İngilizce Dilbilgisinin Önemi hakkında yazılı metin

İngilizce Dil bilgisinin Önemi Hakkında Yapılan Ayrıntılı Açıklamalar

İngilizce Dil bilgisinin Önemi Konusunda Görüşler ve Fikirler

İngilizce dil bilgisinin önemini kavrayamayanlar  için İngilizce dil bilgisinin önemini kavramak açısından şu örneğe bir göz atalım.Ahşap, çivi, vida veya tutkal içermeyen bir ev inşa etmeye çalıştığınızı düşünün.

Yapı nasıl bir arada kalır?

Olmaz. Parçalar düşecektir.

Doğru dil bilgisi olmadan İngilizce konuşmak böyle bir şey.

Her cümle sadece karışık bir kelime yığınıdır! İngilizce dil bilgisinin önemi işte burada yatar.

İngilizce dil bilgisinin önemi;  dil eğitiminizin en önemli ögelerinden biridir. Ne yazık ki, en karmaşık ve zor olanlardan biri de olabilir.

Bu makalede, İngilizce dil bilgisinin önemini gayri resmi konuşmalardan profesyonel iletişime kadar neden farklı  olduğunu göstereceğiz .

Ayrıca sizin  için en önemli kavramlara ve göz ardı edemeyeceğiniz üç temel İngilizce dil bilgisinin  önemli kurallarına odaklanarak dil bilgisini daha verimli bir şekilde  kullanmanıza  yardımcı olacağız .

İngilizce Dil bilgisi Günlük Yaşamda Ne Kadar Önemli?

Doğru dil bilgisi, akıcı ve güvenli bir şekilde İngilizce konuşmanın anahtarıdır. İngilizce dil bilgisinin önemini   bilmek, İngilizce sesinizi anadili İngilizce olan kişiler için tuhaf hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak İngilizce dil bilgisinin önemli olduğu bazı durumlar vardır . Örneğin, İngilizce konuşulan bir ülkede iş görüşmesi yapacaksanız, işveren sözlü ve yazılı İngilizce’nizin kalitesiyle ilgilenecektir. Aslında, İngiltere’deki işverenlerin yakın zamanda yaptığı bir ankette, % 50’si kötü yazım ve dil bilgisinin bir uygulamayı beğenmemesinin en büyük nedeni olduğunu söylemekte.

Doğru dil bilgisi sadece İngilizce becerilerinizi göstermez, aynı zamanda ayrıntılara dikkat ettiğinizi gösterir.

Yurt dışında eğitim görmeyi hedefliyorsanız bu da İngilizce dil bilgisinin önemini arttırır.  Kolejler ve üniversiteler  büyük ölçüde İngilizce dil  bilginize dayanarak akademik İngilizcenizi değerlendirecektir .

İngilizce dil bilgisinin önemi sosyal hayatınız için bile geçerlidir. . Çevrim içi randevu uygulamalarındaki kişilerin kötü dil bilgisi kullanan biriyle sohbet etme olasılığının% 14 daha düşük olduğunu biliyor muydunuz ? Ayrıca, yeni insanlarla tanışırken veya yeni yerleri ziyaret ederken, istediğiniz son şey yanlış anlaşılmaktır! Arkadaşlarınızı şaşırtmaktan, hatta istediğinizden daha fazla içecek sipariş etmekten kaçınmak için, kelimelerinizi nasıl yapılandıracağınız konusunda sağlam bir fikriniz olması gerekir.

Yakın bir arkadaşınıza mesaj attığınızda, sıradan  bir dil kullanmak iyi olur.

Sizin için En Önemli İngilizce Gramer Nasıl Uygulanır?

Daha önce gördüğümüz gibi, İngilizce Dil bilgisinin Önemi farklı nedenlerle farklı insanlar için değişiktir.. ABD’ye seyahat için temel dil bilgisi öğreniyorsanız, İngilizce konuşulan bir üniversitede bir lisans programına başvuran birinden farklı ihtiyaçlarınız vardır.