IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) eğitim merkezimizdeki IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) ünitelerimizde IELTS Eğitimi.

IELTS LIFE SKILLS SINAVI PROGRAMI , IELTS LIFE  SKILLS A1 TEST HAKKINDA 

IELTS Life Skills Sınavı Programı İçeriği, IELTS Life Skills A1 Test Hakkında Bilgiler

 1 – IELTS Life Skills Sınavı ( Birebir Özel Ders)
2 – IELTS Life Skills Sınavı (2 kişi Özel Ders)


IELTS YAŞAM BECERİLERİ HAKKINDA BİLGİ

Uzun yıllardır Konuşma ve Dinleme  IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) eğitim merkezimizdeki Temel  IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) ünitelerimizde hazırlanan ve düzenlenen Özel  IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri )  , vize veya göçmenlik başvurusunun bir parçası olarak İngilizce konuşma ve dinleme yeteneklerini  Kurumsal IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) ,nde kanıtlamaları gereken insanlar için yapılan bir İngilizce sınavıdır.

Yasal IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ), Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi (CEFR) , A1, A2 veya B1 adreslerinde mevcuttur .  IELTS Life Skills  sınavındaki  görevler, İngilizce konuşan bir ülkede iletişim kurma deneyimini yansıtan iş, ulaşım ve hava gibi günlük konulara dayanmaktadır. IELTS Life Skills sınavı konuşma ve dinleme becerilerini kapsayan tek bir testtir.

IELTS Life Skills sınavına kaydolmadan önce vize kategoriniz için İngilizce dil şartlarını kontrol etmelisiniz. Birleşik Krallıktaysanız, Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik ile irtibata geçin (Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığının bir parçası). Dünyanın başka bir yerindeyseniz , Konuşma ve Dinleme IELTS Life Skills Sınavı için ülkenizdeki İngiliz Büyükelçiliği veya Yüksek Komiserliği ile  Resmi IELTS Life Skills sınavı için iletişime geçmelisiniz .

Ana unsurlar

CEFR seviyesi: A1, A2 veya B1
Test formatı: Yüz yüze
Bildiri sayısı: 1
Uzunluk: Yaklaşık 20 dakik

 

1 – IELTS Life Skills Sınavı ( Birebir Özel Ders) :

Ana IELTS Life Skills sınavı   için yapılan seminerlerde IELTS Life Skills sınavı dalındaki Birebir IELTS Life Skills sınavı hazırlık platformunda verilen Özel IELTS Life Skills sınavı seminerlerinde birebir  IELTS Life Skills sınavı özel dersi almak isteyen öğrenci, IELTS Life Skills sınavının  tüm inceliklerini, ayrıntılarını ve özelliklerini yansıtan bilgilerle ve sınava girecek öğrencinin IELTS Life Skills sınavını kolay ve rahat başarması için IELTS Life Skills sınavı   için yapılan  Birebir IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) seminerlerinde gerekli olan İNGİLİZCE yöntemleri içeren, içeriğinde mevcut olan bilgilerin İngilizce Derslerindeki eşliğinde her açıdan öğrenciye Kişiye Özel IELTS Life Skills Sınavı seminerlerinde IELTS Life Skills sınavı ile IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) eğitim ofislerimizde ki  IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) kampüslerimizde ayarlanan ve düzenlenen IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) programları ile katkı sağlayan ve profesyonel bir anlayışla tüm ayrıntı, incelik ve özelliklerin kullanıldığı   IELTS Life Skills sınavı programlarının eşliğinde  IELTS Life Skills sınavı   için yapılan seminerlerde Ana IELTS Life Skills sınavı dalındaki IELTS Life Skills sınavı hazırlık platformunda öğretim görür.

2 – IELTS Life Skills Sınavı (2 kişi Özel Ders):

IELTS Life Skills sınavı konusunda ki GRUPLARA IELTS Life Skills sınavı hazırlık  departmanlarında  IELTS Life Skills sınavı için kurulan özel bölümlerimizde şayet bu programa 2 kişi olarak katılmak isteyen olursa, onlara IELTS Life Skills sınavının çözüm teknikleri ve püf noktalarını da  Grup IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) , vize veya göçmenlik başvurusunun bir parçası olarak İngilizce konuşma ve dinleme yeteneklerini  IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) ,nde açıklayan , IELTS Life Skills sınavı   için yapılan seminerlerde IELTS Life Skills sınavı dalındaki IELTS Life Skills sınavı hazırlık platformunda verilen IELTS Life Skills sınavı seminerlerinde dinleme parçalarının çözümü konusunda ve konuşma bölümünde yapılan çalışmalarla öğrenciyi her iki açıdan da IELTS Life Skills sınavı için geliştiren ve onların konuya hakim olmalarını İngilizce Dersleri ile sağlayan  IELTS Life Skills sınavı programları uygulanarak Temel IELTS Life Skills sınavı   için yapılan seminerlerde IELTS Life Skills sınavı dalındaki Toplu IELTS Life Skills sınavı hazırlık platformunda Bireysel IELTS Life Skills sınavında başarılı olmaları sağlanır.

