İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformundaki  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seanslarında uygulanan İngilizce dersleri 

İNGİLİZCE DERSLERİ ( YENİ SİSTEM ) NASILDI

İngilizce Dersleri ( Yeni Sistem ) Nasıldı, Nasıl Olacak

1 – İngilizce Dersleri  ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

1 – İngilizce Dersleri  ( Birebir Özel İngilizce Dersleri ): 

İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformundaki  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seanslarında uygulanan İngilizce dersleri ( yeni sistem ) öğretilerinde verilen  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) programlarının eşliğinde ve uygulanması ile   İngilizce dersleri ( yeni sistem ) verilir.

2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri ):

 İngilizce dersleri ( yeni sistem ) dalında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) kampüslerinde verilen  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) kapsamında öğrencilere İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformundaki  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seanslarında toplu İngilizce Dersleri verilmesine karşın sanki birbir özel İngilizce Dersleri ( yeni sistem ) alırmış gibi İngilizce Dersleri  verir. 

İNGİLİZCE DERSLERİ ( YENİ SİSTEM ) NASILDI

İngilizce dersleri ( yeni sistem ) konusundaki İngilizce dersleri yeni sistem nasıl ve ne olacak sorusunun yanıtını arayalım. İngilizce dersleri yeni sistem diye bir şey de yok anlaşıldığı kadarı ile. Eski İngilizce dersleri  sistemini anlattık şimdi  İngilizce derslerini anlatalım ama İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında  anlatacak yeni bir olgu yeni bir değişiklik yok. Bir çok şey eklendi. İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformundaki  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seanslarında İngilizce öğretebilmek amacı ile kullanılabilecek bir çok yeni enstrüman eklendi. İnternet var artık. İnternette İngilizce dilini öğrenmek amacı ile kullanılabilecek bir çok yeni sistemler, yazılımlar ve daha bir çok web siteleri var ama İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformundaki  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seanslarında uygulanan İngilizce dersleri ( yeni sistem ) öğretilerinde verilen  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) programlarının hala verimli olmasının dışında değişen bir şey yok. 

İşin garibi son 20 yıldan beri İngilizce öğretmek için bir çok İngilizce kursları açıldı. Hem de sadece İstanbul da değil. Ülkenin her kentinde ve hatta ilçelerinde. Öğretmenler İngilizce özel ders vererek İngilizce Dersleri ( yeni sistem ) ile öğretebileceklerini ileri sürüyorlar. İnternette bir çok reklam, ilan vs. gırla gidiyor ama değişen bir şey yok . Hala İngilizce öğrenmeyen bir çok insanımız var. Buna bir de kurslar falan eklendi. İnsanlar aylarca İngilizce kursuna gidiyor ama  daha ben falanca kursta İngilizce öğrendim diyen bir kişiye bile senelerdir rast gelinmedi. 

Devlet okullarında son 20 yılda İngilizce Dersleri ( yeni sistem ) de değişen bir şey var mı İngilizce dersleri ile ilgili olarak. Yok. Hala lise ve üniversiteden mezun olan öğrenci İngilizce veya diğer her hangi bir dili ne konuşabilir nede yazabilir durumda. Sadece, bir parça okullarda fiziki koşullar düzeldi. 

Kursların İngilizce dilini öğretemeyişinde  tüm hata elbette İngilizce Dersleri ( yeni sistem ) ile kurslarda değil. Onlarında eksik ve yanlış yanları var ama bu hata İngilizce dersleri ( yeni sistem ) departmanındaki İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seminerlerinde İngilizce dersleri ( yeni sistem ) öğretileri için kurslara aklınca İngilizce öğrenmeye gelen ama asıl gizli ve saklı amacı şimdilerde kurslarda pek moda olan sosyal bir çevre edinme olan öğrencilerinde bu olumsuz olaylarda katkısını unutmamak gerek. Bu tür öğrencilerin gerçek amacı İngilizce dil öğrenmek değil vakit geçirmek ama hoşça vakit geçirmek. Bu nedenle İngilizce kurslarda her zaman birinci kur vardır ama ikinci kur yoktur zira öğrenci kalmaz.

Koşullar değişiyor ama öğrenenlerle öğretenlerin bu işe yaklaşım mantığı bir türlü değişmiyor. Bu nedenle artık devir değişti şimdilerde İngilizce dersleri ( yeni sistem ) hakkında İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformundaki  İngilizce dersleri ( yeni sistem ) seanslarında uygulanan İngilizce dersleri ( yeni sistem ) öğretilerinde İngilizce öğretme sistemi şudur, şudur diye açık ve net bir tavır sergilemek ne yazık ki hala mümkün değil. Bu işi İngilizce dersleri ( yeni sistem ) platformunda en iyi biçimde yapanları da ne yazık ki insanlar tanımıyor yada bilmiyor. Bu nedenle de öğrenmek isteyen ama gerçekten bu dili öğrenmek isteyenler acı çekiyor.