İngilizce Dersleri ve Çocuklar için özel hazırlanan İngilizce Dersleri ve Çocuklar programları..

İngilizce Dersleri ve Çocuklar Hakkında

İNGİLİZCE DERSLERİ VE ÇOCUKLAR  KONUSU

 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ):

İngilizce Dersleri ve çocuklar konusu düşünüldüğünde çocuklaraİngilizce Dersleri ve Çocuklara İngilizce öğretmenin en etkin yolu onları çok iyi anlayan ve içlerine girebilecek niteliklere sahip olan, eğlendiren güldüren ve ilgilerini çeken özel hazırlanmış İngilizce Dersleri ve çocuklar için İngilizce programları ile mümkün olur. Bu nedenle, İngilizce Dersleri ve Çocuklar için özel hazırlanan İngilizce Dersleri ve Çocuklar programlarıyla , İngilizce Dersleri ve Çocuklar adına yapılan öğretilerde bu tarzda hazırlanmış İngilizce Dersleri ve Çocuklar isimli programların uzman bir eğitimci gözetiminde uygulandığı dershanemizde İngilizce Dersleri ve Çocuklar için özel hazırlanan programlarla, İngilizce Dersleri ve Çocuklar adına yapılan öğretilerde çocuklara uygun  her tür programa katılarak İngilizce öğrenilir.

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ):

İngilizce Dersleri ve Çocuklar için özel hazırlanan programlarla, İngilizce Dersleri ve Çocuklar adına yapılan öğretilerde 4 çocuktan oluşturulan   gruplara İngilizce öğrenmek amacı ile katılan çocuklar, grup sayısının az olması nedeni ile yarı oyun, yarı eğlence ama tüm bunların arasında onlara belli etmeden, sıkmadan, eğlendirerek, güldürerek özel hazırlanmış İngilizce Dersleri ve çocuklar için programların uygulanması ile İngilizce Dersleri ve Çocuklar için özel hazırlanan İngilizce Dersleri ve çocukların programlarıyla , İngilizce Dersleri ve Çocuklar adına yapılan öğretilerde İngilizce öğretilir.

 İngilizce Dersleri ve Çocuklar Hakkında

İngilizce dersleri ve çocuklardan, söz açıldığında, sekiz yada dokuz yaşında ilkokul 4 veya 5 inci sınıfa giden bir çocuğa ” what’s your name ? ” diye sorulduğunda İngilizce Dersleri ve Çocuklar için özel hazırlanan programlarda çocukların nasıl gözlerinin parladığını ve sorulan bu İngilizce soruya cevap verebilmek için nasıl düşündüğünü ve kendini zorladığını hiç gördünüz mü ? Çocukların o yaşlarda İngilizce diline ve derslerine duydukları ilgi nedense yaşları ilerledikçe azalır ve giderek kaybolur. Bunun nedeni ne olabilir ? Okuldaki İngilizce eğitim sistemi mi yada sistemsizliği mi yoksa büyümenin çocuklarda yarattığı diğer istemler ve duygular mı ?

DEVLET OKULLARINDAKİ İSTEKSİZLİK


Çocukları İngilizce derslerine olan ilgisinin azalmasının bir nedeni yukarıda da değinildiği gibi okuldaki İngilizce eğitim sistemsizliği. Bunun iki nedeni olabilir.Birinci neden İngilizce  dersleri ve çocuklara verilen önemin az olması. Bir çok devlet okullarında Türkçe matematik sayısal yada sosyal alanlar açılmasına rağmen İngilizce bölümü açılması için istemler genellikle okul yöneticileri tarafından garip ve alışılmadık bir biçimde ilgisizlikle karşılanır ve bir türlü harekete geçmezler.Bunun nedenini yıllardır bir türlü çözemedim ve halada bir anlam verebilmiş değilim bu duyarsızlığa.

Oysa, günümüz dünyasında İngilizce bilmeyenlere özellikle iş dünyasında tüm kapılar kapalı iken, ülkenin en, ileri düşünceli insanları olması gereken eğitimcilerin bu olaya bu kadar yabancı ve bigane kalmaları akıl karıştırıcı.

Devlet okullarında İngilizce bölümleri ancak ve ancak idealist bir öğretmenin gayretleri ve yabancı dil bölümünde okumak isteyen öğrencilerin velilerinin ısrarlı çaba ve baskıları ile açılır.