Ielts, Ielts Dinleme, Ielts Programı

IELTS DİNLEME, IELTS LISTENING, IELTS PROGRAM İÇERİĞİ

1 – Ielts Dersi ( Birebir Özel Ielts Dersi )
2 – Ielts Dersi ( 4 Kişilik gruplarla Ielts Dersi )

 IELTS  LISTENING ( Dinleme ) :

Normal bir düzeyde bir İngilizce bilgi ve becerisine  sahip olan öğrenci dahi sınavın Ielts, Ielts Dinleme, Ielts bölümünden en yüksek puanı elde edebilir. Bunun için bütün yapılması gereken şey, Ielts, Ielts Dinleme, Ielts eğitim merkezinde uygulanan eğitimler ile kalıpların iyi  bilinmesi ve çok sayıda pratik testlerin yapılmasıdır.

A – IELTS dinleme sınavında bilinmesi gereken en önemli şey sınavın birinci bölümünden dördüncü bölümüne doğru gittikçe zorlaştığının hatırlanması, unutulmaması  ve dördüncü bölümünün Ielts, Ielts Dinleme, Ielts sınavının en zor yanı olduğunun bilinmesidir ve akılda kalıcı bir şekilde tutulmasıdır. Bu zorluk soruların cevaplanamayacağı anlamında gelmez fakat soruların akıllı bir biçimde yanıtlanması sağlanmalıdır. Bunun da başarılabilmesi için Ielts, Ielts Dinleme, Ielts eğitim merkezinde uygulanan eğitimler ile olabildiğince çok sayıda bu konuda pratik yapılması ve test çözülmesi gerekir.

B – Ielts, Ielts Dinleme, Ielts  sınavında cd veya kaset çalınmaya başlamadan önce size yeteri kadar önünüzdeki parçayı okumanıza ve incelemenize yetecek zaman sağlanır. Bu zaman dilimi çok önemlidir . Sınava girenlerin bu zamanı çok akıllıca ve dikkatle değerlendirmesi gerekir. Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık en küçük bir dikkatsizlik yada odaklanma eksikliği soruların izlenmesinde sizde bir kaos durumu yaratabilir ve bu çok büyük kayıplara yol açabilir. Bu nedenle sınava girenlerin çok dikkatli ve sürekli tetikte olması gerekir.

C – Diğer çok önemli bir nokta da, Ielts, Ielts Dinleme, Ielts sınavında kayıtın akışına kendini bırakmaktır. Sadece bir soruya takılıp kalmak çok büyük bir yanlıştır. Eğer bir soruya yanıt veremiyorsanız hemen o soruyu bırakıp çalınan Ielts, Ielts Dinleme, Ielts sınav bandının geri kalan kısmını izlemeye devam edin  eğer bunu yapmazsanız; bir soruya takılıp kalırsanız dikkatiniz dağılır ve kaydın geri kalan kısmına konsantre olamazsınız ve netice olarak geri kalan soruları yanıtlayamazsınız. Bu konuyu akıldan çıkarmadan,  bir veya iki soruyu gözden çıkarıp kaydın akışına dikkat etmeye devam edin. Şu sürekli bir biçimde akılda tutulsun ki bu şekilde davranmakla daha çok soruyu cevap vermek ve daha yüksek bir skor yakalamak şansına ve fırsatına sahip olursunuz.

D – IELTS dinleme sınavında, kayıtta yer alan soruların yanıtları kayıttaki ile aynı em,e sınavında, ama yinede soruların cevap verilmeden  önce çok dikkatli olunması gerekir. Ielts, Ielts Dinleme, Ielts sınavında kayıttaki konuşmacılar zaman zaman yaptıkları konuşmaları kendileri değiştirip düzeltirler. Bu düzeltmelere dikkat edilmesi gerekir.

E – Neticede, bu Ielts, Ielts Dinleme, Ielts sınavında böyle bir  bölümde çok ilgi çekici sonuçlara dayanmanız gerekebilir. Önemli olan sizin bizzat kendinizin ne tür zorluklarla karşı karşıya kalacağınızı ve büyük bir kolaylıkla çözümler bulmanız gerektiğini bilmenizdir.