İngilizce Dilbilgisi dilin temel düzenleme ilkesidir ve yaptığınız hemen hemen her şeyde İngilizce Dilbilgisi Dersleri yer alır.

İNGİLİZCE DİLBİLGİSİ REFERANSI VE AÇIKLAMALAR


İngilizce Dilbilgisi Referansı ve Ayrıntıları

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce Dilbilgisi Referansında Dilin nasıl kullanıldığını anlamanıza yardımcı olacak anlaşılır dil bilgisi açıklamalarını ve İngilizce Dilbilgisi Referansında örnek cümleleri okuyun. Ardından, İngilizce Dilbilgisi Referansında ki alıştırmaları yaparak İngilizce Dilbilgisi Referansında ki  dil bilgisi bilginizi uygulamaya koyun.

Aşağıdan İngilizce Dilbilgisi Referansında bir bölüm seçin ve İngilizce Dilbilgisi Referansı ile bugün İngilizce dil bilginizi geliştirmeye başlayın!

İngilizce Dilbilgisi Referansında Pratik yapmak istediğiniz dil bilgisini seçin

Zamirler

Zamirler, isimlerin yerini alan kelimelerdir. Atıf yaptıkları isimleri tekrar etmekten kaçınmak için bunları sıklıkla kullanırız. Zamirlerin, İngilizce Dilbilgisi Referansında onları farklı şekillerde kullandığımız için farklı biçimleri vardır.
268 yorum

Belirleyiciler ve niceleyiciler

İngilizce Dilbilgisi Referansında Belirleyiciler ve niceleyiciler, isimlerin önünde kullandığımız kelimelerdir. Bir şeyleri tanımlamak için belirleyiciler kullanırız (bu kitap, kız kardeşim) ve niceleyicileri ne kadar veya kaç tane (birkaç kişi, bir sürü problem) söylemek için kullanırız.
226 yorum

İyelikler

İyelik sözcükleri, nesneler ve insanlar arasındaki mülkler ve ilişkiler hakkında konuşmak için kullandığımız biçimlerdir. Nasıl kullanıldıklarına bağlı olarak farklı biçimler alırlar.

Sıfatlar

Sıfatlar, bir isim veya zamir hakkında daha fazla bilgi veren ve bir İngilizce cümlede farklı konumlara gidebilen kelimelerdir.

Zarflar

Zarflar, İngilizce Dilbilgisi Referansında bir fiil hakkında daha fazla bilgi vermek için kullandığımız kelimelerdir. Tek bir kelime (öfkeyle, burada) veya ifadeler (evde, birkaç saat içinde) olabilir ve sıklıkla bir şeyin nasıl, nerede, ne zaman veya ne sıklıkta gerçekleştiğini veya yapıldığını söylerler, ancak başka kullanımları da olabilir.

İsimler

İsimler, İngilizce Dilbilgisi Referansında fikirlere ve diğer soyut nesnelere atıfta bulunabilmelerine rağmen, insanlara, yerlere veya şeylere bir isim veren kelimelerdir.

Fiiller

Fiiller, İngilizce Dilbilgisi Referansında bir eylemi tanımlayan veya olan bir şey hakkında konuşan kelimelerdir. Konularına, atıfta bulundukları zamana ve ifade etmek istediğimiz diğer fikirlere bağlı olarak birçok farklı şekil alırlar.
Dil bilgisini güvenle ve doğru bir şekilde kullanmak ister misiniz?

Çevrim içi kendi kendine çalışma, canlı sınıflar ve kişisel öğretmenlerle bire bir İngilizce kurslarımız, dünyanın İngilizce öğretim uzmanlarından bazıları tarafından tasarlanmıştır. İngilizce Dilbilgisi Referansında İngilizcenizi geliştirmenize ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak güvenli ve kapsayıcı bir öğrenme ortamı sunarlar.

Doğru ve güvenle iletişim kurabilmek için İngilizce gramer anlayışınızı geliştirmek mi istiyorsunuz? Çevrim içi İngilizce kurslarımız ile dünyanın her yerinden İngilizce dil bilgisini geliştiren binlerce öğrenciye katılın.