Ielts, Ielts Nedir, Ielts Hakkında Bilgi

IELTS, IELTS NEDİR SORUSU, IELTS HAKKINDA AÇIKLAMA

1 – Ielts Dersi ( Birebir Özel Ielts Dersi )
2 – Ielts Dersi ( 4 Kişilik gruplarla Ielts Dersi )


IELTS Nedir sorusunun yanıtı: IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından birlikte geliştirilmiş bir dil sınavıdır.

IELTS Sınavı Türkiye’de, İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanır fakat bu sınavın bütün başvuru işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılmaktadır.

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul görür. Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe sayısı artmaktadır. Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını kabul etmektedirler.

IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki bölüm seçeneğine sahiptir. General Training bölümü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Ielts Academic bölüm ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir. IELTS sınavını hangi modülde almanız gerektiğini, mutlaka sizden bu sınavı almanızı isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

Ielts Nedir ?, SINAV FORMATI

IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 kısımdan oluşmaktadır. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.

Ielts nedir sorusunun cevabını en iyi Ielts için hazırlık yapanların bildiğine eminim. İelts çalışmaları sırasında alınan ielts eğitiminin doğrultusunda yapılan programlar,karşılaşılan güçlükler,aşılan engeller ielts adayına ielts nedir sorusunun cevabını net bir biçimde verir. İelts eğitimi bittikten sonra ancak ielts nedir sorusunun cevabı açığa çıkar