İngilizce Derslerinde En Başarılı Öğrencilerin Özellikleri

İngilizce Derslerinde En Başarılı Öğrencilerdeki Yetenekler

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Öğrenciden oluşturulan gruplarla İngilizce Dersleri )

İşte İngilizce Derslerinde En Başarılı Öğrencilerde gördüğüm özellikler:

1) Gözlemci
 İngilizce Derslerinde En Başarılı Öğrenciler, dilin ipuçlarını, kalıplarını, yapısını ve organizasyonunu anlamaya çalışmak için dersler ve derslerin dışında zaman ve enerji harcarlar. Bununla birlikte, öğrendiklerinizi izlemek için notlar tutmalı ve öğretmeniniz veya profesörünüz için sorularla hazırlanmalısınız.

2) Pragmatik
 İngilizce Derslerinde En Başarılı Öğrencilerim, kişisel öğrenme stilleri için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilir . Bu, tüm öğrenme durumlarında kişisel tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı uyarlamada aktif bir yaklaşım içerir, böylece sizin için neyin etkisiz olduğunu bilir ve zaman kaybetmezsiniz.

Öğrenme İpucu: Öğrenme stilinizi belirleyin ve öğretmeninizin de bunu bildiğinden emin olun.

3) Adanmış
Süper öğrenenler, belirli bir kavram, konu veya kuralı beğenmedikleri veya bunlarla mücadele etseler bile, her zaman bir şeyler öğrenebileceklerine inanırlar. .

Öğrenme İpucu:  Derslerinizi diğer etkileşim ve öğrenme yollarıyla tamamlayın. Bu, çevrimiçi bir grup dersi almayı, bir dil öğrenme oyunu oynamayı veya işe veya okula gidip gelirken bir podcast dinlemeyi içerebilir.

4) Korkusuz
En iyi öğrencilerim sıklıkla, doğruluktan önce iletişim kurmak ve anlamak amacıyla anadili veya deneyimli konuşmacılarla sohbet etme fırsatları ararlar. Yolda, iletişimi geçici olarak önceliklendirirken, süper öğrenciler iletişimi geliştirdikçe doğrulukla dengelemeyi öğreneceklerini biliyorlar.

Öğrenme İpucu: Konfor alanınızı terk etmekten korkmayın! Anadili İngilizce olan veya aynı dili öğrenen başka bir öğrenci olun başkalarıyla sohbet etme fırsatlarını araştırın.

5) Rahat ve Ben merkezli
Araştırmalar, öğrenmenin en iyi yolunun rahat ama yine de uyanık bir iç duruşla olduğunu göstermiştir. Bir öğretmen olarak 40 yıllık  deneyimimde, sürecin sabrı da dahil olmak üzere tutumunun ilk beceri seviyenizden ve zekanızdan daha önemli olabileceğini gördüm!

Öğrenme İpucu:  İlerlemenizde hayal kırıklığına uğramış hissediyorsanız, geri adım atın. .

6) Gerçekçi
Çoğu dil oldukça karmaşıktır. Etkili dil öğrenenler gerçekçi, sistematik ve hedeflerine yöneliktir.

Öğrenme İpucu:  Kısa ve uzun vadeli hedeflerinizi düşünün ve not edin. Gerçekçi ve ulaşılabilir olduklarından emin olun!

7) Kişisel
4. Özellikle bahsedildiği gibi, deneyimli ve / veya anadili İngilizce olan kişilerle tutarlı temas önemlidir. İngilizce Derslerinde En Başarılı Öğrencilerim , dili her türlü ortamda sürekli olarak uygulamak için gereken sosyal desteğe sahiptir.

Öğrenme İpucu:  Hedef dilinizde konuşabildiğiniz kadar pratik yapın! Diğer öğrencilerle çevrimiçi sohbet edin, bir dil değişimi ortağı bulun veya bir aile üyesine şu ana kadar öğrendiklerinizi öğretin.

8) Dünyevi
Son olarak ve en önemlisi, etkili dil öğrenimi yeni dil kültürünün benimsenmesini gerektirir! Bir dilin kelime ve dil bilgisinden çok daha fazlası olduğunu bilirler.

Öğrenme İpucu:  Kaynaklarınız varsa, dilin konuşulduğu bir ülkeye seyahat etmeyi düşünün. İşe balıklama dalmanın , gerçek yaşam pratiği alacağınız için daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacağı kanıtlanmıştır.