İngilizce Derslerinde Konuşma Hakkında Bilgiler

İngilizce Derslerinde Konuşma Konusunda Ayrıntılar

1 – İngilizce Derslerinde Konuşma ( Birebir Özel İngilizce Konuşma Dersleri
2 – İngilizce Derslerinde Konuşma ( 4 öğrenciden kurulan gruplarla İngilizce Konuşma Dersleri )

İngilizce bir lingua franca veya bir lehçe paylaşmayan kişilerin iletişim kurmasına izin veren ortak bir dil olarak adlandırılır . Standart Çince ve İspanyolca dünyanın en iyi anadili İngilizce olan diller olma onuruna sahipken, İngilizce en çok kullanılan resmi dil ve en çok konuşulan ikinci dildir. Tahminler , Dünya nüfusunun yaklaşık 1,5 milyar veya%  20’sinin İngilizce’yi birinci veya ikinci dil olarak konuştuğunu göstermektedir.

Kırk  yıldan fazla bir süredir dil öğrenmede güvenilir bir ortak olan İbrahim Şahin, İngilizce Derslerinde Konuşma programlarında dil öğrenicilerinin İngilizce konuşmasına nasıl yardımcı olacaklarını anlatıyor. Kullanacağınız dersler, güvene dayanan ve öğrencileri gerçek dünya konuşmalarında İngilizce konuşmaya teşvik eden dinamik bir yöntemle özenle hazırlanmıştır.  İbrahim Şahinin dersleri, sizin için uygun olan zamanda ve yerde pratik yapmanıza izin veren telaffuz ve egzersizler hakkındaki geri bildirimlerle de desteklenmektedir.

Konuşarak Kolayca İngilizce Konuşmayı Öğrenin

Öğrenciler İngilizce konuşmayı öğrenmek için ders almaya başladığında, kelime dağarcığına ve dil bilgisine odaklanmak cazip gelebilir. Ancak İngilizce konuşmayı öğrenmenin zorluklarından biri, dilin birçok düzensizliği olması. Homofon adı verilen bazı kelimelerin birden çok anlamı vardır ve İngilizce dili yaygın kullanımın parçası haline gelen deyimlerle doludur.

Kelime dağarcığı edinme ve dilbilgisine odaklananlar, özellikle doğaçlama konuşmalarda İngilizceyi güvenle konuşmayı öğrenmek için mücadele edebilirler. Bu nedenle başarılı bir dil öğrenme programı, İngilizce konuşmayı  konuşmanıza yardımcı olacak pratik ifadeler ve egzersizlerle bağlamsallaştırmaya yardımcı olmalıdır. İngilizce ders kitabına okuma ve yazma dışında adım atmayanlar, gerçek dünya konuşmalarında utanç verici hatalar yapabilir. Bu nedenle dilbilgisi kuralları ve karmaşık kelimeler yerine durumun bağlamına güvenmek önemlidir.

İbrahim Şahin, görsel ve işitsel işaretlerin yanı sıra konuşulan kelimeleri sunmaya odaklanan  derslerle öğrencilerin İngilizce konuşmasına nasıl yardımcı olabileceğini anlatıyor. Bu yaklaşım ilk derste konuşmanızı sağlar ve uygulamanızı bağlamsallaştırır.  Dili konuşmaya ve telaffuz pratiğine yapılan bu vurgu, konuşma yapma becerisine sahip kendine güvenen İngilizce dil öğrenenleri geliştirir.

İngilizce Güvenle Nasıl Öğrenilir

İngilizce öğreten herhangi bir dil öğrenme programının en önemli hedeflerinden biri konuşmalarda nasıl anlaşılacağı ve anlaşılacağıdır. İngilizce kesinlikle geniş bir kelime dağarcığına sahip olsa da , çeşitli ülkelerdeki İngilizce konuşanlar arasında kelime kullanımında önemli farklılıklar vardır. Örneğin, ABD’de _television _, ancak İngiltere ve Avustralya’da televizyonu açacaksınız .

İngilizce stresli bir dildir, yani hecelerin telaffuz şekline bağlı olarak farklı anlamlar ima edilebilir. Buna harika bir örnek, telaffuzlar gibi yazımların oldukça benzer olduğu “çöl” kelimesine karşı “tatlı” kelimesidir. Ancak kelimeler hece araziler üzerindeki stresin ilettiği tamamen farklı anlamlara sahiptir.