İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir Açıklaması

İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir, Sorgulama

1 – Özel İngilizce Dersleri ( Birebir – Teke tek – Özel İngilizce Dersleri
2 –   Özel İngilizce Dersleri ( 4 kişilik Gruplarla –  
Özel İngilizce Dersleri

  İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir  hakkında herkes bir şey söyler.  İngilizce öğrenmeye başlayan herkesin kafasındaki soru işaretlerinden biridir ” İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir ve İngilizce kelimeleri Nasıl ezberleyeceğim ” düşüncesi. İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir konusunda düşüncelerinizin arasına İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir  fikrinide eklemek zorundasınız . ” Bu kelimeleri ben nasıl kullanacağım ”’ İngilizce de bağımsız kelime ve ifadeler de vardır bunları da öğrenmek zorunludur. Kelimeler öğrenmek de önemlidir. Bu da ayrı uğraş gerektirir. Kelime öğrenmek için yapılabilecek çalışmalar:

· Sözlük okumak:

 İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir yanıtları arasındadır bu konu. Sözlük okumak bir hayli öneme sahiptir.. Çay veya kahve içerken sözlük okuyabilirsiniz. Bu çalışma için bir sözlük ayırabilir ve notlar alarak okuyabilirsiniz. Sözlüğü baştan sona okumanız gerekmez. Hoşunuza giden, ilginizi çeken ve bir şekilde kendinize yakın hissettiğiniz kelimeleri okuyup bu kelimelerle bir yakınlık,bağlantı kurarak  ” İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir ve İngilizce kelimeleri Nasıl ezberleyeceğim ” diyerek çalışabilirsiniz  Bu çalışma da amacınız kelimeleri tamamen öğrenmek olmamalı, kelimelerle tanışmak olmalı.

 

· Resimli sözlükler:

Resimli sözlükler de çok faydalıdır. Bu tür sözlüklerde , bir kelime grubunu resimlerle verirler. Söz gelimi çocuk odası resmi ve oradaki eşyaların İngilizce karşılıkları verilir. Kelimeleri anlamlı gruplar içinde öğrenmek daha verimlidir.

 

· Kelime ezberlemek:

İngilizce Dersleri içinde İngilizce Kelimeler Nasıl Öğrenilir ve İngilizce kelimeleri Nasıl ezberleyeceğimin yanıtı kelimeleri kartlara yazarak ezberleyebilirsiniz olur. Her karta bir kelime yazmak şartıyla, kartın bir yüzüne kelimeyi diğer yüzüne de anlamını yazabilirsiniz. Bu kartlara her gün 10 kelime ekleyebilirsiniz. Ezberlediğiniz kelimeleri ayrı bir yere koyarsınız, onların zamanla arttığını görmek size heyecan ve keyif verir. Kelime ezberlemek basit olarak görünebilir ama oldukça etkin ve  zevk verici bir yöntemdir. 

· İngilizce Hikâye kitapları okumak: 

Öykü kitaplarını anlayacağınız düzeyin bir derece üstünde seçin ve sözlüğe bakmadan metin içinde anlamaya çalışın. Anlamakta zorluk çektiğiniz veya kelimeyi merak ettiğiniz zaman sözlüğe bakın. Bir öykü kitabından verimli yararlanmak, onun içinde geçen her kelimeyi anlamak anlamına gelmez. Aksine profesyonel dilciler, her kelimeyi anlamayı beklemeden metindeki mesajı anlamaya çalışırlar. Çünkü anlam, kelimeler üstü bir kavramdır.

· Yoğun okuma:

İlgilendiğiniz bir konuda biraz ağır bir metin alıp sözlük yardımıyla okuyun. Her kelimede sözlüğe bakabilirsiniz. Metni tamamen çözmeye çalışın. Her kelimeyi inceleyin. Fakat yukarıda verilen ve öykü kitaplarıyla ilgili çalışmayı daha çok yapın. Metin okumakla sadece kelime öğrenmekle kalmaz ayrıca kelimelerin nasıl kullanıldıklarını da öğrenirsiniz.