IELTS Life Skills Sınavı Programı , IELTS Life Skills A1 Test Hakkında

IELTS Life Skills sınavı adaylarından İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) A1 veya B1 seviyesinde kanıtlamaları istenen  bir sınavdır.

IELTS Life Skills sınavına müracaat edilmeden   önce , başvuru yapacağınız vize kategorisine göre dil için istenen gereksinimlerin kontrol edilmesi istenir. Bunun için de Guidance on Applying for UK Visa bu siteden lazım olan araştırmaları gerçekleştirerek bilgilenmelisiniz.

IELTS Life Skills İçeriği ;

IELTS Life Skills 2 aşamada uygulanan bir sınavdır ,
IELTS Life Skills – A1 Speaking and Listening
IELTS Life Skills – B1 Speaking and Listening
Sınavın bu bölümleri  karşı karşıya  yapılır. Sınav sırasında yanınızda bir examiner ve başka bir sınava giren aday bulunur.
IELTS Life Skills sınavı, sınava giren kişinin  İngilizce konuşulan ülkede günlük iletişim becerilerini nasıl kuracaklarını aktarır.
Sizden günlük yaşamda geçen kısa konuşmalara katılmanız istenir , bu konuları şöyle sıralayabiliriz,
kişisel detaylar , deneyimler ,
aile ve arkadaşlar ,
alış veriş,
iş ,
sağlık ,
boş zaman aktiviteleri ,
eğitim ,
ulaşım,
IELTS Life Skills sınavının her aşaması sınav dinleyip cevaplama , anlama ve diğer insanlarla konuşmayı organize edecek şekilde tasarlanmıştır.
A1 Seviyesi konuşmayı dinleme ve cevaplama basit cümlelerle bir olayı anlatabilme , düz cümle, soru cümlesi kurabilme, basit cümlelerle iletişim , belli konularda duygu ve düşüncelerini anlatabilme, başkalarıyla irtibat kurabilme gibi içerikler sınanır.

IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) ünitelerimizde Yapılması gerekenler;

Tanımlama,
Fikir verme,
kişisel fikirleri verme,
tercihleri belirtme ,
yorumlama,
eleştirme,
bilgi sorma ve açıklama yapma,
aynı fikri paylaşma ya da karşı çıkma ,
açıklama yapma , sebep verme ,
karar verme,
öneride bulunma ,
seçme

B1 seviyesinde , konuşulan dili dinleme ve yanıt verme  , doğrudan cevap verme , anlatabilme , açıklama yapma .
Bilgi alışverişinde bulunma , duygu ve fikirleri açıklayabilme , duruma uygun dili kullanabilme ,
Bir kaç kişi ile fikir paylaşımında bulunma , diğerlerini cevaplayabilme , ortak noktalar üzerinde durma ,
A1 e ek olarak B1 içeriği ,
karşılaştırma yapabilme ,
zıtlıkları belirtme , sebep sonuç açıklama ,
öncelikler üzerinde çalışma ,
planlama,
ikna etme,
anlatma,
geçmiş ve gelecek olayları anlatma ve sorular sorma ,
gelecek ihtimal cümlelerini kurabilme ,

 

 IELTS Life Skills sınavı ( IELTS Yaşam Becerileri ) 

bilgiyi elde etmeyi,
bilgiyi aktarma,
iletişim kurabilme,
tartışmada yer alma amacıyla kullanılır.

IELTS Life Skills sınavı sırasında , cevaplama yapabilmek amacıyla notlar almanıza müsaade edilir.
Sınav 2  aşamadan meydana gelir , ilk aşamada bazı konular hakkında  soru sorma ve  cevap verme  üzerinde durulur,
ikinci bölümde ise , dinleme ve konuşma birbirleriyle bağlantılandırılır.
A1 ve B1 seviyelerinde Cd ile sorular sorulacaktır, dinleme yaparken notlar alabilirsiniz. Daha sonra da CD de dinlediğiniz konu ile alakalı sorular sorulacaktır.
B1 de ise, diğer aday ile bir aktivite planlamanız istenecektir. IELTS Life Skills sınavının günlük İngilizce ‘ yi nasıl iletişimde kullanacağınız ölçülür. Bu nedenle sizden beklenen İngilizceyi ne derce  iyi kullanabildiğiniz ve başkaları ile iletişim kurma konusunda ne  derecede  iyi olduğunuzdur.

IELTS Life Skills – A1 Speaking and Listening – 16–18 dakika
IELTS Life Skills – B1 Speaking and Listening – 22 sürmektedir.
IELTS Life Skills test sonuçları 6 gün içinde elinize ulaşır. Sonuçlar kaldı ya da geçti diye belirtilir.