İngilizce dili ile görevli araştırmacılar tarafından İngilizce dili hususunda yapılan bir araştırmaya göre herkesin öğrenmek istediği İngilizce dili, yayılıyor.

İNGİLİZCE DİLİ HAKKINDA BİLGİ

İngilizce Dili Tarihi ve Gelişimi

1 – İngilizce Dili Eğitimi ( Birebir Özel İngilizce Dili Eğitimi )
2 – İngilizce Dili Eğitimi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dili Eğitimi

İngilizce dili ile görevli araştırmacılar tarafından İngilizce dili hususunda yapılan bir araştırmaya göre herkesin öğrenmek istediği İngilizce dili, son zamanların toplumda en çok kullanılan İngilizce dili konusu olmaya devam ediyor. İngilizce dilinin  böyle olması çok doğal zira, herkes  İngilizce Dilinin  bilenlere para kazandıran ve ayrıca İngilizce Dilinin insanı toplumda yaşatan bir unsur olduğunun farkında.

1 – İngilizce Dili Eğitimi ( Birebir Özel İngilizce Dili Eğitimi ):

İngilizce dili eğitimi, İngilizce dili dersi, İngilizce dili kursu ve bunun gibi bir çok kullanılan yöntem İngilizce dilini öğrenmenin en uygun ve en çıkar yolu. Bu şekilde İngilizce dil eğitimi platformunda verilen İngilizce dil eğitimleri aracılığı ile İngilizce dilini öğrenmek kolaylaştığı gibi İngilizce Dilini öğrenme süresi de kısalır.

2 – İngilizce Dili Eğitimi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dil Eğitimi ) :

İngilizce dil eğitimi platformunda İngilizce dili ile ilgili eğitimlerde4 öğrenciden oluşturulan gruplarla İngilizce Dili Eğitimi almak isteyenlere eğitimler, İngilizce dilini öğrenmenin en kolay ve en kısa yollarını gösteren İngilizce dil  programlarının eşliğinde İngilizce dili eğitimi, İngilizce dili dersi, İngilizce dili kursu ve bunun gibi bir çok kullanılan yöntem İngilizce dilini öğrenmenin en uygun ve en çıkar yoludur.

Neden İngilizce Öğrenmek Gerekir?

Dünyadan tamamen kopuk, kendi kendinize yaşıyorsanız; gezmiyorsanız, okumuyorsanız, çalışmıyorsanız, müzik dinlemiyorsanız, araştırmıyorsanız, merak de etmiyorsanız elbette İngilizce dilini  bilmeye mecbur değilsiniz. İngilizce dilini  öğrenmeden de yaşayabilirsiniz. Ancak toplumun geneli için İngilizce dili  sorununun tek bir yanıtı var, o da; evet, İngilizce dilini  öğrenmek şart. Neden mi?

  • İngilizce dilini biliyorsanız, sosyalleşebilirsiniz. Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişi İngilizce konuşuyor. Atılan maillerin %80’i İngilizce ve sosyal medyayı kullanan kişilerin %75’i İngilizce biliyor.
  • İngilizce dili konuşulmayan bir ülkeye gitseniz dahi zorluk çekmezsiniz. Kaybolma riskiniz neredeyse yoktur. Hem soru sorduğunuzda siz yanıt verecek kişiler bulabilirsiniz hem de İngilizce sokak tabelaları ihtiyacınızı karşılayabilir.
  • Merak ettiğiniz her hangi bir konuda, ana dilinizde kaynak bulunmasa da mutlaka İngilizce dilinde  olarak yazılmış bir kaynağa erişebilirsiniz. Tek bir sitede dahi milyonlarca İngilizce dilinde makale bulunmaktadır. Bilim, sanat, sinema, iş dünyası, politika, kısacası her konuda her gün internete binlerce İngilizce bilgi eklenmektedir.
  • İş hayatında İngilizce dili ile daha başarılı olursunuz, daha da önemlisi iş bulma olasılığınız artar. Çünkü iş hayatındaki küreselleşme; İngilizce dilini bilmeyi zorunlu kılmaktadır. Firmalar iş ilanlarını yayınlarken İngilizce ‘ye hakim olunmasını isterler. İngilizce dili olmadan çalışkan olmanızın, azminizin, iş disiplininizin olması hak ettiğiniz pozisyonlara yerleşmenize yetmeyecektir. İngilizce konuşulan toplantılar, konferanslar, sergi ve fuarlar iş hayatının parçasıyken, İngilizce dili bilmeyen kişilere maalesef bu platformda yer verilmemektedir.
  • İngilizce dilini bilirseniz, dünya vatandaşı sayılırsınız. İngilizce diliyle Erişebileceğiniz kişiler artar, kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Mesleğinizde daha başarılı olabilir, kişilerin sizi tanımasını sağlayabilirsiniz.