IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer konusunda açıklama

IELTS sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer Konusunda Açıklamalar

IELTS sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer Hakkında Ayrıntılar

IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer şeklindeki konuşmalarda IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer tarzında birçok öğrenci tarafından sıkça sorulan bir sorudur, ancak cevap mevcut yeteneğinize ve hangi puana ulaşmanız gerektiğine bağlı olarak özneldir. Genel olarak 6,5’i hedefleyen bir öğrencinin daha yüksek puan alması gereken bir öğrenciden daha fazla iş yapması gerekebilir, çünkü mevcut yetenekleri daha kötüdür.

IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer sorusuna yanıt, Öğrencilerin temel gramer, okuma hızı, test stratejileri ve yazma becerilerine odaklanarak IELTS sınavına hazırlanmak için en az 6-8 hafta geçirmelerini öneriyoruz. IELTS sınavının her bölümü farklıdır , bu yüzden sizden ne beklendiğini tam olarak anladığınızdan emin olun.

Yazma yeteneğinizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bu dört ipucu puanınızı artırmanıza ve hazırlıklı olmanıza yardımcı olabilir.

1. Bir IELTS sınav tarihi seçmeden önce zaman ayırın

IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer şeklindeki konuşmalarda IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer tarzında birçok öğrenci tarafından sıkça sorulan soruya yanıt IELTS Sınavına Hazırlanmak  için yeterli zaman ayırmanız önemlidir şeklinde olur. İki, dört veya beş hafta uzakta olup olmayacağına karar vermek için zaman ayırın – size bir hedef belirleyin, çünkü size bir amaç vermeniz önemli. IELTS Sınavına Hazırlanmak Ne Kadar Zaman Sürer sorusunun yanıtı dört haftadır .IELTS yazma sınavına hazırlanmak için fazlasıyla yeterli .

2. IELTS dersleri alın

IELTS sınıfları daha hızlı öğrenmenize ve sizi doğru yola koymanıza yardımcı olabilir. Bu, alakasız alanları incelemekten kaçınacağınız ve yaygın hataların hızlı bir şekilde düzeltileceği anlamına gelir. Öğretmenler ayrıca güveninizi geliştirmenize yardımcı olabilir ve İngilizcenizin genel kalitesi artar. Yazma becerilerinizi değerlendirmek için bir  IELTS uygulama testine  katılın.

3. Yazınızı planlayın

Yazma bölümünde iki soruya cevap vermelisiniz – birinci görev ve ikinci görev. Birinci görev, 20 dakika harcamak zorunda olduğunuz 150 kelimelik bir sorudur. Size pasta grafik, çubuk grafik, diyagram, harita vb. Verilecektir ve ikinci görev, 40 dakika harcamanız gereken 250 kelimelik bir deneme sorusudur. Size bir konu verilecek ve kısa bir makale yazmanız gerekecek.

 

4. Doğru dil bilgisi ve yazımı kullanın ve resmi olarak yazın

Doğru ve biçimsel İngilizcenin kullanılmasına büyük önem verilmektedir. Yanlış yazım ve noktalama işaretleri kullanılırsa genel puanınız cezalandırılır. Konuşma diline özgü kelimeler ve ifadeler kullanmamaya çalışın

Eğitimini bir İngiliz ortaokulundan bitiren bireylerin hazırlanmak için genellikle daha az zamana ihtiyacı olurken, akıcılığı olmayan kişilerin dört aya kadar ihtiyacı olabilir. Önce dili kavramak ve daha sonra IELTS sınavına hazırlanmak çok önemlidir.

Mevcut seviyenizi ve okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileriniz üzerinde ne kadar çalışma yapılması gerektiğini değerlendirmek için bir IELTS uygulama testi yapmanızı öneririz . IELTS‘e hazırlanmak için yardıma ihtiyacınız varsa, IELTS derslerine kaydolun veya bugün IELTS Akademik Eğitim  uzmanıyla tutarlı bir toplantı düzenleyin