İngilizce Derslerinin Kalitesi Hakkında Yazı

İngilizce Derslerinin Kalitesi İncelenmesi

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İngilizce derslerinin kalitesi için yıllarca durmaksızın uğraşarak İngilizce derslerinin kalitesine büyük bir ivme kazandırdık. Buradan İngilizce derslerinin kalitesi için garanti veriyoruz. 

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ): İngilizce derslerinin kalitesi konusunda yapılan araştırmaların sonucuna göre İngilizce derslerinin kalitesi hakkındaki uygulamalarda birebir İngilizce özel dersin pahalı olduğuna dair çıkarılan onca yaygaraya rağmen, içeriğinde barındırdığı tüm çağdaş öğretim teknikleri, kısa zamanda öğrenciye çıta atlatan ve seviyesini yükselten öğretim yöntemleri, öğrenme aşamasında ki öğrencinin karşısına çıkan tüm sorunları çözücü özellikleri, öğrenciyi daha sıkı, daha yoğun  bir tempoda çalışmaya zorlayan yapısı, öğrenciyi derslere odaklayan ve dersin dışındaki olaylardan uzak tutan kuruluşundaki mevcut karakteri ile hazırlanan İngilizce programlarının  desteğinde verilen birebir dersler öğrencinin İngilizce öğrenmedeki en büyük engelleri aşmasına ve dili kısa bir süre içinde öğrenmesine ve İngilizce derslerinin kalitesinin artmasına  inanılmaz katkılar sağlamaktadır. Bu tür bir İngilizce derslerinin kalitesinin artmasına yönelik eğitim sisteminin uygulandığı İngilizce derslerle İngilizce derslerinin kalitesi için hiç kimsenin söz edemediği kısa bir zamanda  İngilizce öğretir.

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ): Birebir İngilizce özel derslerde uygulanan tüm özellik ve yöntemlerin düzenlemesi 4 kişiden oluşan küçük gruplara göre ayarlanarak bu gruplarla yapılan ve verilen derslerde  İngilizce derslerinin kalitesi korunarak öğrencilere çağ atlatılır.

İngilizce dersleri uygulamalarında İngilizce derslerinin kalitesini korumak adına yapılan programın mevcut özellik ve nitelikleri kullanılarak grup derslerinde grubu oluşturan tüm öğrencilerin her birine İngilizce dersinin incelikleri, ayrıntıları öğretilir ve İngilizce öğrenmeleri için hiç bir fedakarlık veya çabadan kaçınılmaz. Bu denli çağdaş ve yoğun sistem ve yöntemlerin kullanılması sonucu  İngilizce derslerinin kalitesi artar ve İngilizce derslerinin kalitesi artınca grup derslerinden inanılmaz ve şaşırtıcı  iyi sonuçlar elde edilir.

 

İngilizce Dersleri Kalitesi Hakkında Yazı

İngilizce derslerinin kalitesi  incelenmek istendiğinde bunu iki türlü yapabilmek mümkün.

Okullarda İngilizce Derslerinin  kalitesi : Resmi devlet okullarında İngilizce dil dersleri kalitesinin düşük olduğu her kes tarafından bir gerçek. Bu Türk toplumunun en büyük sorunlarından biri. Yurt dışındaki diğer ülkelerde orta eğitimi tamamlayan ve mezun olan bir öğrenci rahatlıkla derdini anlatabilecek kadar İngilizce konuşup yazabildiği halde, Türkiye de üniversite bitirmiş hatta üniversitenin ilk yılında hazırlık okumuş bir öğrenci bile gördüğü dili ne okuyabilir ne de yazabilir. Tüm bunlar uygulanan İngilizce  ders politikalarının yanlış olmasından kaynaklanmaktadır.