İngilizce Dersleri ve İnsan Yaşamında Rolü Nedir

İNGİLİZCE DERSLERİ VE İNSAN YAŞAMINDA ROLÜ HAKKINDA

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolü ile ilgili bir araştırma yapıldığında  belli bir yaşa gelmiş birçok insanın İngilizce bilmediği için ve İngilizce Dersleri ve İnsan Yaşamında Rolünü  anladığı için ne kadar üzüldüğü görülür..  Tüm eğitim hayatımız bittikten sonra normal yaşama başladığımızda özellikle iş başvurularında İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolü anlaşılır zira, kimseye Merci Dabık  Muharebesi sorulmaz .

Böyle İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolü  gibi durumlarla karşılaşıp ta eğitim hayatında keşke İngilizce derslerine gereken önemi verseydim, keşke İngilizce derslerine daha çok sarılsaydım, keşke İngilizce hocasını dinleseydim ve İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolünü  anlasaydım diye düşünen vede İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolünü anlayarak pişman olmayanlar var mıdır acaba ?  İngilizce derslerinin insan yaşamı üzerindeki rolünü kaç kişi irdeledi kendi kendine ? Şimdilerde 4. sınıftan başlayan İngilizce dersleri , bu kuşağın eğitim devresinde 6.sınıfta başlıyordu.Kaç aile evlatlarım ileride İngilizce çok gerekli, İngilizce Dersleri ve İnsan Yaşamında Rolü budur diyerek gereken önemi ver diye öğütledi ? 

Üniversiteye gir şeklinde öğrenciler üzerinde bir baskı uygulayan aileler neden acaba çocuklarına, İngilizce dersleri çok önemli, İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolünü unutma üniversite bitirsen bile İngilizce bilmeden diploman bir işe yaramaz, İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolü daha önemli diye bir uyarıda bulunarak  İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolünü anlatmazlar acaba ?.

Tatil olur olmaz çocuklardan önce ailelerin tatile gitmek için büyük bir heyecana kapılması normal mi ? Oysa tatilde çocukları İngilizce öğrenmeleri için hiç olmazsa İngilizce ile haşır neşir olmaları için bir İngilizce hocasına gönderseler yada bir İngilizce kursuna  katılmalarını sağlasalar İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolünü de öğrenecekleri için  daha iyi olmaz mı çocuğun geleceği açısından.

İllede üniversiteye gir diye baskı yapan anneler ve babalar artık her üniversitenin bir yıllık İngilizce hazırlık sınıfları olduğunu ve İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolünü biliyorlar mı ? Eğer düşünce  ” bir sene İngilizce hazırlık dersleri görecek ,çalışır geçer şeklindeyse ” bu düşünce tarzı tamamen yanlıştır . Daha önceden İngilizce dersleri görüp belli bir İngilizce temel bilgisi olmayan öğrencilerin hazırlık sınıfından sonra yapılan akademik seviyedeki Proficiency , Ielts , Toefl gibi sınavları kazanması imkansızdır.

Zira üniversite hazırlık sınıfında daha önce İngilizce ağırlıklı okullarda okuyan öğrenciler bile bu sınavı kazanamazken düz liseden İngilizce derslerinden sadece 2 ( iki ) alarak sınıf geçmiş bir çocuğun bu sınıfta okutulan İngilizce derslerini anlamasını ondan beklemeyin, Yanlış. İngilizce dersleri ve insan yaşamında rolü burada ortaya çıkar. 
Nedeni üniversiteler İngilizce hazırlık sınıfına gelen ve katılan öğrencilerin İngilizcede belli bir seviyede olduklarını,orta eğitim yıllarında bunları görmüş ve öğrenmiş olduklarını kabul eder.