İngilizce de Okuma Konusu

İngilizce de Okuma Faydalı

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri )

İngilizce de Okuma konusuna önem vermeyenlerin ve İngilizce de Okuma olayına önem vermedikleri halde yinede İngilizce öğrenmek isteyenlerin en çok ihmal ettikleri dilin dört temel unsurundan biri olan İngilizce de  okuma parçalarını okuyarak anlamak İngilizce de Okuma konusunda yaptıkları yanlışlardır. İngilizce  öğrenmek demek İngilizce de Okuma olmadan olmaz demektir. Dört temel unsur olan İngilizce de Okuma, yazma, dinleme ve konuşma konusunda yapılan çalışmaların bir araya mükemmel bir şekilde getirilmesidir.

İngilizce Konuşmak Dili Bilmek Anlamına Gelir mi 

Dikkat ederseniz bu dili  öğrenmek isteyenlerin yüzde yüze yakın bir kısmı İngilizce de Okuma değil konuşmak için ister  ve İngilizce konuşmanın dili  öğrenmek ve bilmek olduğunu sanır. Oysa bir dili bilmek demek yukarıda değindiğim dört ana unsurun yani İngilizce de Okuma, yazma, dinleme ve konuşmanın bir arada öğrenilmesidir. Bu dört  unsurun yan yana gelmesi gerçek İngilizceyi ortaya çıkarır. İngilizce öğrenmek için kurslara giden yada İngilizce özel ders alan insanlar acaba neden İngilizce öğrenmek istiyorlar. Diyelim ki konuşmayı öğrendin sana gelen en ufak bir metni İngilizce de  okuma bilmediğinden okuyamıyorsan ve İngilizce de Okuma konusunda ne dediğini çözemiyorsan dili konuşmanın ne yararı olabilir ki ?

Bir işe  İngilizce bildiğin için alındığında şirkete gelen bir İngilizce metni İngilizce de  okuma bilgin olmadığı için okuyamıyorsan ve anlayamadığın için bir cevap yazamıyorsan senin İngilizce bilgin  hiçbir işe yaramaz. Bu nedenle İngilizce eğitim aldığın sürece İngilizce de Okuma ve anlama konusuna özel bir önem vermen gerekir. Elbette ki İngilizce de Okuma işini başarabilmen için çok iyi gramer bilmen ve akademik kelime haznenin çok iyi olması gerekir. İngilizce de Okuma, ve İngilizce de Okuduğunu anlama konusu özellikle çalışma hayatında hayati bir öneme sahiptir.