IELTS Sınavı Nedir yada Nedir IELTS Sınavı konusunu bilmeyen test katılımcıları öğrensin diye.

IELTS Sınavı Nedir, Nedir IELTS Sınavı ?

IELTS Sınavı Nedir Konusunda Bilinmesi Gereken Her Şey

IELTS Sınavı Nedir yada Nedir IELTS Sınavı Diye sorulunca IELTS Sınavının İki Türü vardır:

  • Akademik
  • Genel Eğitim
  • IELTS Sınavı Nedir yada Nedir IELTS Sınavı konusunu bilmeyen test katılımcıları, puanlar birbirinin yerine kullanılamadığından, hangi modülün amaçları için gerekli olduğunu önceden bilmelidir. IELTS Sınavı Nedir yada Nedir IELTS Sınavı konusunun yanıtında  Her testin süresi iki saat kırk beş dakikadır.
  • Genel anlamda,IELTS sınavı eğitim merkezimizdeki IELTS sınavı birimlerimizde eğitimini verdiğimiz IELTS Sınavı eğitim merkezimizde öğrencilere İngilizce dersleri ile sürekli  eğitimini verdiğimiz, IELTS, İngilizce‘nin birincil iletişim dili olduğu bir ülkede okumak, yaşamak veya çalışmak isteyen kişiler tarafından alınır. İşte IELTS Sınavı Nedir sorusunun yanıtı budur. IELTS Sınavı Nedir sorusunun yanıtı  özellikle, IELTS test bireylerin üç temel sınıflandırması tarafından alınır:
  • IELTS Sınavı Nedir yada Nedir IELTS Sınavı konusunun yanıtı, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Güney Afrika, Avustralya veya Yeni Zelanda’da İngilizce eğitim veren bir okulda, üniversitede veya yüksek okulda eğitim alması gereken kişiler Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda gibi ülkelere göç başvurusu yapmak isteyen kişiler
    Çeşitli ülkelerdeki mesleki derneklerin veya düzenleyici kurumların ön koşullarını yerine getirmek için İngilizce yeteneklerini kanıtlaması gereken kişilerdir.

Bilgisayar Tabanlı IELTS:

Bilgisayar tabanlı IELTS, adından da anlaşılacağı gibi, geleneksel olarak IELTS ile ilişkili olan kalem ve kağıt testi yerine bilgisayarda alınan IELTS‘dir. Yapı, desenler ve sorular kalem ve kağıt versiyonu ile aynı kalır. IELTS sınavına nasıl rezervasyon yaptığınız bile değişmez.

IELTS Sınav Müfredatı:

  • IELTS sınavı eğitim merkezimizdeki IELTS sınavı birimlerimizde eğitimini verdiğimiz IELTS Sınavı eğitim merkezimizde birçok dil testinde olduğu gibi IELTS sınavının dört modülü vardır. IELTS Sınavı Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma bölümlerinden oluşur. IELTS Testi, cümle yapıları, dilbilgisi, kelime bilgisi ve dilin genel kullanımı da dahil olmak üzere dilin bu çeşitli yönlerinde sınava girenlerin yeterliliğini değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

IELTS Sınav Düzeni:

IELTS için, rakip TOEFL‘den farklı olarak, IELTS Konuşma modülünün sınav günü diğer üç modülden ayrı bir günü vardır. Bu, bir günde üç modüle, okuma, yazma ve dinleme anlamına gelir. IELTS Konuşma modülü için ayrı bir randevu alınır. Tek bir günde uygulanan  üç modülün toplam süresi 2 saat 30 dakika. IELTS Konuşma modülü, herkes için 10 ila 20 dakika arasında değişen farklı bir süreye sahiptir.

IELTS Hazırlığı:

IELTS sınavına hazırlanmak için en çok kelime ve dil bilgisi üzerinde çalışmak gerekir. Ancak, dilin orta seviyeye ulaşmadan önce anlaması gereken birçok yönü vardır.

IELTS Sınav Ücretleri:

IELTS ücretleri, bulunduğu ülkeye ve ülkeye göre değişir. Ücretler 170 – 180 $ arasında değişebilir.

IELTS Sınav Tarihleri:

IELTS testi için sabit bir sınav yoktur. Aday, en yakın IELTS sınav merkezini seçmeli ve bu günlerde mevcut olan tarihlerden rezervasyon yapmalıdır.

IELTS Kaydı:

IELTS sınav kaydı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak yapılabilir, ancak öğrencilerin çoğu çevrimiçi ve uygun bir yöntem olduğu için çevrimiçi olmayı tercih eder. Adayların takip etmesi gereken bir IELTS sınavına kaydolmak için adım adım takip edilecek bir süreç var.