IELTS Hazırlık derslerinin gerçekleştirildiği  IELTS Hazırlık eğitim merkezimizdeki IELTS Hazırlık birimlerimizde düzenlenen IELTS Hazırlık programları ile IELTS sınavına hazırlan.

IELTS HAZIRLIK PROGRAMLARI KONUSUNDA GELİŞMELER 

IELTS Hazırlık Programlarının İçeriği Hakkında Ayrıntılı Bilgi

IELTS Hazırlık derslerinin gerçekleştirildiği  IELTS Hazırlık eğitim merkezimizdeki IELTS Hazırlık birimlerimizde düzenlenen IELTS Hazırlık programları ile IELTS sınavına hazırlanan öğrencilere IELTS Hazırlık derslerinin gerçekleştirildiği  IELTS Hazırlık eğitim merkezimizdeki IELTS Hazırlık birimlerimizde düzenlenen IELTS Hazırlık programlarında IELTS Hazırlık eğitimi verilir.

Bu günün IELTS Hazırlık konusu IELTS Hazırlık hakkında yapılan tartışmaların IELTS Hazırlık ile ilgili IELTS İngilizce’nin ana iletişim dili olduğu bir ülkede IELTS eğitimi görmeyi veya çalışmayı düşünen uluslararası adaylar tarafından alınması gereken İngilizce dil sınavıdır. Üniversite kabulleri için IELTS‘in kabul edildiği en popüler ülkeler İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada’dır. Sınav ağırlıklı olarak sınava girenlerin dört temel İngilizce dilinde (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) iletişim kurma yeteneğini ölçer. IELTS sınavı IDP Education Australia, British Council ve Cambridge İngilizce Dil Değerlendirmesi ortaklığına sahiptir. IELTS sınavlarının sayısı 2018 yılında 3,5 milyonluk rekor bir artışla uluslararası yüksek öğretim alanında lider oldu.

Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda, ABD ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkelerde IELTS Hazırlık ile alınması gereken IELTS 2020 sınavının yanı sıra yurt dışında da akademik amaçlar için gereklidir. Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik (UKVI) tarafından Birleşik Krallık içinde ve dışında başvuru yapan vize başvuru sahipleri için onaylanan tek İngilizce Dil Testi‘dir. Birçok öğrenci neden IELTS puanlarının gerekli olduğu konusunda kafası karışıyor. Bunun basit cevabı, yabancı üniversitelerin ve vize veren makamların ülkede kalırken İngilizce iletişim sorunlarınız olmayacağından emin olmaları gerektiğidir. IELTS Hazırlık derslerinin gerçekleştirildiği  IELTS Hazırlık eğitim merkezimizdeki IELTS Hazırlık birimlerimizde düzenlenen IELTS Hazırlık programları ile IELTS Hazırlıkta İngilizceye ilişkin iyi bir anlayış ve güçlü bir komuta göstermeniz gerekiyor ve bu yüzden genel IELTS puanlarınız çok önemlidir. IELTS Hazırlık birimlerimizde Öğrencilerin sahip olduğu bir diğer yaygın şüphe, IELTS’in zorunlu bir sınav olup olmadığıdır. Hayır, IELTS tüm üniversite kayıtlarında zorunlu değildir. Birçok üniversite kabul için IELTS puanına bile ihtiyaç duymayabilir. Ancak, IELTS‘i vermezseniz, öğrenci vizesi alma şansınızın zarar görebileceğini unutmayın, çünkü vize memurları IELTS puanları olmadan İngilizce yeterliliğiniz konusunda ikna olmayabilir.

IELTS Türleri

İki tür IELTS sınavı vardır: IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitimi . Dinleme ve konuşma bölümleri IELTS Hazırlık konusundaki IELTS Hazırlık eğitiminde  her ikisi için de aynıdır, ancak yazma ve okuma bölümlerinin konusu, IELTS Hazırlıkta eğitim hangi testin alındığına bağlı olarak farklıdır. IELTS testlerinin Okuma, Yazma ve IELTS Dinleme bölümleri, testin aynı gününde aralarında hiçbir kesinti olmadan tamamlanır. Ancak, IELTS Konuşma bölümü diğer sınav tarihinden bir hafta önce veya sonra tamamlanabilir. Bu bilgi, yani IELTS Hazırlık konusu IELTS Hazırlık için yapılan tartışmaların  IELTS Hazırlık  ana merkezinizde ki  IELTS Hazırlık birimlerimizden alınabilir.

IELTS Akademik Testi

IELTS Hazırlık derslerinin gerçekleştirildiği  IELTS Hazırlık eğitim merkezimizdeki IELTS Hazırlık birimlerimizde düzenlenen IELTS Hazırlık programları ile IELTS Academic hazırlık yurt dışında yüksek öğrenim veya mesleki kayıt başvurusunda bulunanlar tarafından alınır.

IELTS Genel Testi

IELTS Hazırlık derslerinin gerçekleştirildiği  IELTS Hazırlık eğitim merkezimizdeki IELTS Hazırlık birimlerimizde yıllardan beri IELTS Hazırlıkta öğrencilere eğitimini verdiğimiz IELTS Genel Testi Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi İngilizce konuşulan büyük ülkelere göç etmek isteyenler tarafından yapılır. Bu test, İngilizce Dersleri eğitim programlarına veya orta öğretime kaydolmak isteyen veya iletişim için kullanılan ana dilin İngilizce olduğu bir ülkede iş deneyimi kazanmak isteyenler tarafından da yapılır.