İNGİLİZCE DERS SAYISI OKULLARDA YETERLİ Mİ KONUSUNDA GÖRÜŞLER

İngilizce Ders Sayısı Okullarda Yeterli mi Konusunda Fikirler

1 – İngilizce Ders ( Birebir Özel İngilizce Ders )
2 – İngilizce Ders ( 4 Kişilik Gruplarla İngilizce Ders )

1 – İngilizce Ders ( Birebir Özel İngilizce Ders ):

Genelde sorulan sorular İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi değil mi , İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi  yoksa az mı, İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi  veya fazla mı şeklinde  olduğundan, kurumumuzda ki İngilizce ders platformunda verilen özel İngilizce dersi kapsamında birebir özel İngilizce ders almak isteyen öğrencilere içeriğinde bulunan İngilizce öğretme ile ilgili tüm yöntemleri öğrencinin öğrenme aşamasında onun lehine kullanan ve en seçkin ve en etkin eğitmenlerin uyguladığı programlar aracılığı ile İngilizce ders verilir.

2 – İngilizce Ders ( 4 Kişilik Gruplarla İngilizce Ders ): 

İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi yoksa İngilizce ders sayısı okullarda yeterli değil mi acaba şeklinde ki  kaygı dolu sorunun cevabı İngilizce ders sayısı okullarda yeterli değil olacağından bu nedenle İngilizce ders sayısı yeterli olmadığı için İngilizce ders departmanında toplu İngilizce ders almak isteyenlere uygulanmakta olan İngilizce dersi kapsamında 4 öğrenciden kurulan gruplarda yer alarak İngilizce ders almak isteyen öğrencilere  İngilizce öğretmeyi bilen en yetkin eğitmenlerin gözetim ve denetiminde uygulanan programlarla İngilizce ders verilir.

İngilizce Ders Sayısı Okullarda Yeterli mi Konusunda Görüşler

İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi konusunda ileri sürülen bir çok fikir ve görüşler var. İngilizce ders sayısının yeterli olmasında elbette okulların içinde bulundukları fiziki koşullarında çok büyük önemi var. Bazı okullar öyle güzel ve uygun fiziki koşullara sahipler ki onlara şu anda uygulanan İngilizce ders sayısı yeterli olabilir. Ama bazı öyle okullar var ki fiziki koşullarının bozuk, eksik ve zayıf olması nedeni ile İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi diye sorulabilir. Bu durumda Genelde sorulan sorular İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi değil mi diye sormamak için yapılacak tek şey  ülkede ki tüm okullarda aynı fiziki koşulları sağlamak olmalı. 

İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi değil mi gibi, bu tür bir tartışmanın yada fikir teatisinin  yapılması abesle iştigal olur kanısındayım. Zira, özellikle Anadolu da ki okulları düşünecek olursak sayıları bir kenara atalım önce İngilizce öğretmeni açığını kapatmak gerekir. Elbette, bu  açık kapatılırken, okulu bitiren her öğretmenin İngilizce öğretmeni nitelik ve özelliği taşımadığını da dikkate alalım. Her derste olduğu gibi öğretmeyi bilen öğretmen açığı var ülkede. Bazı derslerin  öğretmen açığı sayı olarak yok sayılabilir. Ama bu öğretmenlerin acaba yüzde kaçı öğretmeyi biliyor. İngilizce ders sayısı okullarda yeterli mi sorusunun diğer bir yanıtı da bu.   Bu çok önemli bir konu.