Hangi İngilizce Dersleri Gerekli bilmeniz için.

HANGİ İNGİLİZCE DERSLERİ GEREKLİ KONUSU

Hangi İngilizce Dersleri Gerekli Değil Hakkında

HANGİ İNGİLİZCE DERSLERİ GEREKLİ 

Hangi İngilizce dersleri gerekli diye memleketimizde İngilizce bilmeyenlere, ( zira toplumun çoğunun bu konuda pek bir fikri veya bilgisi olmadığından )  ve  Hangi İngilizce dersleri verilmesi gerekli  vede daha iyidir tarzında bir sual sorulsa herkes şaşkınlıkla suali sorana bakar. Çünkü, bir çok insana göre  İngilizce bir dildir.

Oysa, gerçek düşünüldüğünden çok farklıdır. İnsanların sokakta konuştukları İngilizce dili, hatta bu anadili İngilizce olan ülkeler bile olsa, sadece insanların iletişim aracı olarak kullandıkları bir araç. Oysa, İngilizce esas  çalışma hayatında çok geçerli ve insanlara bir  fayda sağlıyor kariyer olarak veya para getiren  bir araç olarak. İşte tam burada diyoruz ki,  insanlar için Hangi İngilizce Dersleri Gerekli,  elbette sokakta konuşulan İngilizce değil.  . İş hayatında geçerli olan İngilizce bu faydaları sağlıyor. Buda çoğunlukla yazışmadan geçiyor. Yani Hangi İngilizce Dersleri Gerekli konusunda sorulduğunda çok iyi seviyede akademik İngilizce gerekiyor bu noktada. Özellikle, ülkemizde iş hayatında İngilizce bilenlerin konuşmak için İngilizce kullanmaları çok sık değildir. Ama çoğu kez yazışma, okuma, okuduğuna anladıktan sonra çeviri yapma gibi  konular çok daha sık kullanılır.

Bu nedenle İngilizce öğrenmek isteyen ve bunun için İngilizce ders alanlara hep söylediğim şeydir. Hangi İngilizce dersleri gerekli ve  seçmek istersin. Günlük İngilizce öğrenilmesi en kolay yanı bu işin.  Hangi İngilizce Dersleri Gerekli denildiğinde gereken, işin yüksek boyutu yani akademik yanı. Çünkü, bizim ülkede iş hayatında işin bu yanı çok daha geçerli. Çok daha kullanılıyor ve asıl parayı da işin bu yanı kazandırıyor insanlara. Ama kime anlatıyorsun.İngilizce bilmeyenler için varsa yoksa konuşmak. Bu kısmı çözdün mü iş bitti sanıyorlar, tabii ki , konuşmak lüzumlu ama bir işe girmek, iyi para kazanmak ve kariyer sahibi olmak istiyorsan asıl olay konuşmadan sonra gelen etap.

Bu nedenle, özellikle ülkemizde İngilizce öğrenmek isteyenlerin Hangi İngilizce Dersleri Gerekli  demeden hataya düşmemesi  ve sonuna kadar gitmeleri gerekir de bizim insanımızın karakterinde de  bu yok. Her şeyin  bir an önce olmasını isterler. Bu durumu ayarlamaları için uzun sürecek bir çalışma gerekli olduğunu bilirler ama kabul edemezler. Çoğuda zaten bir İngilizce kursuna  yada İngilizce derslerine başlar en fazla bir ay bilemedin 3 ay devam ederler bakarlar ki bunu öğrenmek için süre, sabır ve özellikle çalışmak gerekli işin peşini bırakırlar. İnsanların bu kadar çok öğrenmek istediği ama bu denli istemeye karşın nüfusa oranla en az İngilizce bilinen bir ülke olması kolay mı ?