İngilizce Derslerinde Devrim Niteliğinde Karar

İngilizce Derslerinde Devrim Kararı

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla  İngilizce Dersleri )

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri ): İngilizce Derslerinde Devrim özelliği taşıyan  İngilizce dersleri seminerlerine katılarak hocalardan teke tek ders almak isteyen öğrenciler için düzenlenen bireysel İngilizce dersleri bağlamında, emsallerinden ve diğer kurumlarda uygulananlardan çok daha etkili,  moralini ve inancını düzenleyerek  onu İngilizce öğreneceğine inandıran, güveni arttıran bu özelliklerinden ötürü öğrencinin derslerine dört elle sarılmasını sağlayan ve İngilizce Derslerinde devrim yaratan programların uygulandığı İngilizce Derslerinde Devrim özelliği taşıyan  birebir özel İngilizce derslerinde, eğitim alan bir öğrencinin İngilizce öğrenmesi o kadar kolay ki. Bu  İngilizce Derslerinde Devrimdir.  Arayın bizi.

2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla  İngilizce Dersleri ):   İngilizce Derslerinde Devrim karakterindeki organizasyonlardaki İngilizce dersleri  ile ilgili etkinlikler  çerçevesinde, küçük sayısı  az olan sınıflar için düzenlenmiş İngilizce dersleri faaliyetleri bünyesinde,  eski çamların bardak olduğu ve artık kalabalık gruplarla yapılan İngilizce derslerinin  öğrenciye yarardan çok zarar verdiği ortaya çıktı ve İngilizce Derslerinde Devrim yapıldı.

İngilizce Derslerinde Devrim Niteliğinde Karar

İngilizce Derslerinde Devrim, niteliğinde bir karar alındı ama bazı eksik yanları olan karar. İlköğretim 5.sınıflarda dil derslerinin 20 saate çıkarılması ile ilgili karar şimdiye kadar hiç kimsenin almaya cesaret edemediği İngilizce Derslerinde Devrim niteliğinde harika bir karar ama eksik yanları da yok değil. Bu kararı alanları kutlarım ama hemen belirtmeliyim ki bu dersleri uygulayacak öğretmenleri çok iyi seçin. Yani, falanca okulda İngilizce öğretmeni yok  atama yapalım şeklinde olmasın bu kararlar. 5. sınıfa  öğretmen tayin etmek için şu, şu nitelikleri olan öğretmenleri tayin edelim şeklinde bir düşünce tarzı çok yerinde olur. Nedir onlar, çok iyi İngilizce bilen değil ” çok iyi  öğretebilen, öğretmeyi başarabilen, becerebilen  ” öğretmenler bu sınıflara verilmeli ve İngilizce Derslerinde Devrim oluşturulmalı  . Çünkü, bu çocuklara ileride çok zorlaşacak olan bu  dilin temellerini atacak ve temel bilgilerini verecek bu öğretmenler. Özenle ve bilinçle seçilmesi lazım. Hatta İngilizce Derslerinde Devrimde daha ileri bir adım atılabilir. Gramer ( dil bilgisi ) dersine bir hoca speaking ( konuşma ) ve  listening  ( dinleme) dersine bir hoca, speaking ( konuşma dersine de bir hoca girerse harika olur ama ülkenin İngilizce  öğretmeni konusunda sayısal açıdan çektiği sıkıntı ve finansal kaynaklar belli iken bunlar yapılabilir mi ? Bunlar yapılırsa  İngilizce derslerinde devrim gerçekleşir. Bu da ayrı bir sorun.

Acaba bu konuda, İngilizce Derslerinde Devrim yaratmak ve emekli olmuş İngilizce öğretmenlerinden yararlanmak mümkün değil mi ?