IELTS Özel Ders eğitim merkezindeki DENİZLİ IELTS Özel Ders birimlerimizde uygulanan DENİZLİ IELTS Özel Ders....

IELTS ÖZEL DERS PLATFORMU

IELTS ÖZEL DERS PLATFORMUNDA IELTS ÖZEL DERSLE EĞİTİM

1 – IELTS Özel DERS – Birebir DENİZLİ IELTS Özel DERS

2 – IELTS Özel DERS – 4 Öğrenci İle DENİZLİ IELTS Özel DERS

IELTS Nedir?

IELTS özel ders birimlerimizdeki  IELTS özel ders seanslarında   IELTS‘in tam biçimi Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemidir şeklinde anlatılır.. Sistem, anadili İngilizce olmayan ve İngilizce‘nin iletişim aracı olduğu ülkelerde okumak veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil uzmanlığını ölçer. Yeni kullanıcılardan uzman kullanıcılara kadar uzanan dokuz bantlı bir ölçeğe sahiptir. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve hatta ABD gibi ülkeler, ülkeleri için göç eden öğrenci ve işçiler için IELTS‘i kabul etmektedir.

Diğer derslerin aksine, IELTS, derslerin aktiviteye dayalı öğrenmeye daha fazla vurgu yaptığı ‘öğretmen merkezli’ bir müfredat yerine ‘öğrenci merkezli’ bir metodoloji kullanır. IELTS, öğrencilerin İngilizce iletişim düzeyini ölçtüğü için, diğer bazı faktörler de IELTS sınıflarının kalitesini belirler ve IELTS özel ders kurumu , sizin için doğru sınıfı seçme konusunda size en iyi seçeneği sunar. Başarılı bir  IELTS özel ders için dersleri yöneten öğretmenlerin bazı içsel özellikleri gereklidir. IELTS özel ders kurumu, yalnızca sizin için doğru öğretmeni seçmekte uzmanlaşmakla kalmaz, aynı zamanda onları  IELTS özel ders için yakınınızda bulmanızı da sağlar.

IELTS derslerini yürütmek için en iyi öğretmenler nasıl seçilir?

Eğitmen bir denetleyici olmalıdır: Dil yeni olduğundan ve yerel olmadığından, öğretmen sınıfın kontrolünü ele almalıdır. Daha önce IELTS özel derste sadece öğrenci merkezli bir , IELTS özel ders programı olduğu, ancak sınıfı yönetmek veya kontrol etmek olduğu belirtilmiş olsa da, IELTS öğretmeni buna karşı münhasır sorumluluğu IELTS özel derste üstlenir. Bu gereklidir çünkü IELTS özel ders için bir öğretmenin yüksek sesle okuma tekniği ve açıklamaları öğrencileri onu takip etmeye teşvik eder ve öğretmenin  IELTS özel dersteki karizması öğrencileri bu yaklaşım konusunda rahat ettirir.

Eğitmen organizatör olmalıdır: Başarılı bir IELTS sınıfı için çeşitli aktivite temelli dersler gereklidir. IELTS özel ders Programında tanıtılan faaliyetler, talimat vermeyi, eylemleri başlatmayı, bunları bir zaman çerçevesi içinde kapatmayı ve geri bildirim vermeyi içerir. Sadece iyi organize olmuş bir IELTS öğretmeni  IELTS özel dersle bunu yapabilir.

Eğitmen iyi bir değerlendirici olmalıdır: IELTS Özel derse katılan öğrenciler, okuma, yazma, konuşma ve dinlemede doğru İngilizce üretmede yeterince yetenekli olup olmadıklarını bilmek isterler.  Birebir IELTS özel derste Bir değerlendirici olarak, yetkin bir eğitmen onlara  IELTS özel derste anında geri bildirim verir, hatalarının farkına varmalarını sağlar,  IELTS özel derste hataları düzeltir ve sonunda değerlendirir. IELTS özel dersteki IELTS Eğitmeni, performansları konusunda oldukça hassas oldukları ve gerekli desteğe ihtiyaç duydukları için öğrencilerle adil ve tutarlı olmalıdır.

Eğitmen yönlendirmeye hazır olmalıdır: Öğrencilerin  IELTS özel derste ne söylemek veya ifade etmek istedikleri konusunda kafalarının karıştığı zamanlar vardır. Üretmek istedikleri fikirlere de takılıp kalırlar.  IELTS özel derste eğitmen, inisiyatifi onlardan alarak değil, IELTS özel derste teşvik ederek öğrencileri nazikçe teşvik eder. Bazen öğrenciler kelimelerin tükendiğini hissederler ve bir duyguyu ana dillerinde ifade etmeye çalışırlar. Bu, bir IELTS öğretmeninin bir suflör olarak zekice performans gösterdiği uygun zamandır.

Eğitmenin de katılımcı olması gerekir: Öğrencileri güven içinde götürmek için bazen  IELTS özel dersle bir öğretmenin de onlarla birlikte katılımcı olması gerekir. Kelime oyunlarında, mantıklı cümleler kurmakta veya toplam bir düşünce sürecinde olabilir. Öğrencileri IELTS özel derse katılmaya ve rekabetçi bir ruh halinde olmaya teşvik eder. Eğitmen , IELTS özel derste öğrencilerle birlikte yer alırken IELTS öğretmeni asla onlara hükmetmez, sadece bir rakip rolü oynar.

Eğitmen bir kaynak ve kolaylaştırıcıdır: Eğitmen, öğrencilerin dili kendi başlarına öğrenmeye istekli olmalarını , IELTS özel derste teşvik eden etkinlikler tasarlar. Kaynak sağlayarak,  IELTS özel dersle öğretmen öğrenciler için kendi kendine öğrenme tekniklerini teşvik eder. Yukarıda  IELTS özel derste belirtilen sorunun aksine, IELTS öğretmeni herhangi bir müdahale veya kesinti olmadan onu herhangi bir aktiviteye dayalı öğrenme metodolojisinden tamamen çeker. IELTS özel ders için burada öğretmen sadece öğrencilere kaynak sağlayan bir kolaylaştırıcı olarak çalışır.

Eğitmen bir gözlemci ve izleyicidir: IELTS özel derste Eğitmen, öğrencilerin etkinliklerini ve ilerlemelerini sessizce gözlemler ve izler. Öğrencilerin omuzlarına bilgi yığınları yüklemek  IELTS özel derste bir öğretmenin işi değildir. Bunun yerine, öğrencilerdeki sınırlı dil kaynağı ile , IELTS özel derste ilerleme hızının ne olduğunu izlemelidir. Sözlü iletişimi gözlemlemek, onları incelemenin en iyi yoludur ve IELTS özel derste yazma becerilerini izlemek öğretmene öğrencilerin  IELTS özel dersteki gelişimi hakkında bir fikir verir.

Eğitmen, öğrenciler için bir model olmalıdır: IELTS özel derste Eğitmenler, özellikle anadili İngilizce olan veya anadili İngilizce olmayan ve hatta İngilizceyi iyi bilen IELTS özel ders öğretmenleri, muhtemelen dilin öğrencilerin gözündeki yansımasının tek kaynağıdır.  IELTS özel derste, Öğrencilerin karşılaştığı tek akıcı İngilizce konuşanlar onlar.  IELTS özel derste Onlara göre öğretmen, dilin, gramerin, kelime dağarcığının, telaffuzun ve ses bilgisinin kaynağıdır. Bir öğretmen  IELTS özel ders için sadece gençleri değil yetişkin öğrencileri de etkileyecek kadar IELTS öğretmeni karizmatik olmalıdır.