İngilizce derslerinde verim konusunda yapılan çalışmalar  sonucunda varılan karar, İngilizce derslerinde verim, öğrencinin aldığı İngilizce ders sayısı ile doğru orantılıdır.

İNGİLİZCE DERSLERİNDE VERİM

İngilizce Derslerinde Verim Neye Bağlıdır

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri ).

İngilizce derslerinde verim nasıl elde edilir neler yapılmalıdır ve ne tür yöntemler kullanılmalıdır şeklindeki tartışmalar

İngilizce derslerinde verim konusunda yapılan çalışmalar  sonucunda varılan karar, İngilizce derslerinde verim, öğrencinin aldığı İngilizce ders sayısı ile doğru orantılı bir biçimde gelişir. Bu nedenle İngilizce derslerinde verim elde edilmesi için hem  öğretmenin hemde öğrencinin üzerinde durması gereken İngilizce Derslerinde Verim hakkında önemli noktalar var. Örneğin, İngilizce derslerinde verim için alınan İngilizce ders sayısı normal koşullara uygun  değilse, diğer bir deyişle verilmesi gereken İngilizce yeterli sayıda değilse, elbetteki İngilizce derslerinde verim düşer. Tersine İngilizce derslerinde verim konusunda yapılan çalışmalar  sonucunda varılan sonuçta, verilen derslerin sayısı, İngilizce öğretmek için yeterli sayıda ise, bu kez İngilizce derslerinde verim artar ve buna bağlı olarak öğrencinin İngilizce öğrenmesi hem kolaylaşır İngilizce derslerinde verim ile hemde İngilizce dersleri  aldığı süre kısalır.

Varsayalım özel İngilizce dersi alan bir öğrencinin bu seçenek dışında ki diğer iki seçenekte eksiği yoksa yani o konularda yeterli ise, haftada iki gün ile aldığı İngilizce dersleri  en kısa ne kadar zamanda biter. Eğer, sadece günlük İngilizce konuşma dilini öğrenmek istiyorsa haftada iki gün ile bu seviyeyi yakalamak on yada on iki  ay sürer. Her hafta aldığı İngilizce ders sayısını haftada iki günden üç güne çıkartırsak İngilizce derslerinde verim için bahsi geçen seviyeyi yakalaması, diğer seçeneklere de bağlı olarak sekiz yada on ay sürer. Bu İngilizce derslerinde verim sağlanması açısından İngilizce derslerinde verim konusunda yapılan çalışmalar  sonucunda varılan karar, İngilizce derslerinde verim, öğrencinin aldığı İngilizce ders sayısı ile doğru orantılı olması normal bir durumdur.

İngilizce derslerinde verim, dersleri veren hocanın sahip olduğu özelliklere bağlı olarak yükselir veya düşer. İngilizce hocasının İngilizce öğretmede yetenekleri, deneyimi tamsa İngilizce derslerinde verim artar. Şayet, İngilizce hocasının özellikle İngilizce öğretme yeteneği yoksa yada eksikse  İngilizce derslerinde verim diye bir şey söz konusu olamaz. Verilen İngilizce derslerinin sayısı artar, süre uzar ve bu türde İngilizce derslerinde verim sonuçları elbette verimsiz olur. İngilizce derslerinde verim konusunda yapılan çalışmalar  sonucunda varılan karar, İngilizce derslerinde verim konusunda  ders alan öğrenci zarar görür.

İngilizce dersi verdiğini ileri süren bir çok insanın internette yazdıklarına bakılınca, bu konu biraz karmaşık olabilir. İnternette normal yayınlarda hatta zaman zaman reklam verilen bölümlerde ki yazıları gördükçe İngilizce öğrenmek isteyenleri kafalarının allak bullak olması elbette normal. Buralarda, 3 günde 5 günde uyutarak misafir ederek vs. gibi saçma sapan şeyler yazılarak, İngilizce öğretildiğini ileri sürenler var. O zaman İngilizce öğretmenine gereksinim yok demektir. Bu saçmalıklarla eğer İngilizce öğreniliyorsa, hocaların İngilizce öğretme yeteneklerine de sorgulamaya İngilizce derslerinde verimden söz etmeye gerek kalmaz. Baksanıza hocaların işini kurulan mekanizmalar görüyor.

İngilizce derslerinde verim sağlanması için,

İngilizce derslerinde verim konusunda yapılan çalışmalar  sonucunda varılan karar, İngilizce derslerinde verim, öğrencinin aldığı İngilizce ders sayısı ile doğru orantılı bir biçimde gelişir. Bu  nedenle, İngilizce dersler alan öğrencilerinde bu konuda İngilizce algılama kapasitelerinin yüksek olması gereklidir. İngilizce derslerini çabuk ve hızlı bir biçimde kapan öğrenci yada öğrencilerle dersler işlendiğinde, elbette dersler zevkli olur ve öğretme süresi de kısalır aynı zamanda İngilizce derslerinde verim artar. Bu da İngilizce derslerinde verim olarak her açıdan, moral açısında, maddi açıdan ve diğer bir çok açılardan öğrenciye yarar sağlar.