde neler olacağını anlamanıza yardımcı olacak bazı bilgileri bir araya getirdik.

IELTS sınavınız için zamanında gelmeniz gerekecektir. Geç gelirseniz, sınava girmenize izin verilmeyebilir. Testten en az üç gün önce bir e-posta alacaksınız, böylece testinizin ne zaman başladığını öğreneceksiniz.

Cep telefonunuzu ve diğer elektronik cihazları kapatın. Bunları test odasının dışındaki diğer kişisel eşyalara yerleştirmeniz istenecektir.