İngilizce Dersleri Neden Önemlidir konusunda yapılan açıklamalar

İngilizce Dersleri Neden Önemlidir Konusunda Açıklamalar

İngilizce Dersleri Neden Bu Kadar Önemlidir Konusunda Bilgiler

İngilizce ve İngilizce Dersleri Neden Önemlidir konusunda yapılan çalışmalara göre Ortaokul, lise kolej veya lisansüstü okulda  İngilizce dersi alıyorsanız, özellikle İngilizce’nin alakasız olduğunu düşündüğünüz bir alanda eğitim almayı veya çalışmayı planlıyorsanız, İngilizce derslerinin neden önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Bir İngilizce dersi almanın en önemli nedeni, neredeyse tüm alan ve kariyerlerle ilgisidir. Konuşma, yazma veya eleştirel düşünmenin gerekli olduğu her yerde, İngilizce   faydalıdır.

Kritik düşünce
İngilizcede İngiliz edebiyatını incelemek, karakterlerin motivasyonlarını, kültürel bağlamlarını ve hikayelerin çizim satırlarındaki çeşitli eylemlerin nedenlerini ve etkilerini anlamanıza neden olur . Edebiyatı etkili bir şekilde analiz etmeyi öğrenmek sadece kitap, müzik ve filmden nasıl daha iyi yararlanacağınızı değil, aynı zamanda ailenizde, mahallenizde ve çevrenizdeki dünyada meydana gelen olayların nedenlerini ve etkilerini daha iyi nasıl anlayacağınızı öğretir. İngilizce Dersleri Neden Önemlidir çünkü İngilizce dünyanızı nüans ve inançla anlamayı öğretir.

Yakın okuma
Öğretmenler sizden İngilizce  derslerindeki bir hikayeden bir şiiri veya bölümü yakından analiz etmenizi istediklerinde, ödev genellikle sizden yavaşça okumanızı ve metaforları aramanızı, kelimelerin seslerini duymanızı ve metnin içinden mümkün olduğunca çok anlam bulmanızı ister.  Yakın okuma, talimatları okumak, sözleşmeleri okumak, hangi otelde kalacağına karar vermek veya bir ipotek seçmek gibi günlük görevler için önemli olan satırlar arasındaki bağlantıyı öğretir.

Yazı
Çoğu insan İngilizce derslerinde iyi yazmayı öğrenir. Kendinizi kısaca, doğru ve inandırıcı bir şekilde ifade etmeyi öğrenmek, sadece bir değerlendirme testi veya derecelendirme testi olmadığı gibi  değerlendirme tablosunu kontrol etmek için bir kutu da değildir; saygı duyulan e-postalar yazmayı, iletişimin gerekli olduğu herhangi bir kariyere girmeyi veya   otorite ile konuşmayı umuyorsanız, iyi yazmayı öğrenmek önemlidir.

Kültür
Öğrenciler, kendi ve diğer kültürleri hakkında sadece İngilizce dersinde kültürel olarak ilgili literatürü okuyarak değil, öğrencilerin varsayımlarını yeniden düşünmelerine yardımcı olmak için öğrencilerin önyargılarını, duygularını ve insan kültürleri hakkındaki önceki bilgilerini temel alan tartışma ve yazma alıştırmaları yoluyla da öğrenirler. İngilizce  dersleri, çeşitliliği takdir etmenize, duyarlılığı geliştirmenize ve belki de en önemlisi, yazı ve eleştirel düşüncelerinizle kültürün geleceğine katkıda bulunmanıza yardımcı olmak için önemlidir.

Kelime ve Dil Bilgisi
İngilizce, okuma ve yazmayı vurguladığından, İngilizce dersini ciddiye alırsanız kelime dağarcığınız artar ve İngilizce dil bilginiz gelişir. Ne kadar çok kelime parmaklarınızın ucunda olursa  cümleleri ne  kadar doğru şekilde ve  ne kadar  rahat kullanırsanız, başkalarıyla iletişim kurmanız o kadar kolay olacaktır.