İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkında İstanbul da son günlerdeki çatışma.

İNGİLİZCE DERSLERİ HAKKINDA FİKİRLER 

İngilizce  Dersleri Hakkında Görüşler

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkında İstanbul da son günlerde  kimselerin pek anlam vermediği , farkına varılması istenmeyen İngilizce  Dersleri Hakkında gizli saklı bir çatışma sürüp gidiyor. İngilizce dersleri hakkında ki bu gizli savaş   İngilizce özel ders veren öğretmenler arasında olduğu gibi,  İngilizce  eğitimi veren İngilizce kursları arasında da İngilizce  dersleri hakkında sinsi bir çatışma var. Elbette İngilizce  dersleri hakkındaki bu  çatışmanın hangi konuda olduğu bir merak konusu. Söylemeye gerek var mı İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkındaki söylentilerde  ” çıkar çatışması ” İngilizce  dersleri hakkındaki bu eylemlerin arkasında yatan.

İngilizce dersleri ile araştırmaların Sonucu

İngilizce  dersleri hakkında İstanbul da İngilizce  dersleri hakkında yapılan çatışmalar sonucunda varılan nokta vahim, İngilizce  Dersleri Hakkında söylenenler çok üzücü ve kapkaranlık. Bundan yıllarca öncede İngilizce özel  ders isteyen ve  İngilizce Dersleri alan öğrenciler ve bu öğrencilerin anne ve babaları vardı. Ama İngilizce  Dersleri Hakkındaki kurallar bu günkü gibi işlemezdi. Herkesin bildiği, hissettiği fakat yazılı olmayan İngilizce  dersleri hakkında  kurallardı bunlar. İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkındaki yorumlarda veliler çocukları adına İngilizce öğretmeni bulur, İngilizce  dersleri hakkında konuşulur ve her konuda anlaşmaya varılır sonrada İngilizce dersleri başlardı. O zaman delikli tüfek yoktu. İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkındaki mertlik bozulmamıştı. İngilizce  dersleri hakkında verilen tüm sözler tutulur, her iki tarafta üzerine düşen sorumluluğun  bilincinde olur  ve İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkında tüm görevini yerine getirirdi. İngilizce Öğretmenleri daha çok birilerinin tavsiyesi ile bulunur ve çocuk eti senin , kemiği benim mantığı ile İngilizce Dersleri için  hocaya teslim edilirdi. Hoca da teslim aldığı öğrenciyi kendi evladı gibi benimser ve onun İngilizce konusunda gelişmesi için elinden gelen tüm gayreti ve fedakarlığı sergilerdi. Kutsaldı bu hocalar. Elleri öpülecek, arkalarından ağlanacak İngilizce öğretmenleriydi.

İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkında Giderek, delikli tüfek çıktı ve mertlik bozuldu. INTERNET. Şimdi İngilizce özel ders , İngilizce akademik sınavlara hazırlık gibi yüksek seviyede ders almak isteyenler, internete giriyor ve ders almak istediği İngilizce öğretmenini orada arıyor. Bulduktan sonrada İngilizce  Dersleri Hakkında sorunlar başlıyor. Bulduğu öğretmeninin ne olduğu, kalitesi, geçmişte neler yaptığı hatta öğretmen olup olmadığı bile belli olmayan birine İngilizce Dersleri ile İngilizce  dersleri hakkında bir şey bilmeden kendini ve geleceğini emanet ediyor. İşte bu anda devreye maddiyat giriyor. Ders  verenler artık  bir sektör oluşturmuş halde. Eğitim maddiyata dayalı bir sektör haline dönüştüğünden beri,İngilizce  dersleri hakkında  yapılan konuşmalarda İngilizce  dersleri hakkında kötü düşünenler ile  İngilizce dersleri  verenler bir çıkar çatışmasına girdi.

Bir Ielts özel ders için , biri  Bebek semtinde öğrenciden 200 dolar istiyor diğeri her ders için 150 – 200 Türk lirası istiyor. Bunlar verilen eğitimin ve yapılan işin karşılığı , olmaktan uzak. Rakamlar , fiyatlar fazla. Sen daha fazla, hayır ben daha fazla alacağım gibi  başlayan bir çıkar çatışması. Arada kalan öğrenci ve velisi. Eğitim bir sektör olmak zorunda mı acaba ? Eğitim vermek , bir öğretmen olmak insanlar arasında bir ayrıcalıktır. Bu tür bir işte bu tür çıkar çatışması olmalı mı ? İngilizce  Dersleri Hakkında konusunda sorgulanmalı bunlar.