IELTS KURSU PROGRAMI 

Ielts Kursu Programı İçeriği

1 –  Ielts Kursu ( Bireysel – Özel Ielts Kursu )
2 –  Ielts Kursu ( 4 kişilik Gruplarla  Ielts Kursu )

1 –  Ielts Kursu ( Bireysel – Özel Ielts Kursu ) : 

IELTS Kursu merkezlerindeki IELTS Kursu departmanlarında yapılan IELTS Kursu panellerinde, kısa sürede mutlaka yüksek skor ve  olumlu sonuç aldıran, öğrenciye çalışmalarında hız kazandıran ve çalışma gücü aşılayan içeriğinde taşıdığı ana fikir dolayısı ile kesin bir şekilde öğrenci odaklı olarak hazırlanan, her aşamada öğrencinin büyük yardımcısı olan, çalışmaya zorlayan  yapısı ile öğrencinin çalışma temposunu arttıran, kapsamındaki sınav geçme ve atlama teknikleri ile sınavda öğrencinin işini % 100 kolaylaştıran, yazımında ki nitelikler aracılığı ile öğrenciyi bu sınavı geçeceğine inandıran ve kendini olan güvenini arttıran bire bir özel   Ielts Kursu programlarında bireysel olarak uygulanan Ielts Kursunun en önemli sorunlarından biri,  Ielts Kursu  almak isteyen adaya kaç ders verilmesi gerektiğidir. IELTS Kursu merkezlerindeki IELTS Kursu departmanlarında yapılan IELTS Kursu panellerindeki Ielts Kurslarında bunun belirlenmesinde 2 önemli temel öge yer tutar. 
A. Adaya IELTS kursu ana birimlerimizde  Ielts Kursundan önce  seviye sınavı uygulanır ve seviyesi belirlenerek,  sınav için yeterli bilgiye sahip olup olmadığı anlaşılır.
B. IELTS kursu birimlerinde adayın sınavda almak zorunda olduğu puan da Ielts Kursunda verilmesi gereken derslerin belirlenmesinde yer tutar.
Her iki göstergede Ielts Kursunda bir araya getirilerek, adayın alması gereken ders sayısı belirlenir.

2 –  Ielts Kursu ( 4 kişilik Gruplarla  Ielts Kursu ) :

Ielts Kursu birimlerimizdeki Ielts Kursu kampüslerinde yer alan Ielts Kursu bölümlerinde, grup şeklinde uygulama alanına giren  öğrenci odaklı, taşıdığı tüm özelliklerle öğrenciyi profesyonelce destekleyen, öğrencinin mutlaka başarılı olması ve yüksek bir skor kazanması için tüm özellikleri taşıyan, her bölümde mevcut olan soruların her birinin  çözüm tekniklerini tek, tek çok  net bir dille anlatan,  kuruluş ve hazırlanışındaki temel mantığın öğrenci odaklı olması gibi bir özelliği olan IELTS kursu  temel birimlerimizde ki Ielts Kursu programlarında, grubu meydana getiren adayların seviyelerinin aynı yada en azında yakın seviyede olabilmesi ve homojen gruplar oluşturabilmek amacı ile, IELTS Kursu merkezlerindeki IELTS Kursu departmanlarında yapılan IELTS Kursu panellerinde gruba katılan adaylara seviye sınavı yapılarak denk seviyedeki adaylardan IELTS kursunda homojen gruplar oluşturulur. Bu grupları oluşturan aday sayısı Ielts Kursunda 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Sınırlandırma bilerek yapılır. Bu şekilde, adaylar az sayıdan meydana gelen gruplarda anlamadıkları yerleri rahatlıkla sorabilme ve hocaya tekrarlattırma şansına sahip olur. Ielts Kursunda sunulan bu  olanak, kalabalık gruplarda yapılan   Ielts Kursunda pek bulunmaz. Ayrıca, grubu meydana getiren aday sayısının az kişiden oluşması, IELTS kursunda hocalara  her bir grup öğrencisi ile bire bir ilgilenebilme imkanı sağlar.