Ielts , Ielts Sınavı, Ielts Sınavı Hazırlık Programı

Ielts, Ielts Sınavı, Ielts Sınavı Hazırlık Programı İçeriği

1 – Ielts Sınavı Hazırlık ( Bireysel – Özel Ielts Sınavı Hazırlık kursu )
2 –  Ielts Sınavı Hazırlık  ( 4 kişi – Grup   Ielts Sınavı Hazırlık kursu )

Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık  için birebir özel Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursları  verildiği gibi istek halinde grup kursları da programımızda mevcuttur. IELTS uluslararası akademik  seviyede bir sınav olduğundan bu tür sınavlar için Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık merkezi birimlerimizde birebir özel Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursu alınması daha akılcıdır. Zira  grup kursları  uygulamalarında homojen ( İngilizce seviyeleri eşit yada denk olan ) grup oluşturmak mümkün olmamaktadır. Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kurslarında adayların farklı yönleri güçlü olmakta ve grup oluşturmak güçleşmektedir. 

NEDEN BİZ

 1 –  İngilizce hocası olmakla Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık hocası olmak farklıdır.  Sınav hazırlık kursunda sınavın çözüm tekniklerini ve  sınav çözüm taktiklerini öğretebilen Ielts Sınavı hazırlık hocası nadir bulunur. Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık kursunda görev alan hocalar deneyimlidir.
2 – Ielts, Ielts Sınavı, IELTS sınavı hazırlık eğitimi sınıflarımızda IELTS sınavı hazırlık programının uygulamasında  hazırlık adaylarına başarıda çok önemli bir görevi olan akademik kelimeler listesi ve listedeki kelimelerin özümsenmesi için akademik kelime alıştırmaları öğrencilere verilir.

 Ielts Nedir ?

Ielts Nedir ?
IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların ingilizce dil seviyelerini tespit etmek  için hazırlanmış bir sınavdır.

IELTS | IELTS ACADEMIC (writing reading listening speaking)

IELTS ACADEMİC WRITING
Ielts Academic ingilizce sınavlarında ”writing” çok önem kazanır :
1 –  Task 1 : Ielts academic sınavının bu bölümünde sınava girenlere verilen 3 türlü çizelgeden ( bar chart , line chart , pie chart) birinin düz yazı şeklinde ifade edilmesi istenir.
2 – Task 2 : Ielts writing  (essay ) yazımında ielts adayının not almasında önemli rol oynayan cümle yapılarının nasıl kurulması gerektiği önceden hazırlanmış yazım kalıpları ile öğretilir.

  IELTS | IELTS Listening

Ortalama  İngilizce  kullanabilen biri bile sınavın  IELTS Listening bölümünden en yüksek puanı toplayabilir. 
A – En önemli şey sınavın birinci bölümünden dördüncü bölümüne doğru gittikçe dinleme parçasının zorlaştığını hatırlamaktır, dördüncü bölüm IELTS Listening sınavının en zor bölümüdür. 

 IELTS READıNG

Sınavın  en zor bölümüdür.
Ielts Academic sınavında  ve Ielts General Training (gt) sınavı’nda Ielts Reading
Bu bölümde ki zorluklar:
1 – Ielts reading bölümünde zamanın kısıtlı olması
2 – Bu kısa süre içinde okuma parçasını kavrama zorluğu
3 – Okuma parçalarında parçanın ana fikrinin bulunduğu yeri saptama